دختر مي خواهيد یا پسر؟

اگر برای بچه دار شدن تلاش می کنید؟ این راهنمایی ها شانس شما برای بارداری را افزایش می دهد و همچنين براي تعيين جنسيت فرزند تان به كمك تان مي كند.

دختر مي خواهيد یا پسر؟ | +نی نی

داشتن برنامه مناسب برای قرار دادن بدن در بهترین وضعیت سلامت جسمانی برای باردار شدن بسیار مهم است. برای ایده آل ترین حالت لازم است یک ماه قبل از برقراری رابطه جنسی با هدف بارداری، مکمل اسید فولیک مصرف کنید. این مکمل، خطر تولد نوزاد با ناهنجاری در سیستم عصبی، شکاف در لب و کام و تولد نوزاد نارس را کاهش می دهد.

بهترین روش ها برای بالا بردن سطح باروری

زمان مناسب تخمک گذاری:

زمان مناسب تخمك گذاري را محاسبه كنيد. حدودا 14 روز بعد از شروع آخرین عادت ماهیانه.

به وزن تان توجه داشته باشید:

کاهش یا افزایش بیش از اندازه می تواند در منظم بودن عادت ماهیانه و زمان تخمک گذاری تاثیر گذار باشد.

تمرینات ورزشی انجام دهید:

تمرینات منظم ورزشی نه تنها شانس شما را برای باردار شدن افزایش می دهد، بلکه به شما کمک می کند که با داشتن تناسب اندام، نیازهای فیزیکی بارداری را به سادگی پشت سر گذارید.

آمادگی برای بارداری:

از دود کردن سیگار و نوشیدن الکل خودداری کنید و در صورت لزوم با پزشک تان مشورت کنید.

*

.

مصرف مواد غذایی سرشار از مواد معدنی کلسیم و منگنز پیش از بارداری، شانس به دنیا آوردن نوزاد دختر را افزایش می دهند.

متوجه استرس های خود باشید:

بهتر است در طول روز، زمانی برای آرامش در نظر بگیرید. استرس بیش از حد، می تواند بسیار خطر ناک باشد. باردار شدن می تواند ساده تر و شادی بخش باشد، اگر شما از زندگی خود لذت برده و زمان و انرژی لازم را برای بارداری داشته باشید.

به رژیم غذایی خود بیشتر توجه کنید:

لازم است پروتئین بیشتری مصرف کنید. مصرف روزانه پروتئین گوشت، مرغ، ماهی و لبنیات پروسه تخمک سازی در بدن تان را بهبود می بخشد. نوشیدن چای و قهوه را به حداقل برسانید و مکمل اسید فولیک مصرف کنید.

مصرف اسید فولیک را فراموش نکنید

12 هفته پیش از لقاح و در سه ماهه اول بارداری مصرف روزانه 400 میکروگرم اسید فولیک توصیه می شود. اگر بارداری تان بدون نقشه قبلی بود، نگران نشوید و مصرف اسید فولیک را شروع کنید.

نتیجه تحقیقاتی که در دانشگاه های هلند انجام شده، نشان می دهد مصرف مواد غذایی سرشار از مواد معدنی کلسیم و منگنز پیش از بارداری، شانس به دنیا آوردن نوزاد دختر را افزایش می دهند. در این تحقیق 80 درصد از خانم هایی که از این رژیم غذایی برای 9 هفته قبل از تشکیل لقاح پیروی کرده اند، صاحب فرزند دختر شدند.

این تئوری این طور بیان می کند که تجمع بعضی از مواد معدنی در خون خانم ها، تخمک را برای پذیرش اسپرم نر ( حمل کنندگان کروموزم Y ) یا اسپرم ماده حمل کنندگان کروموزم X ) آماده تر می کند.

گرچه محققین این طور نتیجه گیری کرده اند که تغذیه یکی از مهم ترین عوامل تعیین جنسیت است، ولی زمان نزدیکی نیز در این امر نقش مهمی دارد. به زوج های شرکت کننده در این تحقیق این طور پیشنهاد شده بود که برای داشتن نوزاد دختر سه تا چهار روز قبل از تخمک گذاری نزدیکی کنند (زیرا اسپرم ماده زمان بیشتری را برای رسیدن به تخمک نیازدارد تا اسپرم نر) و برای نوزاد پسر، در زمان تخمک گذاری نزدیکی کنند.

بهار یا پاییز

اگر علاقمند به داشتن نوزاد دختر هستید، بهتر است در فصل بهار اقدام به لقاح جنین کنید. در حقیقت فروردین ماه بهترین زمان برای دختر دار شدن است. بر همین اساس به احتمال زیاد فصل پاییز زمان مناسبی برای پسر دار شدن است. شاید این روشی برای طبیعت است که پسران را از بلایای زمستانی در امان نگهدارد، زیرا بر اساس آمار نوزادان پسر در برابر عفونت ها صدمه پذیرتر از دختران هستند.

برای داشتن نوزاد دختر مواد غذایی زیر را بخوريد:

پنیر، شیر، ماست، سبزیجات، سالاد، ماهی ساردین، هندوانه، خربزه، طالبی، کلم بروکلی، جوانه ها و فرنی

برای داشتن نوزاد پسر مواد غذایی زیر را بخوريد:

موز، سیب زمینی، استیک، گوشت بره، همبرگر و گوشت بوقلمون  

داستان یک مادر

تنها چیزی که از خدا می خواستم داشتن یک دختر بود و دختردار شدم.

من عاشق پسرم هستم اما زمانی که من و همسرم تصمیم گرفتیم تا صاحب فرزند دوم شویم، احساس کردم دوست دارم دختر داشته باشم. تحقیقات را شروع کردم و متوجه شدم اگر پنج روز قبل از تخمک گذاری با همسرم نزدیکی کنم به احتمال زیاد صاحب دختر خواهم شد. به چرخه عادت ماهانه و تغییر ترشحات دهانه رحمی ام در ماه دقت کردم و زمان دقیق تخمک گذاری را پیدا کردم. پنج روز قبل از تخمک گذاری، من و همسرم تصمیم مان را عملی کردیم و بعد از آن تا زمان تخمک گذاری از نزدیکی خودداری کردیم. بعد از دو ماه تلاش بالاخره باردار شدم و زمانی که اولتراساند نشان داد که دختر دار شده ام در پوست خود نمی گنجیدم.

به اشتراک بگذارید:

شاید این مطالب نیز برایتان جالب باشد