در دوران بارداری با احتیاط رنگ کنید

آیا رنگ‌ کردن موها در دوران بارداری ایمن است؟

متاسفانه تاکنون محققان جواب روشنی برای این سوال نیافته اند. پزشکان باور دارند میزان ناچیزی از رنگ مو توسط پوست جذب می شود و احتمال آسیب دیدن جنین کم است. یافته های دانشمندانی که رنگ موها را بر روی حیوانات آزمایش کرده اند نشان می دهد، افزایش 100 درصدی مواد شیمیایی رنگ موها نیز تغییر چشمگیری در رشد جنین ایجاد نمی کند. با این وجود، استفاده از های‌لایت، لولایت یا سایه رنگ، تماس پوست سر و مواد شیمیایی را به حداقل می رساند.

در دوران بارداری با احتیاط رنگ کنید | +نی نی

استنشاق بخار تبخیر شده رنگ مو خطرناک است؟

استنشاق بخار تبخیر شده رنگ مو که حاوی ماده شیمیایی امونیوم است برای بانوان، به خصوص زنان باردار، ناخوشایند است. پیش از مراجعه به آرایشگاه از فعالیت دستگاه تهویه هوایش مطلع شوید و حتی المکان از رنگ های عاری از ماده شیمیایی آمونیم استفاده کنید.

خطرات استفاده از محصولات تقویت کننده چیست؟

نتایج بررسی های محققان مرکز پژوهشی OTIS نشان می دهند، مصرف مواد صاف کننده موی شیمیایی تاثیری بر کم وزنی نوزاد یا زایمان زودرس نمی گذارند اما میزان اندکی از آن از طریق پوست جذب بدن می شوند.

استفاده از حنا و رنگ‌ های موی گیاهی خطرناک است؟

در دوران بارداری رنگ‌ های گیاهی و حنا جایگزین مناسبی برای رنگ موهای شیمیایی هستند. پیش از خرید رنگ های طبیعی و گیاهی، ترکیبات شان را که روی بسته بندی حک شده را بخوانید. چون در تولید برخی از این گونه محصولات از مواد شیمیایی استفاده می شود.

*

.

مصرف مواد شیمیایی صاف کننده مو تاثیری بر کم وزنی نوزاد یا زایمان زودرس نمی گذارند اما میزان اندکی از آن از طریق پوست جذب بدن می شوند.

توصیه هایی برای رنگ کردن مو در دوران بارداری

- در صورت امکان، رنگ کردن موها را تا سه ماهه دوم بارداری به تعویق بیندازید.

- آرایشگاه هایی را انتخاب کنید که هوا به خوبی در آنها تهویه می شود.

- از رنگ هایی استفاده کنید که فاقد ماده شیمیایی آمونیوم است.

- رنگ موی حنای خالص را بخرید.

- پس از رنگ کردن مو در خانه، موی تان را در زمان تعیین شده بشویید.

- از شست و شوی کامل سرتان اطمینان حاصل کنید.

- در صورت امکان، فواصل زیادی میان رنگ کردن موهای‌ تان ایجاد کنید.

به اشتراک بگذارید:

شاید این مطالب نیز برایتان جالب باشد