ابتلاء نوزاد به فشار خون با مصرف بالای اسید فولیک

یافته های تازه نشان می دهند، مصرف بالای مکمل اسید فولیک توسط مادران در دوران بارداری ممکن است به ابتلاء فشار خون بالای فرزندان مادرانی که از بیماری قلبی رنج می برند کمک کند.

ابتلاء نوزاد به فشار خون با مصرف بالای اسید فولیک | +نی نی

فشار خون بالا در کودکی با ابتلاء به این بیماری در بزرگسالی ارتباط دارد و خطر ابتلاء به بیماری های قلب و عروق، سندروم متابولیک، بیماری کلیوی و بروز سکته مغزی را افزایش می دهد.

احتمال متولد شدن فرزندان مبتلا به فشار خون بالا در زنانی که عوامل خطر زاء - دیابت، چاقی و اختلالات فشار خون - ابتلاء به بیماری قلبی در طول دوران بارداری تهدیدشان می کند بسیار زیاد است.

آمار ابتلاء کودکان به افزایش فشار خون، به خصوص در میان آمریکایی های آفریقایی تبار، از دهه 80 میلادی افزایش یافت.

پژوهشگران مدرسه پزشکی دانشگاه می سی سی پی با همکاری محققان مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آمریکا پس از تجزیه و تحلیل اطلاعات بیش از هزار و 200 نوزاد اسپانیایی و آمریکایی آفریقایی تبار مبتلا به فشار خون بالا که میزان درآمد مادران شان اندک بود دریافتند، بیش از 70 درصد مادرانی که عوامل خطرزای ابتلاء به بیماری قلبی تهدیدشان می کند فرزندان شان از فشار خون بالا رنج می برند.

دکتر ژیائوبین وانگ، استاد مدرسه پزشکی دانشگاه می سی سی پی و سرپرست این مطالعه گفت:" یافته های ما نشان داد، ریشه ابتلاء کودکان به بیماری های مختلف را باید در والدین - به خصوص مادران - جست و جو کرد. "

مطالعه بیشتر:

1- فقدان ویتامین ای در بدن مادر عامل ابتلا کودک به آسم

2- انگل توکسوپلاسموز سلامت مادران را تهدید می ‌کند

3- موادی که از جفت عبور می‌کنند

به اشتراک بگذارید:

شاید این مطالب نیز برایتان جالب باشد