نا ایمن بودن کالسکه عامل مراجعه نوزادان به بیمارستان

یافته های تازه نشان می دهند، آمار مراجعه نوزادانی که از کالسکه سقوط کرده اند و در بخش اورژانس بیمارستان ها بستری شده اند رو به افزایش است.

نا ایمن بودن کالسکه عامل مراجعه نوزادان به بیمارستان | +نی نی

پژوهشگران اعلام کردند، آمار مراجعه کودکان آسیب دیده بین سال های 2003 تا 2016 بیش از 24 درصد افزایش یافته است. با این وجود، تنها یک درصد والدین باور دارند علت آسیب دیدن فرزندان شان غیر استاندارد بودن محصولات است.

دکتر تریسی مهان، مدیر بخش تجهیزات حمل و نقل کودکان وزارت بهداشت ایالات متحده آمریکا گفت:" در حالی که تولید کنندگان تجهیزات حمل و نقل نوزادان معتقدند از فناوری های مدرن برای طراحی محصولات ایمن بهره می برند، اما هنوز تا ارائه محصولی بی عیب و نقص و ایمن راه درازی در پیش دارند. "

پژوهشگران دریافته اند، افزایش آمار مراجعه نوزادان آسیب دیده به بیمارستان ها بین سال های 2005 تا 2015 به دلیل آسیب مغزی ناشی از سقوط از کالسکه به شدت افزایش یافته است.

یافته های انستیتو تندرستی نوزادان آمریکا نیز نشان می دهد، علاوه بر عدم رعایت استانداردهای ایمنی توسط تولید کنندگان تجهیزات حمل و نقل نوزادان، والدین نیز به دلیل شتاب بیش از اندازه و نبستن کمربند ایمنی نقش زیادی در آسیب دیدن فرزندان ایفاء می کنند.

دکتر باربارا پنا، رئیس بخش اورژانس بیمارستان کودکان نیویورک با اشاره به مراجعه روزافزون نوزادان به بخش اورژانس گفت:" امروزه والدین به سقوط فرزندان با مراجعه به بخش اورژانس بیمارستان واکنش نشان می دهند، در حالی که در دهه های گذشته چنین چیزی معنا نداشت و والدین تنها در صورت بروز علایم خطر نوزادان را به بیمارستان می بردند. "

به اشتراک بگذارید:

شاید این مطالب نیز برایتان جالب باشد