به خطر افتادن سلامت فرزند با نوشیدن الکل توسط پدر

می دانیم که نوشیدن الکل توسط مادر می تواند خطر ابتلاء جنین به سندرم جنین الکلی را افزایش دهد اما یافته های تازه نشان می دهند، پدران نیز باید برای پیشگیری از ابتلاء جنین و نوزاد به اختلالات خطرناک نوشیدن الکل را متوقف کنند.

 

به خطر افتادن سلامت فرزند با نوشیدن الکل توسط پدر | +نی نی

*

.

نوشیدن مقادیر اندک الکل توسط پدر علاوه بر افزایش خطر ابتلاء نوزاد به سندرم جنین الکلی باعث کم وزنی، کاهش اندازه مغز، اختلال در عملکرد شناختی، اسکیزوفرنی، اوتیسم و نقص های مادرزادی می شود.

شاید بدانید زمانی که برای بچه دار شدن تلاش می کنید باید نوشیدن الکل را متوقف کنید تا سلامت جنین و نوزادتان را تضمین کنید. دکتر ژاکوب لاژار، استاد مدرسه پزشکی دانشگاه لیون و سرپرست این مطالعه گفت:" کاهش هر قطره الکل مصرفی توسط زوجین احتمال فرزند تولد سالم را افزایش می دهد. "

یافته های متخصصان نشان داده، کودک می تواند به سندرم جنین الکلی مبتلا شود بدون این که مادر قطره ای الکل نوشیده باشد. چگونه؟ روش زندگی پدر تاثیر غیر منتظره و شگفت آوری بر تندرستی کودک می گذارد.

دکتر ژاکوب لازار افزود:" نوشیدن مقادیر اندک الکل توسط پدر علاوه بر افزایش خطر ابتلاء نوزاد به سندرم جنین الکلی باعث کم وزنی، کاهش اندازه مغز، اختلال در عملکرد شناختی، اسکیزوفرنی، اوتیسم و نقص های مادرزادی می شود. "

به این ترتیب، مردانی که قصد دارند بچه دار شوند باید نوشیدن الکل را متوقف کنند؟

دکتر هانسا بارگاوا، پزشک متخصص اطفال بیمارستان کودکان شهر لیون و محقق ارشد انستیتو پزشکان اطفال فرانسه گفت:" با این که تاثیر منفی الکلی که پدر می نوشد بر جنین مشخص نیست، اما بهترین کار توقف نوشیدن این ماده مخدر است. "

مطالعه بیشتر:

1- همکاری نکردن پدران در جلوگیری از چاق شدن کودکان

2- ابتلاء پدران به افسردگی پس از زایمان

به اشتراک بگذارید:

شاید این مطالب نیز برایتان جالب باشد