تندرستی نوزاد با پیروی کردن پدر از رژیم غذایی سالم

تاکنون تصور می شد تنها زنانی که تلاش می کردند باردار شوند باید از رژیم غذایی سالم پیروی کنند اما یافته های تازه دانشمندان نشان داده، مردان نیز باید چنین کنند تا از انتقال ژن اضافه وزنی و چاقی پدر از طریق اسپرم به فرزند پیشگیری کنند.

 

تندرستی نوزاد با پیروی کردن پدر از رژیم غذایی سالم  | +نی نی

اضافه وزن و چاقی از پدر به ارث می رسد

محققان مدرسه پزشکی دانشگاه کپنهاگ پس از تجزیه و تحلیل اسپرم های مردانی که با اضافه وزن و چاقی دست و پنجه نرم می کردند دریافتند، علامت های اپی ژنتیک - نظریه ای در زمینه توارث که می گوید ژن دارای حافظه ای برای یک واقعه است - مختلف در مردانی که اضافه وزن دارند و از چاقی رنج می برند وجود دارد که بر اشتهاء فرزندان تاثیر گذار هستند.

*

.

به مردانی که قصد دارند پدر شوند توصیه می شود، پیش از آغاز پروسه بچه دار شدن از رژیم غذایی سالم پیروی کرده و ورزش کنند تا شاخص توده بدن شان در محدوده طبیعی قرار گیرد. 

دکتر ایدا دانکن، استاد مدرسه پزشکی دانشگاه کپنهاگ و سرپرست این مطالعه گفت:" یافته های ما نشان می دهند کودکان پدران چاق بیش از سایر هم سالان شان که پدران شان چنین نیستند در معرض ابتلا به چاقی قرار دارند. "

او افزود:" می دانیم که وراثت نقش اساسی در بروز چاقی و دیابت ایفاء می کنند. اگر پدر و مادر چاق هستند، خطر ابتلاء فرزند به چاقی و دیابت 75 درصد افزایش می یابد. اما هنوز علت بروز این موضوع کشف نشده است. "

رژیم غذایی و وزن

دکتر دانکن ادامه داد:" هنوز نمی دانیم اطلاعات منتقل شده توسط ژن ها تحت تاثیر رژیم غذایی مردان است یا وزن شان "

او افزود:" احتمال انتقال اطلاعات ژنتیک ابتلا به اضافه وزن و چاقی به فرزندان با ایجاد تغییرات اپی زنتیک در اسپرم ها بسیار زیاد است. هم از این رو، به مردانی که قصد دارند پدر شوند توصیه می شود، پیش از آغاز پروسه بچه دار شدن از رژیم غذایی سالم پیروی کرده و ورزش کنند تا شاخص توده بدن شان در محدوده طبیعی قرار گیرد. "

مطالعه بیشتر:

1- افزایش قدرت باروری مردان با مصرف سبزیجات

2- با علایم کمبود هورمون تستوسترون آشنا شوید

3- افزایش قدرت باروری در مردان

4- با هفت دشمن اسپرم آشنا شوید

به اشتراک بگذارید:

شاید این مطالب نیز برایتان جالب باشد