سه توصیه تعجب آور برای تسهیل زایمان

استخدام پرستار و بستن ساک بخش بی اهمیت فرآیند زایمان است، اما حفظ آمادگی جسمی و روحی برای مقابله با دشواری های تولد نوزاد بخش اصلی و مهم زایمان را تشکیل می دهد. هم از این رو، در این نوشتار با عوامل شگفت آوری که زایمان را تسهیل می کنند، آشنا خواهید شد.

 

سه توصیه تعجب آور برای تسهیل زایمان  | +نی نی

مصرف خرما

یافته های محققان کالج سلطنتی لندن نشان می دهند، زنانی که در دوران بارداری خرما می خورند کمتر از بانوانی که چنین نکرده اند برای آغاز پروسه زایمان به دارو نیاز دارند.

پروفسور ملیندا جانسون، قائم مقام آکادمی تغذیه دانشگاه بریستول گفت:" به نظر می رسد خرما حاوی ترکیبی مشابه هورمون آکسی توسین است که پروسه زایمان را هفت ساعت کاهش می دهد. زنان باردار با مصرف روزانه شش عدد خرما می توانند پروسه زایمان را تسریع کنند. "

خواب بیشتر

محققان مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آمریکا اعلام کردند، زنانی که در ماه انتهایی بارداری کمتر از شش ساعت در شبانه روز می خوابند، فرآیند زایمان شان 11 ساعت زمان خواهد برد و احتمال این که پزشکان مجبور شوند از روش سزارین استفاده کنند بیش از زنانی است که در ماه انتهایی بارداری بیش از هفت ساعت خوابیده اند.

دکتر جودی میندل، استاد مدرسه پزشکی دانشگاه آلاباما و نویسنده کتاب " خواب و بارداری " گفت:" زنان باردار برای خوابیدن در سه ماهه انتهایی بارداری باید از بالشت های ویژه بارداری استفاده کنند. "

تقویت پاها

*

.

خرما حاوی ترکیبی مشابه هورمون آکسی توسین است که پروسه زایمان را هفت ساعت کاهش می دهد. زنان باردار با مصرف روزانه شش عدد خرما می توانند پروسه زایمان را تسریع کنند. 

یافته های محققان مدرسه پزشکی دانشگاه آدلاید نشان می دهند، تقویت عضلات پا و لگن نقش اساسی در تسریع پروسه زایمان ایفاء می کنند.

دکتر اریک اوبراین، پزشک متخصص زنان و زایمان بیمارستان دانشگاه آدلاید گفت:" ورزش و تقویت کردن عضلات پاها و لگن عوامل موثر در آسان تر شدن زایمان طبیعی است. "

او افزود:" چمباتمه زدن در حالی که یک توپ بین دیوار و کمر قرار دارد و چرخاندن انگشتان پاها به سوی شانه ها بهترین ورزش برای تقویت عضلات پاها و لگن است. "

مطالعه بیشتر:

1- با شکایت های زنان از زایمان اپیدورال آشنا شوید

2- تزریق داروی بی حسی در زایمان بر نوزاد تاثیر می گذارد؟

3- زایمان طبیعی و زایمان سزارین

به اشتراک بگذارید:

شاید این مطالب نیز برایتان جالب باشد