با سه سوپر غذای زنان شیرده آشنا شوید

اگر فرزندتان را با شیر مادر تغذیه می کنید، سه سوپر غذای سالمی که در این نوشتار معرفی می شوند را به رژیم غذایی تان بیفزایید. بدن تان، برای تولید هر 28 گرم شیر صدها کیلو کالری می سوزاند. به این دلیل است که برخی از زنان شیرده به کرات احساس گرسنگی می کنند. در حالی که تاثیر سوپر غذاهای معرفی شده در این نوشتار بر تولید شیر اثبات نشده است اما میلیون ها نفر از مردم قرن هاست آنها را در رژیم غذایی شان گنجانده اند.

 

با سه سوپر غذای زنان شیرده آشنا شوید  | +نی نی

*

.

برای پیشگیری از کاهش تولید شیر، به مادران توصیه می شود از رژیم غذایی سرشار از سبزیجات پیروی کنند. سبزیجات برگ سبز حاوی فیتو استروژن ها هستند که تاثیر مثبتی بر تولید شیر می گذارند.

1- آواکادو

نیروگاهی خانگی برای زنان شیرده است. یکی از متداول ترین شکایت های زنان شیرده گرسنه شدن آنها در فواصل اندک است. این میوه مقادیر بالایی چربی و ویتامین های گروه ب، ک، ث، ای، فولیت و ماده معدنی پتاسیم است. زنان شیرده با مصرف این میوه می توانند از بروز گرسنگی شدید جلوگیری کنند.

2- مغزها

مغزها، نیروگاه خانگی دیگری هستند که حاوی ویتامین های ب و ک و مواد معدنی آهن، کلسیم، روی، اسیدهای چرب ضروری و پروتئین است. کارشناسان تغذیه معتقدند، مغزها نقش زیادی در تولید شیر مادر ایفاء می کنند.

3- سبزیجات برگ سبز

در کشور تایلند، برای پیشگیری از کاهش تولید شیر، به مادران توصیه می شود از رژیم غذایی سرشار از سبزیجات پیروی کنند. سبزیجات برگ سبز حاوی فیتو استروژن ها هستند که تاثیر مثبتی بر تولید شیر می گذارند.

مطالعه بیشتر:

1- پیش به سوی بارداری با پنج ماده غذایی

2- آزمون: در دوران بارداری چگونه غذا بخورم؟

3- از رژیم غذایی رنگارنگ پیروی کنید

به اشتراک بگذارید:

شاید این مطالب نیز برایتان جالب باشد