ناباروری و آلودگی هوا ارتباط دارند

یافته های تازه نشان می دهند، زنانی که در نزدیکی خیابان هایی که هوای شان آلوده است زندگی می کنند در مقایسه با بانوانی که هوای پاکیزه تنفس می کنند بیشتر به ناباروری مبتلا می شوند.

ناباروری و آلودگی هوا ارتباط دارند | +نی نی

*

.

زوجینی که از ناباروری رنج می برند باید در اماکنی با آلودگی اندک زندگی کنند. فقدان ذرات معلق آلاینده هوا احتمال باردار شدن را افزایش می دهد.

محققان پس از مطالعه بر روی بیش از 36 هزار زن بین سال های 1993 تا 2003 و تجزیه و تحلیل آلودگی هوای اطراف منازل شان دریافتند، بین استنشاق هوای آلوده و بروز ناباروری ارتباط مستقیم وجود دارد.

آنها اعلام کردند، زنانی که در فاصله 199 متری بزرگراه ها زندگی می کردند، 11 درصد بیشتر از بانوانی که محل سکونت شان دورتر از بزرگراه ها بود با ناباروری دست و پنجه نرم می کردند.

دکتر مارک نیوجنسیک، پژوهشگر مرکز مطالعات اپیدمیولوژی محیط زیست دانشگاه بارسلون و سرپرست این مطالعه گفت:" آلودگی هوا نقش بسیار زیادی در افزایش اختلالات و بیماری ها ایفاء می کند. "

دکتر نیوجنسیک و همکاران اش پس از ارزیابی میزان گرد و غبار، خاک و دوده موجود در هوای اطراف بزرگراه ها دریافتند، زنانی که در نزدیکی خیابان های پر ترافیک و آلوده زندگی می کنند، پنج درصد بیش از بانوانی که دور از خیابان زندگی می کنند با ناباروری دست و پنجه نرم می کنند.

دکتر ماهالینگا گفت:" زوجینی که از ناباروری رنج می برند باید در اماکنی با آلودگی اندک زندگی کنند. فقدان ذرات معلق آلاینده هوا احتمال باردار شدن را افزایش می دهد. "

مطالعه بیشتر:

1- آلودگی هوا و افزایش ریسک ابتلا به دیابت

2- ناباروری چیست؟

به اشتراک بگذارید:

شاید این مطالب نیز برایتان جالب باشد