ارتباط خواب و پدر شدن زودهنگام

پدران به پسرانی که قصد دارند پدر شوند توصیه می کنند در ساعات ابتدایی شب بخوابند، اما یافته های تازه نشان می دهند، مردانی که پیش از نیمه شب می خوابند به علت سلامت اسپرم های شان زودتر پدر می شوند.

ارتباط خواب و پدر شدن زودهنگام | +نی نی

*

.

خوابیدن پس از نیمه شب و استراحت ناکافی، میزان آنتی بادی ضد اسپرم که توسط سیستم ایمنی بدن تولید می شود را افزایش می دهند.

که بین ساعات هشت تا 11 شب می خوابند، تحرک اسپرم های شان در بهترین حالت ممکن است و فرصت بیشتری برای بارور کردن تخمک دارند.

اسپرم های یک پنجم مردان بریتانیایی به شدت پایین است. علت افزایش ناباروری مردان این کشور بی تحرکی، پیروی کردن از رژیم غذایی ناسالم و چاقی است.

پژوهشگران مدرسه پزشکی دانشگاه میدلزبورو پس از مطالعه بر روی عادات خواب بیش از 981 مرد سالم که بین ساعات 8 تا 10، 10 تا نیمه شب و پس از نیمه شب می خوابیدند و نمونه برداری از مایع منی و بررسی تعداد، ظاهر و تحرک اسپرم های شان دریافتند، تعداد و طول عمر اسپرم های مردانی که پس از نیمه شب می خوابند در مقایسه با سایر افراد حاضر در این مطالعه بسیار کمتر است.

دکتر خوزه پاسندبرگ، استاد مدرسه پزشکی دانشگاه میدلزبورو و سرپرست این مطالعه گفت:" خوابیدن پس از نیمه شب و استراحت ناکافی، میزان آنتی بادی ضد اسپرم که توسط سیستم ایمنی بدن تولید می شود را افزایش می دهند. "

مطالعه بیشتر:

1- رابطه تنگاتنگ کم خوابی و کاهش میل جنسی

2- 9 راز حفظ تندرستی اسپرم ها

3- ناباروری مردان؛ علت ها و درمان ها

به اشتراک بگذارید:

شاید این مطالب نیز برایتان جالب باشد