ژن ها عامل ابتلاء کودکان به اختلال دو قطبی هستند

دانشمندان ژنی را شناسانیی کرده اند که می تواند عامل افسردگی کودکان باشد. آنها معتقدند، این ژن با بروز اختلال دو قطبی، افسردگی و اضطراب در کودکان ارتباط دارد.

ژن ها عامل ابتلاء کودکان به اختلال دو قطبی هستند | +نی نی

*

.

قرار گرفتن کودکان در موقعیت های استرس زا و مضطرب شدن شان زمینه ابتلاء آنها به اختلال دو قطبی را به شدت افزایش می دهد.

مطالعات پژوهشگران نشان می دهند، احتمال ابتلاء کودکانی که این ژن را حمل می کنند به افسردگی، اضطراب و اختلال دو قطبی بسیار بیشتر از سایر هم سالان شان است.

دکتر گابریل فریز، استاد مدرسه پزشکی دانشگاه تگزاس و سرپرست این مطالعه گفت:" یافته های ما نشان می دهند، خطر ابتلاء فرزندان افرادی که از اختلال دو قطبی رنج می برند به این بیماری بسیار زیاد است. "

او افزود:" پس از تجزیه و تحلیل خون کودکان و مقایسه آن با خون مبتلایان به اختلال دو قطبی، ژن های یکسانی را یافتیم که احتمال ابتلاء به اختلال دو قطبی در کودکان را به شدت افزایش می دهد. "

آنها پس از مطالعه و مقایسه کردن کودکان والدین مبتلا به اختلال دو قطبی و سالم دریافتند، تغییرات ژنتیکی که از والدین بیمار به فرزندان منتقل می شود، احتمال ابتلاء آنها به بیماری را به شدت افزایش داده و عکس العمل های شان در موقعیت های استرس زا را تشدید می کند.

استاد مدرسه پزشکی دانشگاه تگزاس گفت:" قرار گرفتن کودکان در موقعیت های استرس زا و مضطرب شدن شان زمینه ابتلاء آنها به اختلال دو قطبی را به شدت افزایش می دهد. "

دکتر فریز افزود:" تعداد زیادی از فرزندان والدینی که از اختلال دو قطبی رنج می برند با حملات هراس، اختلال غذا خوردن، اضطراب و افسردگی دست و پنجه نرم می کنند. "

مطالعه بیشتر:

1- هفت گام تا پیشگیری از آزار جنسی کودکان

2- پیشگیری از افسردگی با ورزش کردن

3- فرزندان والدین افسرده بد غذا هستند

4- شناخت نشانه های عدم اعتماد به نفس

به اشتراک بگذارید:

شاید این مطالب نیز برایتان جالب باشد