کمک به زوجین نابارور بدون استفاده از لقاح مصنوعی

تاریخ صد ساله علم پزشکی به زنان نابارور کمک کرده بدون استفاده از لقاح مصنوعی باردار شوند.

کمک به زوجین نابارور بدون استفاده از لقاح مصنوعی  | +نی نی

*

.

افزایش نرخ بارداری زنانی که با استفاده از روغن خشخاش و آب درمان شده اند به اندازه ای بالا است که امیدواری های تازه ای برای زوجین ناباروری که قصد نداشتند از لقاح مصنوعی استفاده کنند ایجاد کرده است.

لقاح مصنوعی اول بار در سال 1917 اجرا - باز کردن لوله های فالوپ با استفاده از روغن دانه خشخاش ید دار - شد.

دکتر بن مول، استاد مدرسه پزشکی دانشگاه آدلاید استرالیا گفت:" در قرن گذشته نرخ بارداری زنان نابارور که لوله های فالوپ شان با استفاده از آب و روغن باز شده افزایش یافته است. "

او افزود:" تا کنون مشخص نشده، محلول استفاده شده برای باز کردن لوله های فالوپ تاثیری بر باردار شدن زنان داشته است یا نه، اما نتایج پژوهش های ما نشان می دهند تکنیکی قدیمی هم اکنون نیز جایگاه مهمی در دنیای پزشکی دارد. "

این مطالعه بر روی بیش از هزار و 100 زنی که ناباروری شان با استفاده از روغن خشخاش و آب درمان شده انجام گرفته و مشخص شده آمار بارداری زنانی که از آب و زوغن خشخاش استفاده کرده اند به ترتیب 29 و 40 درصد است.

استاد مدرسه پزشکی دانشگاه آدلاید گفت:" افزایش نرخ بارداری زنانی که با استفاده از روغن خشخاش و آب درمان شده اند به اندازه ای بالا است که امیدواری های تازه ای برای زوجین ناباروری که قصد نداشتند از لقاح مصنوعی استفاده کنند ایجاد کرده است. البته برای استفاده گسترده از این روش درمان ناباروری قدیمی به تحقیقات بیشتری نیاز است تا عوارض جانبی استفاده از این روش به درستی مشخص شود. "

پروفسور ادوارد تومر، استاد مدرسه پزشکی دانشگاه هاروارد و متخصص برجسته ناباروری گفت:" استفاده از روش قدیمی درمان ناباروری در کلینیک ناباروری دانشگاه هاروراد در حال اجرا است. اندام های تناسلی بیماران دائما در حال کنترل است تا علاوه بر پیشگیری از بروز عوارض جانبی بررسی های بیشتر نیز بر روی این روش درمانی انجام گیرد."

او افزود:" عارضه جانبی که تاکنون بروز کرده درد لگن است که با تجویز داروهای ضد درد کنترل و از میان می رود. برخی از بیماران نیز با خون ریزی واژنی دست و پنجه نرم می کنند. در موارد نادر نیز، عفونت لگن، تب و واکنش حساسیت زا گزارش شده است. "

مطالعه بیشتر:

1- IVF موثرترین روش درمان ناباروری است

2- ناباروری چیست؟

3- لقاح مصنوعی؛ نابودگر ناباروری

به اشتراک بگذارید:

شاید این مطالب نیز برایتان جالب باشد