تاثیر منفی طلاق والدین بر سلامت فرزندان

یافته های تازه نشان می دهند، طلاق گرفتن پر تنش والدین می تواند عامل سرماخوردگی های مکرر فرزندان در بزرگسالی باشد.

تاثیر منفی طلاق والدین بر سلامت فرزندان | +نی نی

دکتر مایکل مورفی، استاد مدرسه پزشکی دانشگاه ملون در شهر پیتسبورگ ایالات متحده و سرپرست این مطالعه گفت:" تجربه کردن زندگی پر استرس در اوایل زندگی تاثیر منفی بر فیزیولوژی بدن گذاشته و زمینه التهاب و بروز بیماری های مزمن را در دراز مدت فراهم می کند. "

او افزود:" یافته های ما نشان داد، تحمل کردن استرس خانوادگی در کودکی ممکن است با ابتلا فرزندان به سرماخوردگی های مکرر و سایر بیماری ها در دو تا چهار دهه آینده مرتبط باشد. "

یافته پژوهشگران نشان داد، کودکانی که والدین شان با تنش متارکه کرده اند و رابطه ای با یکدیگر ندارند بسیار بیشتر از همسالان شان که چنین نیستند در بزرگسالی به سرماخوردگی مبتلا می شوند.

نتایج مطالعات گذشته نشان داده بود بزرگسالانی که در کودکی والدین شان متارکه کرده اند، سلامت شان به کرات به خطر می افتد.

دانشمندان پس از قرار دادن 200 بزرگسال در معرض ویروس سرماخوردگی دریافتند، افرادی که در کودکی والدین شان جدا شده اند و با یکدیگر گفت و گو نمی کردند سه برابر بیش از همسالان شان که چنین نبودند به سرماخوردگی مبتلا می شوند.

در این اثنا، محققان دریافتند، بزرگسالانی که در کودکی والدین شان جدا شده اند اما ارتباط شان را حفظ کرده اند، به کرات سرما نمی خوردند و بیمار نمی شوند.

*

.

تحمل کردن استرس خانوادگی در کودکی ممکن است با ابتلا فرزندان به سرماخوردگی های مکرر و سایر بیماری ها در دو تا چهار دهه آینده مرتبط باشد.

پروفسور شلدون کوهن، استاد مدرسه روان پزشکی دانشگاه ملون و همکار این مطالعه گفت:" یافته ما نشان داد، اختلافات و بحران های خانوادگی تاثیر منفی بر سیستم ایمنی بدن فرزندان می گذارد و زمینه بیمار شدن شان را فراهم می کند. "

مطالعه بیشتر:

1- افسردگی، تندرستی والدین را تهدید می کند

2- توصیه تندرستی: برقراری ارتباط مستحکم با نوزاد

3- فرزند، عامل افزایش عمر والدین است

4- 10 قدم تا شناسایی والدین هلی کوپتری

به اشتراک بگذارید:

شاید این مطالب نیز برایتان جالب باشد