اخطار! مصرف بی رویه شکر در وعده صبحانه کودکان!

یافته های تازه نشان می دهند، کودکان بریتانیایی، نیمی از میزان توصیه شده مصرف شکر را در وعده صبحانه استفاده کرده و تا پایان روز سه برابر استانداردهای بین المللی این ماده غذایی را می خورند. 

آماری سالانه ای که موسسه ملی سلامت بریتانیا منتشر کرده نشان می دهد، میانگین کودکان بریتانیایی، پیش از حضور در مدرسه، سه برابر میزان استاندارد - ۱۱ گرم - شکر مصرف می کنند و دو سوم والدین باور دارند وعده صبحانه فرزندان شان سالم است.   

محققان موسسه ملی سلامت بریتانیا تلاش می کنند با طراحی اپلیکیشنی خاص به والدین در اندازه گیری میزان نمک، شکر و چربی های اشباع محصولات غذایی کمک کنند. 

دکتر آلیسون تدستون، قائم مقام بخش کودکان موسسه ملی سلامت بریتانیا و سرپرست این مطالعه گفت:" کودکان پیش از حضور در مدرسه بیش از میزان استاندارد شکر مصرف می کنند. "

او افزود:" مصرف صبحانه سالم برای کودکان حیاتی است، اما صبحانه ای که مصرف می شود ناسالم است. ما برای کمک کردن به انتخاب مواد غذایی مناسب برای تهیه صبحانه سالم اپلیکیشنی خاص طراحی کرده ایم تا در سنجش میزان نمک، شکر و چربی های اشباع کمک کنند. "

پزشکان میزان مجاز مصرف روزانه قند و شکر برای کودکان چهار تا شش و هفت تا ۱۰ ساله را به ترتیب پنج و شش حبه می دانند.    

دکتر سارا استانر، مدیر بخش علمی بنیاد تغذیه بریتانیا گفت:" نتایج تجزیه و تحلیل صبحانه ای که شهروندان بریتانیا می خورند بسیار نگران کننده است. میزان مصرف شکر و فیبر در آن بسیار بالا و پایین است. در حالی که وعده صبحانه امیت زیادی دارد و نقش زیادی در تامین ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن کودکان ایفاء می کند. "

منبع: foxnews