با سه سوپر غذای زنان شیرده آشنا شوید!

اگر فرزندتان را با شیر مادر تغذیه می کنید، سه سوپر غذای سالمی که در این نوشتار معرفی می شوند را به رژیم غذایی تان بیفزایید. بدن تان، برای تولید هر 28 گرم شیر صدها کیلو کالری می سوزاند. به این دلیل است که برخی از بانوان شیرده به کرات احساس گرسنگی می کنند. در حالی که تاثیر سوپر غذاهای معرفی شده در این نوشتار بر تولید شیر اثبات نشده است اما میلیون ها نفر از مردم قرن هاست آنها را در رژیم غذایی شان گنجانده اند.

 

با سه سوپر غذای زنان شیرده آشنا شوید!

1- آوکادو

میوه آووکادو بسیار مقوی است. یکی از متداول ترین شکایت های بانوان شیرده گرسنه شدن آنها در فواصل اندک است. این میوه مقادیر بالایی چربی و ویتامین های گروه ب، کا، ث، ای، فولیت(فولیک اسید) و ماده معدنی پتاسیم است. بانوان شیرده با مصرف این میوه می توانند از بروز گرسنگی شدید جلوگیری کنند و حجم و تولید شیر خود را افزایش دهند.

 

2- مغزها

مغزهای آجیل مانند گردو، پسته، بادام زمینی، بادام درختی، فندق و سایر مغزها منابع ویژه ای از  ویتامین های ب، کا، آهن ، کلسیم، روی، اسیدهای چرب ضروری و پروتئین هستند. کارشناسان تغذیه معتقدند، مغزها نقش زیادی در تولید شیر مادر ایفاء می کنند. با مصرف این مواد مغذی در دوران شیردهی به افزایش تولید حجم شیر خود کمک کنید.

 

3- سبزیجات برگ سبز

در کشور تایلند، برای پیشگیری از کاهش تولید شیر، به مادران توصیه می شود از برنامه غذایی سرشار از سبزیجات پیروی کنند. سبزیجات برگ سبز حاوی فیتو استروژن ها هستند که تاثیر مثبتی بر تولید شیر می گذارند. هرچه رنگ سبز سبزیجات پررنگ تر باشد، مفیدتر هستند.

سبزیجات برگدار و سبز تیره مانند اسفناج، کاهو، کلم بروکلی و سایر سبزیجات مملو از انواع مواد مغذی مفید برای تولید شیر بیشتر در مادران است.

 

منبع : نی نی پلاس