The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

راهنمای خرید ظرف غذاخوری کودک

 

وقتی کودک شما برای اولین بار خوردن تکه های موز با دستانش را تجربه می کند، یا اینکه دائما با ظرف اسپاگتی بازی می کند، اما نمی تواند آن را بخورد، به تدریج لزوم استفاده از ظرف غذای کودک را حس می کنید. همانطور که می دانید مهارت کودک در غذا خوردن با گذشت زمان پیشرفت می کند و توانایی فرزند شما در آب خوردن با لیوان و حتی دست گرفتن قاشق نیز به تدریج بهبود می یابد. با آگاهی از این موضوعات شما باید ظروفی برای کودک خود تهیه کنید که در هریک از مراحل پیشرفت به فرزند شما کمک می کند.

 

لیوان نوزاد 

خرید لیوان نوزاد و کودک

ممکن است لازم باشد چند مدل مختلف لیوان سوپاپ دار را امتحان کنید تا کودکتان دسته لیوان را گرفته و از آن بنوشد یا یکی از آنها را بیشتر از بقیه دوست داشته باشد.

توجه به دو فاکتور: راحتی مکیدن و چکه نکردن لیوان بسیار حائز اهمیت است. لیوان هایی که سوپاپ های مکنده دارند (نوعی لایه انعطاف پذیر در اطراف دهانه لیوان) می توانند برای این کار ایده آل باشند، زیرا این سوپاپ مانع از چکه کردن آب می شود، اما آب خوردن برای کودکان دشوار تر می شود و برای کودکان تازه کار چندان مناسب نیست. لیوانهای قدیمی با سوپاپ های سوراخدار برای نوشیدن کودک راحت تر است اما چکه می کند.

طرح های مدرن دارای انواع مختلف ضد چکه هستند، از جمله واشر لاستیکی که در بالای فنجان قرار میگیرد و کودک را قادر می سازد تا از هر نقطه از آن دوست دارند، بنوشند.

 

بشقاب نوزاد

خرید بشقاب ها و کاسه های ناهار خوری کودک

هنگامی که کودک شما شروع به خوردن غذای جامد می کند، شما به ظروفی نیاز دارید که کودک آنها را مال خود بداند و به راحتی و با امنیت کامل از آنها استفاده کند. مجموعه غذاخوری نوزادان و کودکان باید با دوام، روشن و ایمن در ماشین ظرفشویی باشند و معمولا شامل یک بشقاب و کاسه می شود. کارد و چنگال نوزاد و کودک اغلب از جنس پلاستیک است، البته ظروف استیل ضد زنگ، شیشه، بامبو و سیلیکون نیز قابل استفاده است.

کودک در سن ۴ تا ۶ ماهگی شروع به خوردن غذای جامد می کند و شما به ظروف کودکانه نیاز پیدا می کنید.

 

قاشق نوزاد

خرید قاشق و چنگال نوزاد و کودک

قاشق هایی با لبه نرم که برای نوزادان طراحی شده اند، در برخورد با لثه های نوزادان شما لطیف بوده و باعث آسیب دیدگی فرزند شما نمی شوند. بعضی از این قاشق ها دارای پوشش حساس در برابر گرما هستند که داغ بودن غذا را با تغییر رنگ به شما نشان می دهند. دسته قاشق پهن یا حلقه ای براحتی در مشت نوزاد قرار میگیرد بنابراین مناسب غذا خوردن بدون کمک نوزاد است. بعضی قاشق و چنگالها ظاهر جالبی دارند و غذا خوردن را برای کودک جذاب می کنند.

والدین استفاده از چنین قاشق هایی را در ۴ تا ۶ ماهگی نوزادشان آغاز می کنند، وقتی کودکان عمدتا وقتی با غذا های جامد آشنا می شوند.

 

وسایل کمکی

وسایل کمکی برای غذا خوردن کودک

وسایل بسیاری برای آسان تر ساختن غذا خوردن کودک شما وجود دارد، که شناخته شده ترین آنها شامل کیسه های چندبار مصرفی است که والدین می توانند آن را با غذا های پوره ای پر کنند، کودکان نیز می توانند بدون ریختن غذا دست خود را داخل آن فرو برده و از آن بخورند. امکانات خوبی نیز برای به کارگیری هنگام سفر وجود دارد، از جمله ظرف های غذای مینیاتوری برای استفاده در پیکنیک ها و یا هواپیما که می توانید غذای کودک را در آنها قرار داده و همراه خود ببرید.

اگر غذای کودک را خودتان آماده می کنید بهتر است بدانید که امروزه سیستم هایی تولید شده که توانایی پختن، مخلوط کردن و حتی بسته بندی غذای کودک را دارد. حتی می توانید قفسه هایی را که برای مرتب کردن وسایل غذای کودک در کابینت ها طراحی شده اند، را خریداری کرده و مورد استفاده قرار دهید.

 

نکات ایمنی مهم هنگام خرید ظرف غذای کودک

استفاده از BPA  یا بیسفنول ای که یکی از مواد اولیه استفاده شده در تهیه پلاستیک برای سخت تر و شفاف ساختن وسایل پلاستیکی بوده، از سال ۲۰۱۲ و هنگامی که تاثیر مختل کننده آن بر عملکرد غدد درون ریز انسان مشخص شد، در ساخت ظرف غذای کودک منع شد. اکثر ظروف پلاستیکی مخصوص نوزادان و کودکان موجود در بازار دارای برچسب BPA-Free یا فاقد BPA می باشند. بعضی از متخصصان هنوز هم نگران مواد شیمیایی موجود در ظروف پلاستیکی هستند و در این خصوص به والدین هشدار می دهند.

متخصصان عمدتا تاکید دارند که نباید ظروف غذای پلاستیکی را داخل مایکروویو و یا ماشین ظرفشویی قرار داد.

والدین عمدتا ترجیح می دهند ظرف غذای کودک خود را با دقت بسیار انتخاب کنند. امیدواریم راهنمایی های ارائه شده در این مقاله بتواند به شما کمک کند تا بهترین ظروف را برای فرزند خود بخرید.

انواع فرآورده‌هایی که ممکن است BPA داشته باشند:

  • شیشه شیر نوزادان
  • قوطی شیر خشک نوزادان
  • لیوان‌های پلاستیکی کودک
  • بشقاب‌ها، لوازم آشپزخانه و سایر فرآورده‌های غذاخوری
  • اسباب بازی‌ها
  • غذاهای کنسروی
  • بطری‌های آب
  • ظروف نگهداری غذا‌ها (ظروف پلاستیکی)