The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

راهنمای خرید شیرخشک

 

اگر فرزندتان را با شیر مادر تغذیه نمی کنید یا قصد دارید شیر دادن به او را تا پیش از یک سالگی اش متوقف کنید باید به او شیرخشک بخورانید. معمولا از شیر گاو برای تهیه شیرخشک که حاوی اکثر مواد مغذی مورد نیاز بدن نوزادان است استفاده می شود.

نوزاد طبیعی یک ساعت پس از تولد به راحتی می تواند از شیر مادر تغذیه کند. کارشناسان معتقدند شیر مادر بهترین گزینه برای تغذیه نوزاد است و ممکن است خطر بروز سندرم مرگ ناگهانی نوزاد را کاهش دهد.

تا شش ماهگی، شیرخشک یا شیر مادر صبحانه، ناهار، شام و میان وعده فرزندتان را تشکیل می دهد. آنها تنها موادی هستند که نوزادان برای حفظ تندرستی، رشد و قدرتمند شدن به آن نیاز دارند.

سپس شما می توانید ترکیب مواد غذایی جامد، شیرخشک یا مادر را تا تولد یک سالگی فرزند و مجاز شدن نوشیدن شیر گاو به او بخورانید.

 

 

فواید تغذیه نوزاد با شیر مادر

تغذیه نوزاد با شیر مادر نخستین و بهترین روشی است که والدین می توانند از سلامت و رشد نوازادان اطمینان حاصل کنند.

شیر مادر از ترکیبی بی نظیر از کربوهیدرات، اسیدهای آمینه، چربی (اسیدهای چرب امگا 3)، هورمون ها، عوامل رشد، آنتی بادی ها که رشد و توسعه سیستم ایمنی بدن را تضمین می کنند،

وقتی فرزندتان را با شیر مادر تغذیه می کنید، نگران ضد عفونی کردن بطری و ترکیب شیرخشک و مادر نیستید.

تغذیه نوزاد با شیر مادر ممکن است خطر ابتلاء نوزادان به عفونت گوش و ادرار، مننژیت باکتریایی و اسهال را کاهش دهد.

شیر مادر همچنین می تواند در رشد مغز و تیزهوشی فرزندان موثر باشد.

تغذیه نوزاد با شیر مادر برای مادران نیز مفید است و خطر ابتلا آنها به سرطان های مرتبط با هورمون ها را کاهش می دهد.

آمار ابتلا مادران شیرده به پوکی استخوان و سرطان تخمدان کمتر از زنان دیگر است.

تغذیه نوزاد با شیر مادر علاوه بر کاهش خطر بروز سرطان های سینه و تخمدان، به بازگشت مادران به وزن طبیعی پس از زایمان کمک می کند.

 

انواع شیرخشک

شیرخشک در سه نوع پودری، تغلیظ شده و آماده مصرف در دسترس عموم قرار دارد. 

 1- شیرخشک پودری

شیرخشکی که به صورت پودر عرضه می شود، ارزان ترین نوع این ماده غذایی است. نتیجه مطالعه غیر رسمی که در سال 2014 در ایالات متحده انجام گرفته نشان می دهد، شیرخشک هایی که به شکل پودر به بازار عرضه می شوند 27 تا 35 درصد ارزان تر از سایر انواع این ماده غذایی هستند.

2- شیرخشک مایع تغلیظ شده

شیرخشک مایع تغلیظ شده سریع تر از شیرخشک به شکل پودر آماده می شود اما گران قیمت تر است. شیرخشک مایع تغلیظ شده را به تنهایی یا پس از ترکیب کردن با آب به نوزاد می خورانند.

3- شیرخشک آماده مصرف

استفاده از این نوع شیرخشک به دلیل آن که با آب ترکیب شده، بسیار راحت است.

 

 

 

شیرخشک های با ویژگی های خاص برای نوزادان خاص

در کنار شیرخشک های استاندارد که با استفاده از شیر گاو تهیه می شوند، شیرخشک های ویژه که فاقد لاکتوز و یا دارای لاکتوز کمتری هستند برای نوزادانی که با مشکلات گوارشی دست و پنجه نرم می کنند تولید می شود.

شیرخشک های مخصوص برای نوزادانی که به پروتئین شیر گاو حساسیت دارند در فروشگاه ها و داروخانه ها فروش می رسد.

شیرخشک پروتئین هیدرولیزات ممکن است برای نوزادانی که به شیر گاو و سویا حساسیت دارند تجویز شود. این نوع شیرخشک را برخی از کودکان راحت تر هضم می کنند.

شیرخشک سویا نیز برای والدینی که قصد دارند فرزندان شان را گیاه خوار تربیت کنند تولید می شود. 

تولید کنندگان شیرخشک با استفاد از فرمول های جدید محصولاتی به بازار عرضه کرده اند که آمار ابتلا به اسهال و قولنج معده را کاهش داده اند.

شما همچنین می توانید شیرخشک هایی که برای نوزادان نارس، کم وزن و کودکان نو پا تولید شده اند را خریداری کنید. 

پزشک متخصص اطفال، بهترین فرد برای گفت و گو درباره انتخاب نوع شیرخشک است. واکنش نشان دادن فرزند به شیرخشک را به پزشک اطلاع دهید. تغییر مکرر شیرخشک توسط والدین ممکن است سلامتی نوزادان را به خطر بیاندازد.

اگر شیرخشکی که انتخاب کرده اید باید با آب ترکیب شود، باید از آب لوله کشی استفاده کنید. متخصصان انجمن پزشکان اطفال آمریکا توصیه می کنند، در صورت وجود نگرانی درباره سلامت آب، باید آن را جوشاند و پس از سرد شدن با شیرخشک ترکیب کرد. همچنین می توانید از آب های بسته بندی شده نیز استفاده کنید. 

برای آماده کردن شیرخشک به آب گرم یا جوش نیاز نیست. هرگز از مایکروویوو برای گرم کردن شیر استفاده نکنید.

 

ویژگی های شیرخشک

1- اسید دوکوزاهگزانوئیک (DHA) و اسید آراشیدونیک (ARA): اکثر شیرخشک های موجود در بازار با اسید دوکوزاهگزانوئیک (DHA) و اسید آراشیدونیک (ARA) (انواع سنتز شده اسیدهای چرب شیر مادر) غنی شده اند. اسید دوکوزاهگزانوئیک و اسید آراشیدونیک به دلیل نقش موثرشان در حفظ تندرستی چشم ها و رشد مغز نوزادان به شیرهای خشک افزوده می شوند. 

2- ماده معدنی آهن: شیرخشکی که خریداری می کنید باید با ماده معدنی آهن غنی شده باشد مگر این که پزشک متخصص اطفال مصرف این نوع شیرخشک را منع کند. در حالی که شیرخشک های عاری از ماده معدنی آهن در دسترس هستند، اما متخصصان انجمن پزشکان اطفال آمریکا مصرف آنها را به دلیل افزایش خطر بروز کمبود آهن توصیه نمی کنند.

3- ارگانیک: مصرف گونه ارگانیک شیرخشک در حال افزایش است، اما قیمت این گونه از شیرخشک بسیار بالاتر از نمونه های عادی است.  

4- شیرخشک پروبیوتیک: هم اکنون برخی از انواع شیرخشک که در بازار وجود دارند (پروبیوتیک باکتری های مفیدی که عملکرد روده را ارتقا می دهند، هستند). یافته های متعدد دانشمندان نشان داده اند، نوزادانی که برای درمان اسهال آنتی بیوتیک مصرف می کنند ممکن است با مصرف این گونه از شیرخشک مشکل شان از میان برود. پیش از خوراندن این نوع شیر به فرزندتان با پزشک متخصص اطفال مشورت کنید.

 

 

توصیه های مفید برای خرید شیرخشک

پیش از تولد نوزاد شیرخشک نخرید

اگر قصد دارید فرزندتان را با شیرخشک تغذیه کنید با پزشک متخصص اطفال مشورت کنید.

شیرخشک پودری ارزان ترین نوع این ماده غذایی است که با اسید دوکوزاهگزانوئیک (DHA) و اسید آراشیدونیک (ARA) غنی شده است.

هنگام خرید شیرخشک به تاریخ تولید و انقضاء که روی بسته بندی حک شده دقت کنید.

شیرخشک مایع حاوی مقادیر بالای بیسفنول ای (BPA) است که سلامت نوزادان را به خطر می اندازد. وجود این ماده شیمیایی در شیرخشک زمینه بروز چاقی، دیابت و اختلال بیش فعالی کمبود توجه در نوزادان را افزایش دهد.

 

توصیه های ایمنی درباره سلامت شیرخشک و مادر

آماده سازی ایمن: پیش از تغذیه نوزاد با شیرخشک یا مادر باید دست های تان را با آب و صابون بشویید. 

حفظ نظافت بطری: حفظ نظافت بطری های شیر، سر شیشه ها و سایر تجهیزات مورد نیاز آماده سازی و خوراندن شیرخشک به نوزادان اهمیت بسیار زیادی دارد.

ذخیره سازی ایمن: شیرخشک یا مادر را بیش از دو ساعت در فضای باز قرار ندهید. هرگز بطری که حاوی شیرخشک یا شیر مادر است را طولانی مدت در یخچال نگه ندارید. شیرخشک یا شیر مادر را می توان 24 ساعت در یخچال و شش ماه در فریزر نگهداری کرد.

 

 شما می توانید با توجه به سلیقه و نیاز خود و کودکتان انواع شیرخشک را با قیمت تقریبی 13000 تومان تا 48000 تومان خریداری کنید.