The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

ترشحات بارداری خطرناک است؟

برخی از مادران طی بارداری ترشحات  واژنی بیشتری دارند و برخی دیگر افزایش ترشحات را تجربه نمی کنند. برای حصول اطمینان از این‌که عفونتی وجود ندارد، باید درباره افزایشی ناگهانی ترشحات واژن خود بررسی بیشتری انجام دهید. شما باید درباره ترشح واژینالی، جلوگیری از ابتلا به برفک و درمان برفک اطلاعات کافی کسب کنید. در صورت افزایش مقدار ترشح در اواخر بارداری با پزشک یا ماما خود مشورت کنید. برای دریافتن اینکه آیا ترشحات بارداری خطرناک است یا خیر این مقاله را مطالعه کنید.

ترشحات واژن 

همه بانوان از یک یا دو سال قبل از بلوغ تا پس از دوران یائسگی ترشحات واژینال دارند. میزان ترشح واژن در شرایط مختلف متفاوت است و معمولاً قبل از شروع عادت ماهیانه مقدار آن افزایش می یابد. برخی از ترشحات طبیعی هستند اما ترشحات گوناگون با رنگ ها و ویژگی های متفاوت می توانند علائم بیماری یا مشکل خاصی باشند.  

 

آیا ترشحات واژن در دوران بارداری طبیعی است؟

افزایش مقدار ترشح در طول دوران بارداری امری طبیعی است ولی همیشه باید مراقب باشید و هر گونه تغییر در آن را با ماما یا پزشک خود در میان بگذارید. میزان ترشح واژن اکثر بانوان در دوران بارداری بیشتر می شود. این امر کاملاً طبیعی است. دلیل مهمی برای ترشح واژن وجود ندارد. در طول دوران بارداری، دهانه رحم و دیواره های واژن نازک تر می شوند، پس برای جلوگیری از انتقال هرگونه عفونت از طریق واژن به رحم، ترشحات واژینالی افزایش می یابد. بطور مثال اگر ترشحات با بوی بد، رنگ زرد، قرمز و یا غلظت زیاد و یا آبکی همراه بود باید به پزشک مراجعه کنید.

 

ترشحات واژن در اوایل بارداری چگونه است؟

در اوایل بارداری ترشحات معمولی هستند اما هر چه به پایان بارداری نزدیک تر می شویم مقدار ترشحات واژن افزایش می یابد به گونه ایی که ممکن است گاهی مادر ترشح را با ادرار اشتباه گیرد. ممکن است در هفته آخر بارداری در ترشح واژینالی رگه ای غلیظ از ماده مخاطی و مقداری خون وجود داشته باشد.

به این ترشح «نشانه» می گویند، وقتی ماده غلیظ مخاطی که در طول دوران بارداری در دهانه رحم وجود داشته، از آن خارج می شود، میزان ترشح واژینالی افزایش می یابد. این علامتی است که نشان می دهد جنین خود را برای به دنیا آمدن آماده می کند. بنابراین ممکن است شما چند روز قبل از زایمان، مقدار کمی ترشح «نشانه» داشته باشید.

 

چه زمانی باید به متخصص زنان و زایمان مراجعه کرد؟

در موارد زیر باید نزد پزشک مراجعه کرد:

  • ترشح تغییر رنگ دهد .
  • ترشح بوی غیر عادی دهد.
  • احساس خارش و سوزش داشته باشید.

ترشح واژن باید شفاف و سفید بوده و بوی نامطبوعی نداشته باشد. اگر رنگی باشد یا بوی غیر عادی دهد یا شما احساس خارش و سوزش کنید این احتمال وجود دارد که واژن شما عفونت کرده باشد.

 

علت ترشحات بارداری چیست؟

گاهی افزایش و تغییر حالت ترشحات بارداری به دلیل ابتلا به عفونت است، بطور کلی عفونت های زیر در دوران بارداری می توانند موجب ایجاد ترشحات واژن شوند:

1- عفونت قارچی

عفونت قارچی می تواند ترشحاتی همراه با خارش، سرخی و التهاب در ناحیه واژن، همراه با ترشحی بدون بو، سفید و مانند پنیر تازه باشد. برخی از بانوان نیز هنگام آمیزش جنسی درد و زمان ادرار سوزش احساس می‌کنند. باید برای درمان عفونت قارچی واژن در بارداری به پزشک مراجعه کنید و هرگز از پمادها یا شیاف‌های واژن بدون تجویز پزشک استفاده نکنید. مصرف مواد غذایی پروبیوتیک‌ می تواند در بهبود این بیماری کمک کند. 

2- عفونت باکتریایی واژن

عفونت واژینوز باکتریال (BV) با برهم خوردن توازن باکتری‌های طبیعی واژن ایجاد می‌شود، گاهی بدون نشانه بوده، اما می‌تواند ترشحی با بویی ماهی مانند تولید کند که بیشتر پس از آمیزش جنسی مشاهده می شود. احتمالا با آن خارش یا سوزش نیز همراه است.

عفونت باکتریایی در دوران بارداری خطرناک است زیرا با عفونت واژن آغاز می‌گردد، اما گاهی می‌تواند به سمت بالا و به داخل رحم رود و باعث پارگی کیسه آب و زایمان زودرس شود. با مشاهده چنین علائمی سریعاً با پزشک خود تماس بگیرید. داروهای تجویزی می‌تواند بدون آسیب رساندن به جنین و کاهش احتمال زایمان زودرس، علائم و ترشحات را از بین ببرد.

3- بیماری‌های مقاربتی STDs

 بیماری مقاربتی مانند کلامیدیا (Chlamydia) موجب ترشحات واژن با بوی کم می شود و گاهی نیز هیچ ترشحی تولید نمی شود. ترشحی که گاهی نشانه سوزاک (gonorrhea) است، می‌تواند زرد رنگ باشد. افزون براین، ترشحی که از بیماری مقاربتی تریکومونا (trichomoniasis) ایجاد می‌شود، می‌تواند کف مانند به رنگ زرد-سبز مانند باشد و اغلب با خارش همراه است. این سه عفونت می‌توانند ادرار و آمیزش جنسی دردناکی را موجب شوند.

 ابتلاء به بیماری های مقاربتی طی بارداری می‌تواند به زایمان زودرس و عفونت رحمی پس از زایمان  منجر گردد. برخی از باکتری ها و عواملی که باعث بیماری‌های مقاربتی می‌شوند، می‌توانند از جفت عبور کند و بر جنین تاثیر گذارند؛ عفونت های مقاربتی مادر باردار می تواند طی زایمان به نوزاد سرایت کند.

شما باید تحت نظر پزشک درمان این بیماری را شروع کنید، بسیاری از بیماری‌های مقاربتی را می توان با آنتی‌بیوتیک‌ها طی بارداری درمان کرد.

4- عفونت برفک 

شایع ترین عفونت دوران بارداری برفک است، که پزشک براحتی می تواند آن را درمان کند. البته نباید از برخی داروهای درمان برفک در دوران بارداری استفاده کنید. اگر احساس می کنید دچار عفونت برفک شده اید با پزشک، داروساز یا ماما خود مشورت کنید. شما می توانید با پوشیدن لباس زیر گشاد و نخی از ابتلاء به برفک جلوگیری کنید. برخی از خانم ها معتقدند نباید از برخی محصولات بهداشتی مانند صابون های معطر یا شوینده های معطر استفاده کنند.

 

ترشحات آبکی در دوران بارداری

ممکن است ترشح ادرار را با ترشحات آبکی واژن در بارداری اشتباه بگیرید، پزشک می تواند در تشخیص این مورد به شما کمک کند. اما بهترین روش برای این‌که خودتان بتوانید تشخیص دهید که آیا ادرار ترشح می‌کنید یا آب، باید به این نکته توجه کنید که چند بار و چه زمانی رخ می‌دهد. اگر گاهی ترشحات آبکی دارید، مثل زمانی‌که سرفه یا عطسه می‌کنید، یا وقتی به شدت می‌خندید، احتمالاً ادرار است. همچنین می توانید از  بو و رنگ ترشحات آبکی متوجه شوید، اگه هیچ بو و رنگی ندارد، مایع آمنیوتیک اطراف جنین در حال ترشح است. ترشح ادرار در دوران بارداری تحت تاثیر فشار رحم بر مثانه رخ می‌دهد.

ورزش کگل یعنی انقباض و رها سازی ماهیچه‌های اطراف واژن و کف لگن، به برخی از خانم‌ها در کنترل ترشح آبکی یا ادرار کمک می‌کند. همچنین بهتر است  پیش از احساس واقعی برای لزوم دفع ادرار، به توالت روید. فراموش نکنید که نباید نوشیدن آب فراوان را متوقف کنید.

 

فرق ترشح با کیسه آب

مایع آمنیوتیک  که کیسه آب شماست باید شفاف باشد، اما قهوه‌ای، سبز، صورتی، لک‌دار یا زرد نیز می‌تواند باشد. افزون براین، برخلاف ادرار، این ترشح فقط به شکل پراکنده اتفاق نمی‌افتد؛ اگر کیسه آب شما پاره شود، معمولاً جریان مایع ادامه دارد. اگر مطمئن نیستید که آیا مایع آمنیوتیک یا ادرار است، پدی در محل قرار دهید و برای حدود 30 دقیقه دراز بکشید. اگر زمانی‌که ایستادید، جریان کمی را احساس کردید، آن می‌تواند مایع آمنیوتیک باشد.

این علائم طبیعی نیستند و تا زمانی‌که وارد مرحله زایمان نشده اید نباید رخ دهند. با مشاهده این علائم پزشک خود را سریعاً به پزشک برسانید.

 

  ترشح قرمز رنگ در باردرای

برای برخی از بانوان باردار پس از آمیزش جنسی یا آزمایش داخلی واژن دیدن لکه قرمز غیر معمول نیست. اما اگر در مدت کوتاهی متوقف نشد، برای معاینه نزد پزشک مراجعه کنید، هر خونریزی‌ طی بارداری پرچم خطر سرخ و خطر است است.

                             

 

      

منبع: نی نی پلاس