The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

10 روش درمان و جلوگیری از درمان ورم دست و پا در دوران بارداری

عوامل متعددی باعث درمان ورم دست و پا در دوران بارداری می شوند. بانوانی که هفته های نخست بارداری را پشت سر می گذارند باید بدانند، بدن شان در این دوران مایعات بیشتری حفظ می کند. همچنین، رحم بزرگ شده به رگ های خونی فشار آورده و باعث بازگشت خون به قلب می شود که نتیجه اش تورم پاها و ورم بدن در بارداری است. ورم پاها در دوران بارداری بسیار شایع است، اما پس از زایمان و تولد نوزاد به ندرت بروز می کند. با مطالعه این نوشتار با 10 روش درمان و جلوگیری از ورم پاها در دوران بارداری آشنا می شوید.

درمان ورم دست و پا در دوران بارداری

در دوران بارداری به دلیل اینکه آب بیشتری در بدن مادر باردار جمع می شود، مچ دست و پا و انگشتان ورم می کنند. هر چه به روزهای پایانی بارداری نزدیک تر می شویم، آب بیشتری در قسمت پایینی بدن جمع می شود بخصوص اگر هوا گرم باشد یا شما زیاد روی پا ایستاده باشید. ورم تدریجی بدن برای شما و جنین خطرناک نیست و مشکلی ایجاد نمی کند و تنها شاید موجب ناراحتی شما شود. در واقع علت ادم پا در بارداری تجمع مایعات در فضای بین بافتی است. 

 

چه زمانی درمان ورم دست و پا در دوران بارداری جدی و خطرناک است؟

اگر صورت، پا و دست های شما به صورت ناگهانی ورم کند، باید بلافاصله به پزشک مراجعه کنید. به این حالت در دوران بارداری بیماری پره اکلامپسی (فشارخون بالا و مسمومیت ناشی از بارداری) می گویند که می تواند علت ادم پاها در بارداری به صورت ناگهانی شود، اما همیشه پره اکلامپسی علت تورم بدن مادران باردار نیست.اگر این مسئله برای شما اتفاق افتاد بلافاصله با پزشک، ماما یا بیمارستان تماس بگیرید. اگر  به پره اکلامپسی مبتلا هستید باید تحت نظر قرار بگیرید زیرا این بیماری برای شما و جنین خطرناک است.

به همین دلیل شما را با برخی علائم پره اکلامپسی آشنا می کنیم:

علائم ابتلا به پره اکلامپسی:

  • ورم پاها و دست ها به صورت ناگهانی
  • سردرد شدید
  • اختلال بینایی مانند تار دیدن یا دیدن نور ناگهانی (برق زدن)
  • احساس درد شدید در زیر دنده ها
  • استفراغ

 

عواملی که می تواند موجب بروز پره اکلامپسی شوند:

 

10 روش درمان و جلوگیری از درمان ورم دست و پا در دوران بارداری

می توان با کمک چند راهکار از ورم پا جلوگیری کرد، اگر پا و مچ پای شما ورم کرده باشد، انجام برخی کارها به شما کمک می کند تا ورم پاها را در دوران بارداری درمان و کمتر احساس ناراحتی کنید

 

1- از ایستادن طولانی مدت پرهیز کنید.       

2- اگر پای شما ورم دارد کفش راحت بپوشید. (از پوشیدن کفش هایی که بندهای تنگ دارند خوددرای کنید. به طور کلی از پوشیدن هر کفشی که ممکن است پای شما را تحت فشار قرار دهد خودداری کنید.)

3- تا جایی که می توانید پای خود را بالا نگه دارید. (سعی کنید در طول روز یک ساعت در حالی که پاهای تان بالاتر از قلبتان قرار گرفته استراحت کنید. به عنوان مثال در حالی که روی مبل دراز کشیده اید پاهای خود را روی بالشت قرار دهید.)

4- روی پای متورم نایستید. ( برای جلوگیری از بدتر شدن ادم پا در بارداری، از ایستادن طولانی مدت بر روی پای متورم بپرهیزید. در صورت امکان پای متورم را بالا نگه دارید و گه گاه حرکت دهید.)

5- به پهلو بخوابید. (اگر می توانید به پهلو بخوابید. این کار از بازگشت خون به قلب تان جلوگیری می کند.)

6- جوراب ویژه ورم بارداری بپوشید. (یکی از بهترین روش های حفظ تندرستی پا در دوران بارداری پوشیدن جوراب های مخصوص بارداری و بلند است.)

7- ورزش کنید. (پیاده روی کنید و فعالیت بدنی تان را متوقف نکنید. سعی کنید بجای آسانسور از پله استفاده کنید حرکت کردن در درمان ورم بدن در بارداری موثر است.)

8- درون استخر بایستید یا راه بروید(در حالی که مطالعات اندکی درباره تاثیر فشار آب بر تورم پا انجام گرفته، اما به نظر می رسد ایستادن یا راه رفتن درون استخر به کمپرس شدن بافت ها و کاهش تورم پاها در دوران بارداری کمک می کند.)

9- خونسرد باشید. (بهترین کار پس از متورم شدن پاها حفظ خونسردی و کمپرس کردن ناحیه متورم شده با آب سرد است.)

10- تمرینات زیر را انجام دهید:

می توانید در حالت ایستاده یا خوابیده این تمرینات را انجام دهید. این تمرینات گردش خون را در پا افزایش می دهند، ادم پاها در بارداری را کاهش می دهند و از گرفتگی عضلات ساق پا نیز جلوگیری می کنند.

  • مچ پای خود را خم کنید، سپس آن را به سمت بالا و پایین بکشید. این حرکت را 30 بار انجام دهید.
  • مچ پای خود را در هر جهت 8 بار بچرخانید.
  • با مچ پای دیگر نیز این حرکت را تکرار کنید.

 

نتایج برخی از مطالعات نشان داده اند ماساژ دادن ممکن است به کاهش تورم مچ پا در دوران بارداری کمک کند. همچنین، متورم شدن پا به معنای کاهش یا توقف نوشیدن فراوان آب نیست. متخصصان انستیتو مطالعات بارداری آمریکا به مادران باردار توصیه می کنند روزانه 10 فنجان معادل 2.3 لیتر  آب بنوشند. تورم خفیف پا و مچ پا در دوران بارداری طبیعی است، اما تورم ناگهانی و دردناک یکی از پاها می تواند نشانه لخته شدن خون باشد. افزایش شدید تورم پاها نیز می تواند به معنای افزایش شدید و غیر طبیعی فشار خون باشد که از جمله علایم و نشانه های پره اکلامپسی است. بهتر است در این شرایط به سرعت به پزشک مراجع کنید. اکنون با کسب اطلاعات کامل می دانید که درمان ورم دست و پا چه زمانی خطرناک است و نیاز به بررسی بیشتر دارد.

 

 

مطالعه بیشتر:

1- گرفتگی عضلات پا در بارداری

2- آیا می‌دانید چرا مچ پاهای‌تان در دوران بارداری شبیه بادکنک شده است؟

 

 

منبع: نی نی پلاس