The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

عرق سرد بارداری، آنچه باید از علت تا پیشگیری و درمان بدانید

عرق سرد بارداری  مشکلی است که بیش از آن چیزی که فکرش را می‌ کنید، در دوران بارداری اتفاق می افتد.درست زمانی‌ که فکر می‌کنید، حالت تهوع و نیاز پی در پی به دستشویی رفتن، مشکلات اصلی شما در سه ماهه اول بارداری هستند، هنگام برخواستن از بستر، خود را غرق در عرق سرد شبانه می‌بینید. قبل از این‌ که نگران و وحشت‌ زده شوید، باید بدانید که این مسئله هنگام بارداری کاملا متداول است. تعرق شبانه که با نام nocturnal hyperhidrosis شناخته می‌شود، در سه ماهه اول بارداری بسیار معمول است و گاهی بسیار ناراحت‌ کننده و مزاحم است، اما جایی برای نگرانی وجود ندارد.

عرق سرد در بارداری نشانه چیست؟

در سه ماهه اول بارداری، به دلیل دگرگونی‌ های سریع هورمون‌ ها که به واسطه لقاح جنین اتفاق می افتند، عرق سرد شبانه به سراغ شما می آید. یعنی بلافاصله پس از ملاقات تخمک با اسپرم، میزان استروژن در بدن شروع به بالا و پایین آمدن های ناگهانی می‌ کند. این دگرگونی‌ ها باعث می‌شود که هیپوتالاموس (قسمتی از مغز که دمای بدن را کنترل می‌کند) آنها را به عنوان افزایش دمای غیرعادی بدن تفسیر کند. بنابراین بسیاری از افراد اینگونه تعبیر می کنند که عرق سرد نشانه بارداری است، شاید خیلی هم دور از واقعیت نباشد!

در نتیجه هیپوتالاموس، علائمی را برای بدن ارسال می‌کند، تا مقدار زیادی از نشانه‌ های " گرمای سریع heat quickly " را آزاد کند که باعث عرق سرد شبانه می‌شود. عرق سرد شبانه در دوران بارداری گاهی به اندازه‌ای شدید ‌می‌شود که می‌تواند شما را از خوابی عمیق بیدار کند.

البته تکرار و شدت عرق سرد و بارداری از خانمی تا خانم دیگر متفاوت است. برخی از بانوان هرگز خیس عرق از خواب بیدار نمی‌شوند، بعضی تنها یک یا دو بار این مشکل را تجربه می‌ کنند، ولی بعضی ها اغلب غرق در عرق سرد از خواب بیدار می شوند.

این حالت اغلب در سه ماهه اول و سوم بارداری، یعنی زمانی‌ که نوسانات هورمونی بیشترین شدت را دارند، رخ می‌دهد. البته ژنتیک نیز می‌ تواند در این مسئله نقش داشته باشد، در صورتی‌ که قبل از بارداری نیز دچار تعرق شبانه می‌ شدید، احتمالا در هنگام بارداری نیز دچار آن خواهید شد.

 

پیشگیری از عرق سرد در بارداری

 

  • با خوراکی‌ها از عرق سرد شبانه در دوران بارداری پیشگیری کنید

فیبر خوراکی، سویا، کلسیم، ویتامین‌های B، C و D تعرق شبانه، خصوصا در سه ماهه اول بارداری را کاهش می‌بخشند. از مصرف خوراکی‌های پرچرب، پر ادویه و تند، پرشکر و شیرین، کافئین (قهوه و چای) و الکل دوری کنید.

 

  • برای پیشگیری از عرق سرد شبانه قبل از خواب کارهای زیر را انجام دهید

پنجره را باز کنید، از پنکه استفاده کرده یا دستگاه تهویه هوای اتاق خود روشن کنید. لباس خوابی سبک و از جنس نخ به تن کرده و از ملافه‌های نخی و پتویی سبک استفاده کنید. با توجه به این نکات، احساس بهتری در تنظیم دمای بدن خود خواهید داشت.

 

  • برای پیشگیری از عرق سرد شبانه با آرامش استراحت کنید

برخورداری از استراحت کافی برای عملکرد صحیح هیپوتالاموس بسیار مهم است. هر شب در ساعتی معین به بستر بروید و خود را زودتر برای خواب آماده کنید.

 

  • برای پیشگیری از عرق سرد شبانه ورزش کنید

از جای خود برخواسته و نشستن روی مبل را رها کنید: نشستن مداوم روی مبل خانه و اجتناب از ورزش، شدت تعرق شبانه را افزایش می‌دهد. ورزش منظم به بدن شما برای تنظیم هورمون‌ها و عملکرد بهتر بدن، کمک کرده و تکرار اختلال عملکردی هیپوتالاموس را کاهش می‌دهد. بنابراین اگر به دنبال دلیل قانع کننده ای برای ورزش منظم هستند، این همان دلیل قانع کننده است.

 

منبع: ترجمه: عباس توحید