میزان مصرف آب در دوران بارداری

خانم‌های باردار باید چقدر آب بنوشند؟ در دوران بارداری چه میزان آب مصرف کنیم؟ چگونه مصرف آب را در دوران بارداری کنترل کنیم؟ آیا در دوران بارداری می توان به جای آب، قهوه نوشید؟ برای پاسخ به این سوالات ویدیو "میزان مصرف آب در دوران بارداری" را مشاهده نمایید.

 

در دوران بارداری چه میزان آب مصرف کنیم؟

در دوران بارداری مادران باید به پیام طبیعی بدن یعنی احساس تشنگی برای نوشیدن آب بسنده کنند و نیازی نیست که بیشتر از این مقدار آب بنوشند، رنگ ادرار بهترین راه برای کنترل میزان آب بدن است، ادرار بی رنگ یعنی زرد روشن نشان از کافی بودن آب دریافتی بدن است و ادرار تیره رنگ یعنی زرد رنگ یا نارنجی رنگ نیاز بدن به آب را بیشتر نشان می دهد بخاطر داشته باشید نوشیدنی های کافئین دار مانند قهوه آبرسان نیستند، کافئین خاصیت ادرار آوری داشته و باعث افزایش ادرار می شود البته کمبود آب در سه ماهه دوم بارداری و سه ماهه سوم بارداری اهمیت بیشتری پیدا می کند زیرا کم آب شدن بدن در این زمان می تواند منجر به بروز انقباضات و زایمان زودرس شود.

 

اگر احساس می کنید که در دوران بارداری دچار کم آبی شده اید، ویدیو کم آبی بدن یا از دست دادن آب بدن در دوران بارداری را مشاهده نمایید.

 

 

منبع: نی نی +