The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

پیشگیری از گرفتگی عضلات پا در دوران بارداری

به انقباضات شدید و غیر ارادی عضلات پا یا ساق پا که با درد شدیدی همراه باشد، گرفتگی یا اسپاسم عضلات پا می گویند، این عارضه در دوران بارداری بسیار شایع است. گرفتگی عضلات پا در بارداری اغلب اوقات در هنگام شب، در سه ماهه دوم بارداری و سوم رخ می دهد.

با وجود اینکه هنوز علت دقیق گرفتگی عضلات پا در دوران بارداری مشخص نشده، ولی می توان با چند راهکار از بروز آن پیشگیری کرد.

 

برای پیشگیری از گرفتگی عضلات پا در دروان بارداری موارد زیر را انجام دهید:

 

حرکات کششی روی عضلات ساق پا برای پیشگیری از گرفتگی عضلات پا

گرچه شواهد کافی در دسترس نیست ولی انجام تمرینات و حرکات کششی قبل از خواب می تواند از گرفتگی عضلات پا در دوران بارداری پیشگیری کند.

رو به دیوار بایستید. پاهای خود را کمی عقب برده و کف هر دوست را روی دیوار قرار دهید. پای راست را کمی جلو بیاورید و زانوی راست را به آرامی خم کنید، در همین حال سعی کنید کف و پاشنه پای چپ را روی زمین نگه داشته و زانوی چپ را در حالت مستقیم حفظ کنید. این نرمش را 30 ثانیه انجام دهید. دقت کنید در طول مدت انجام نرمش پشت شما باید کاملاً صاف و باسن به سمت جلو باشد. پا را روی مچ پا به سمت داخل یا خارج نچرخانید و کف پا را روی سطح زمین قرار دهید. این تمرین را برای پای دیگر نیز انجام دهید.

 

ورزش منظم برای پیشگیری از گرفتگی عضلات پا

انجام هرگونه ورزش منظم و فعالیت جسمانی از گرفتگی عضلات پا در دوران بارداری جلوگیری می کند. ورزش های مناسب دوران بارداری شامل پیاده روی، شنا، ایروبیک در آب، دوچرخه سواری، دوچرخه ثابت، یوگا، تمرینات کششی، نرمشی و تقویت عضلات و تمرینات تن آرامی است.

چنانچه قصد شروع ورزشی را دارید که پیش از بارداری هرگز آن را انجام نداده اید حتماً پیش از شروع این کار با پزشک خود مشورت کنید. او برای انجام این کار توصیه های لازم را به شما خواهد کرد. علاوه بر آن در صورت وجود هر گونه تردید یا سوال می توانید از مربیان حرفه ای خود نیز کمک بگیرید.

 

مصرف مکمل منیزیم برای پیشگیری از گرفتگی عضلات پا

بر اساس نتیجه مطالعات محدودی که در این زمینه انجام گرفته، مصرف مکمل منیزیم به کاهش گرفتگی عضلات پا در دوران بارداری کمک می کند. قبل از مصرف با مشاور سلامت یا پزشک خود مشورت کنید. می توانید منیزیم مورد نیاز بدن خود را با مصرف موادغذایی غنی از منیزیم مانند غلات کامل، لوبیا، میوه خشک، آجیل و دانه ها تامین کنید.

 

نوشیدن آب کافی برای پیشگیری از گرفتگی عضلات پا

حفظ آب بدن و ماهیچه ها از گرفتگی عضلات پیشگیری می کند. اگر بدن تان با کم آبی روبرو نباشد، رنگ ادرار بی رنگ یا زرد روشن است، اگر دچار کم آبی شده باشید، رنگ ادرارتان زرد تیره خواهد شد.

 

انتخاب کفش مناسب برای پیشگیری از گرفتگی عضلات پا

انتخاب کفش مناسب به طور چشمگیری از گرفتگی عضلات پا پیشگیری می کند. بهتر است کفش و کفی مناسب و راحتی را انتخاب کنید که پاشنه، سینه و مچ پا را محکم نگه دارد.

اگر در ناحیه پا دچار گرفتگی عضلات شدید، تمرینات کششی را روی ماهیچه های ساق همان پای مبتلا انجام دهید. راه رفتن، پیاده روی و بالا بردن پاها از گرفتگی دوباره عضلات پیشگیری می کند. دوش گرفتن با آب نسبتاً داغ، حمام آب گرم، ماساژ عضلات با یخ یا ماساژ عضلات منقبض شده می تواند به کاهش درد کمک کند.

منبع: نی نی پلاس