The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

آیا بی خوابی در دوران بارداری به جنین آسیب می رساند؟

بارداری تجربه ای شیرین برای روح و خسته کننده برای جسم بانوان به شمار می‌آید. در این میان تقریبا می‌توان گفت کل برنامه زندگی فرد بر هم می‌خورد هر چند تقریبا مرد نیز به همان اندازه باید رویه تازه‌ای را در ۹ ماه پیش رو دنبال کند، اما اتفاقات فیزیولوژیکی که برای بدن مادر رخ می‌دهد در کنار برخی اختلالات روحی و روانی (که البته طی یک فرآیند کاملا طبیعی رخ می‌دهد) به ایجاد یک سری تنش های روحی منجر می‎شود که بسیاری از بخش‌های زندگی مادر باردار از جمله خواب او را تحت تأثیر قرار می‌دهد.  اما نکته مهم‌تر این است که خواب مادر باردار از آن‌چنان اهمیتی برخوردار است که به عقیده بسیاری از پزشکان زنان و زایمان، به دنیا آمدن نوزاد سالم که ناشی از آرامش پیوسته مادر در دوران بارداری می‌شود، عمدتا در گروی خواب کافی اوست.

تاثیر بی خوابی مادر روی جنین

شرایط خاص فیزیکی که مادر در دوران بارداری دارد موجب می‌شود تا در این ۹ ماه و حتی ماه های پس از تولد نوزاد نیز خواب باکیفیتی نداشته باشد و به علل گوناگون، به دفعات از خواب برخیزد. به همین دلیل است که می توان گفت بی خوابی و بد خوابی یکی از عوارض شایع دوران بارداری است.

به هیچ وجه نباید اینگونه تصور کنید که بی خوابی شما ممکن است به جنین آسیب بزند، آرام باشید! زیرا او در زمان هایی که شما بیدار هستید نیز می خوابد.

حساسیت های روحی در دوران بارداری گاهاً به اوج خود می رسند، شاید که تاکنون در مکان های شلوغ همچون مترو و اتوبوس نیز به خواب می رفتید، اما اکنون با کوچکترین صدایی، خواب راحت از شما سلب می شود، نگران نباشید، زیرا صداها و افکاری که نمی گذارند شما بخوابید، با خواب جنین درون شکمتان تداخلی ندارد. لایه های پوست و عضلات اطراف شکم، مایع آمنیوتیک (کیسه آب)، دیواره رحم و پرده های جنینی، همگی مانع از رسیدن بیشتر این صداها به جنین می شوند. همچنین او با شنیدن صدای آرامش بخش قلب شما به ندرت متوجه آلودگی های صوتی محیط اطراف می شود.

اما لازم به ذکر است که بی خوابی شما در دوران بارداری به مرور سبب تحلیل رفتن قوای بدنی تان و کاهش کیفیت عملکرد های شما شده و ممکن است که نتوانید به خوبی مراقب سلامتی خود و جنین تان باشید.

مطالعات نشان می دهد مادرانی که در دوران بارداری خود کمتر از 6 ساعت در شبانه روز می خوابند، احتمال نیاز به سزارین و نیز طولانی تر شدن روند زایمان طبیعی در آنها نسبت به بانوانی که خواب کافی و بیشتر از 6 ساعت در دوران بارداری خود دارند وجود دارد.

 

مطالعه بیشتر:

1- خوابیدن زیاد و خواب دیدن مادر در بارداری چه تاثیری بر جنین دارد؟

2- مشکلات بی خوابی در بارداری

3- عوارض بی خوابی در بارداری

4- شایعترین علل بی خوابی در دوران بارداری

5- زمان خواب جنین در شکم مادر