The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

خط زیر ناف در بارداری (خط عمودی بر روی شکم) چیست؟

برای اکثر خانم‌ ها یکی از نشانه‌ های بارداری، خط زیر ناف می باشد که خط تیره ‌ای است که از موهای استخوان شرمگاهی تا ناف ادامه دارد. این خط به انگلیسی "linea nigra" نامیده‌ شده و معمولا در ماه چهارم بارداری ‌که عملکرد جفت کامل می‌ شود، این نشانه در اکثر خانم‌ ها نمایان می‌ شود و معمولا بی ‌ضرر است و پس از زایمان به تدریج ناپدید می‌گردد، البته گاهی این نشانه برای همیشه باقی می‌ ماند.

نام اصلی خط عمودی زیر ناف،  "linea alba" است که در اکثر بانوان وجود دارد، ولی از آنجایی که رنگ پوست بدن است، تا زمانی ‌که هورمون‌ های بارداری آن را تحت تاثیر قرار ندهند، مشخص نمی ‌شود. یکی از هورمون‌های تاثیر گذار، ملانین (Melanin) بارداری (هورمون تیرگی پوست) است که آن را هورمون   melanocyte stimulating نامیده‌اند. این هورمون پس از سه ماهه اول بارداری از طریق جفت ساخته می ‌شود. تیره رنگ شدن پوست به ناف محدود نمی‌ شود و این شامل نوک پستان‌ها، جای‌ زخم‌ های قدیمی نیز می شود. گاهی لکه ‌هایی به نام "ملاسما" melasma  (گاهی کلوآسما) روی صورت ظاهر می ‌شود که آن را "ماسک بارداری" نیز می ‌نامند. البته این مشکل مسلما به علت ترشح زیاد هورمون استروژن ایجاد می‌ شود و به همین علت است که برخی از بانوانی که قرص‌ های ضد بارداری استفاده می کنند نیز دچار این ماسک می ‌شوند.

خط زیر ناف در بارداری (خط عمودی بر روی شکم ) معمولا در هفتاد و پنج درصد از بانوان باردار مشاهده می‌شود. و ممکن است بانوان تیره پوست که مقدار بیشتری ملانین دارند، خط تیره ‌تری داشته باشند، اما ممکن است بانوان سفید پوست نیز آن را داشته باشند.

 

برای درمان و رفع خط زیر ناف چه راه حلی وجود دارد؟

 

در صورتی‌ که دچار لکه پوستی بارداری (ملاسما) شده‌ اید، همیشه و حتی در زمستان نیز باید از آفتاب ‌گیر استفاده کنید. اگر ملاسمای شما شدید است با پزشک خود مشورت کنید، در صورتی که نیاز باشد به شما پمادی تجویز می ‌شود که در صورت استفاده‌ طولانی مدت، می‌توان رنگ‌ لکه‌ها را روشن‌تر کرد. هرگز بدون مشورت و تجویز پزشک یا داروساز از کرم‌ های روشن ‌کننده پوست استفاده نکنید.

شواهدی وجود دارد که برخی از رنگ‌ پریدگی ‌های پوستی، با کمبود اسید فولیک مرتبط هستند. بنابراین تمامی بانوان باردار (و حتی پیش از بارداری)، باید اسید فولیک مصرف کنند تا علاوه بر این از پیچیدگی ‌های سیستم عصبی (ستون فقرات و مغز) جنین پیشگیری شود. تا زمانی‌ که سبزی‌ های فراوانی با برگ سبز، مرکبات، نان سبوس‌دار و پودر غلات کامل میل کرده و مکمل‌های بارداری خود را مصرف می ‌کنید، باید اسید فولیک کافی دریافت کنید.

اگر نشانه خط زیر ناف در بارداری یا خط عمودی بر روی شکم (linea nigra) را دارید، درباره آن فکر نکنید. زیرا این نیز یکی از نشانه های بارداری است، مثل تورم پاها و بالا آمدن شکم و خیلی مسائل دیگر که به همراه بارداری پدید می آیند و در مدت کوتاهی پس از زایمان از بین می‌رود.

 

اگر پس از زایمان نوزاد خط زیر ناف رفع نشد چه اقدامی انجام دهم؟

اگر در چند ماه اول پس از زایمان، هنوز شاهد این خط هستید، با پزشک خود مشورت کنید یا قرار ملاقاتی با متخصص پوست بگذارید، خصوصا اگر نشانه‌ های تیره‌ رنگی که طی بارداری در سراسر بدن شما پدیدار گشته، هنوز ناپدید نشده ‌اندپس از حمام یا دوش گرفتن، روغن ویتامین ای به آن نواحی بمالید، پس از مرور زمان متوجه ناپدید شدن آن‌ها خواهید بود. چه کسی می‌داند، زمانی‌که آنها ناپدید شدند، ممکن است، جای این خط‌ را خالی احساس کنید، خطی که نشانه پرورش زندگی دیگری در وجود شما داشت.

منبع: نی نی+