The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

11 روش برای کاهش درد و درمان سوزش سر دل یا رفلاکس اسید معده

متاسفانه سوزش سر دل یا به عبارت عامیانه ترش کردن یا رفلاکس اسید معده یکی از نشانه‌های بارداری است که ممکن است تا نه ماه ادامه یابد، بیش از نیمی از مادران باردار خصوصاً در سه ماهه دوم بارداری و سوم دچار سوزش شدید سر دل می‌شوند. مثل اکثر موارد در دوران بارداری، علت سوزش سر دل و رفلاکس اسید معده را نیز می‌توان هورمون‌های پروژسترون و ریلاکسین دانست. این هورمون‌ها برای آرام کردن ماهیچه‌های تمام بدن کار می‌کنند که شامل ماهیچه‌های مجرای روده‌ها نیز می‌شود. در نتیجه، غذا آهسته‌تر در درون سیستم گوارش جریان می‌یابد و هضم غذا به خوبی انجام نمی‌شود، این امر به ریفلاکس اسید معده و سوزش سر دل می‌انجامد. به رغم ناراحتی مادر، این عملکرد برای جنین مناسب است، زیرا بدن مواد مغذی را جذب می‌کند و موثرتر آن را به جنین می‌رساند. همان طور که فرزندتان رشد می‌کند و رحم شما بزرگ‌تر می‌شود، شکمتان نیز به سمت بالا و به قفسه‌ی سینه فشار می‌آورد که به رفلاکس اسید معده می‌انجامد. اما می‌توانید با رعایت نکاتی ناراحتی و احتمال ابتلا به سوزش سر دل در بارداری را به حداقل برسانید.

علائم سوزش سردل یا رفلاکس اسید معده در دوران بارداری:

  • احساس سوزش در پشت قفسه سینه، پس از مصرف مواد غذایی
  • سوزش میان قفسه سینه، به خصوص پس از خم شدن، تاق باز خوابیدن یا غذا خوردن
  • سوزش گلو
  • آروغ زدن
  • سرفه مزمن
  • گرفتگی صدا

  

رفع سوزش سر دل یا رفلاکس اسید معده در دوران بارداری با 11 روش طبیعی

شاید پیشگیری کامل از سوزش سر دل غیرممکن باشد، اما می‌توانید با رعایت 11 روش طبیعی زیر در جهت رفع سوزش سر دل یا رفلاکس اسید معده در دوران بارداری تلاش کنید :

 

1- پشت خود را خم نکنید

هنگام نشستن و ایستادن نباید پشت خود را خم و قوز کنید، صاف نشستن و صاف ایستادن موجب می شود فشار از روی معده برداشته شود و درنتیجه رفلاکس اسید معده کاهش می یابد.

2- بعد از غذا دراز نکشید

صرف نظر از اینکه تا چه اندازه دوست دارید، پس از صرف غذا چرت بزنید، باید برای اطمینان یافتن از گوارش درست غذا پیش از دراز کشیدن، حدود 30 تا 45 دقیقه بنشینید.

3- غذا را به میزان کم و به آرامی میل کنید:

اگر حجم غذای خود را کم کنید و در خوردن آن عجله نکنید، میزان رفلاکس اسید معده و سوزش سردل تا حدی زیادی کاهش می یابد. بلعیدن سریع غذا برای گوارش مضر است، زیرا به خوبی جویده نشده است و عمل هضم را سخت‌تر می‌سازد و موجب بروز ترش کردن معده و رفلاکس اسید معده می شود زیرا موجب بلعیدن هوا و در نهایت تبدیل آن به گاز و نفخ معده می شود

4- همراه با غذا آب و نوشیدنی میل نکنید:

اگر همزمان با غذا از مایعات و آب استفاده کنید، رفلاکس اسید معده و سوزش سردل افزایش پیدا خواهد کرد.   

5- هنگام خواب سر خود را بالا قرار دهید:

بهتر است برای مبارزه با سوزش سردل و ترش کردن معده هنگام خواب، سر و شانه خود را بوسیله یه بالشت بلند حدود 15 سانتیمتر بالاتر از بدن قرار دهید، این کار را با استفاده از یک یا دو بالشت انجام دهید. همچنین می‌توانید با گذاشتن یک آجر زیر پایه‌هایی بالایی، سر تخت را بالا بیاورید

6- به پهلوی چپ بخوابید:

خوابیدن به پهلوی راست می تواند سوزش سر دل را تشدید کند. پژوهشگران درباره‌ی علل آن توافق ندارند، اما تایید می‌کنند که اگر به رفلاکس اسید معده در شب هنگام مبتلا هستید، بهتر است به پهلوی چپ بخوابید. این کار بی‌تردید برای اکسیژن‌رسانی به فرزندتان نیز بهترین حالت است.

7- از غذاهای تحریک کننده بپرهیزید:

احتمالاً بر اثر تجربه زیاد خودتان بهتر می‌دانید که چه خوراکی‌هایی می توانند موجب سوزش سر دل و ترش کردن معده شوند. بطور کلی خوراکی‌های خاصی مانند: گوجه‌فرنگی، مرکبات (پرتقال، لیمو ترش،...)، کافئین، نوشابه‌های گازدار، غذاهای چرب، کیک و شکلات می توانند تحریک کننده اسید معده باشند. شاید این فهرست خوراکی‌ها برای مادران باردار بسیار لذیذ باشند، اما از سویی عذاب‌آورند.

8- پس از صرف غذا آدامس بجوید:

جویدن آدامس پس از غذا را می تواند به کاهش ترش کردن معده و سوزش سردل کمک کنید، زیرا باعث تولید بزاق بیشتری می شود و آب اضافی دهان به خنثی کردن اسید معده کمک می‌کند. فراموش نکنید اگر بیماری ورم معده دارید نباید آدامس مصرف کنید

9- با پزشک خود مشورت کنید

اگر با رعایت نکات بالا سوزش سردل و رفلاکس اسید معده کاهش نیافت، بهتر است به پزشک خود اطلاع دهید، او می تواند داروهای ضد اسید ویژه دوران بارداری را برای شما تجویز کند، فراموش نکنید که هرگز نباید به طور خودسرانه دارو مصرف کرد، زیرا داروهای اسید معده می توانند موجب بروز برخی اختلالات جسمانی در جنین شوند

10- استراحت کنید و آرام بگیرید:

پس از صرف غذا زود به بستر نروید و ورزش نکنید. این کار را با مراقبه یا روشی انجام دهید که برایتان لذت‌بخش است. تا یک ساعت پس از صرف غذا به سیستم گوارش خود اجازه دهید تا براحتی فعالیت خود را انجام دهد. این کار می تواند به کاهش رفلاکس اسید معده و سوزش سردل کمک بسیاری کند

11- لباس گشاد بپوشید:

سعی کنید از لباس های گشاد و راحت استفاده کنید، زیرا لباس های تنگ فشار بیشتری به معده وارد می کنند و سوزش سر دل را افزایش می‌دهند.

 

به یاد داشته باشید این مشکل جدی و خطرناک نیست و پس از زایمان براحتی از میان می رود.

 

مطالعات بیشتر:

1. احساس سوزش سر دل در دوران بارداری

2.درمان خانگی سوزش سر دل (رفلاکس اسید معده) در دوران بارداری

 

منبع: نی نی پلاس