حفظ ایمنی کودکان در زمین بازی

زمین های بازی اماکنی برای بازی و تفریح کردن هستند، اما میله های زنگ زده، تجهیزات بازی فرسوده و نا ایمن می توانند آنها را به جایی خطرناک تبدیل کنند.

یافته های تازه نشان می دهند، سالانه بیش از 200 هزار کودک آمریکایی به دلیل آسیب دیدگی (شکستگی استخوان ها و ...) به بخش اورژانس مراجعه می کنند. همچنین بیش از 20 هزار کودک به دلیل وارد شدن ضربات ناگهانی و شدید به مغز و خون ریزی مغزی در بیمارستان بستری می شوند، در حالی که پیشگیری از بروز این حوادث ساده است.

دکتر ربکا پارکر، استاد مدرسه پزشکی دانشگاه مینه سوتا و محقق ارشد مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آمریکا گفت:" با از میان بردن عوامل خطر زا می توان از بروز تعداد زیادی از آسیب دیدگی ها در زمین های بازی جلوگیری کرد. "

او افزود:" والدین پیش از آن که فرزندان را به زمین های بازی ببرند باید از سالم و ایمن بودن تجهیزات اطمینان حاصل کنند. "

یافته های پژوهشگران انجمن ایمنی کودکان آمریکا نشان می دهند، تجهیزات زمین های بازی 75 درصد مدارس و مهد کودک ها نا ایمن هستند.

پزشکان متخصص اورژانس معتقدند والدین، مدیران و کارکنان مدارس و مهد کودک ها با هدف حفظ سلامت کودکان باید به توصیه های زیر عمل کنند:

1- توجه کردن : کودکانی که در زمین بازی حضور دارند باید به دقت زیر نظر گرفته شوند تا از آسیب دیدن شان پیشگیری شود.

2- بازرسی تجهیزات : با بازرسی و کنترل کردن تجهیزات زمین های بازی در فواصل زمانی مشخص از شکستگی استخوان ها و آسیب دیدگی های مغزی حاد در کودکان جلوگیری کنید.

3- ممنوعیت بازی کردن در زمین شلوغ : از ورود فرزندتان به زمین بازی شلوغ جلوگیری کنید. حفظ سلامت و ایمنی او مهم تر از بازی کردن است.

4- استفاده از تجهیزات مناسب سن : کودکان باید از تجهیزات و لوازم بازی مناسب سن شان استفاده کنند. کودکان کم سن و سال اجازه ندارند از تجهیزاتی که مناسب نوجوانان است استفاده کنند.

5- اجرا قانون : کودکان باید به قوانینی که سلامت و ایمنی شان را تضمین می کند پایبند باشند. افرادی که قوانین را نقض می کنند از زمین بازی اخراج می شوند.

 

مطالعه بیشتر:

1- چگونگی آموزش روابط اجتماعی به کودکان

2- پیشگیری از افسردگی با ورزش کردن

3- با عوارض بلند مدت آسیب خفیف مغزی کودکان آشنا شوید

 

منبع: healthday