The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

تغییرات بدن مادر در دوران بارداری

گاهی تاکید بر نکات منفی بارداری آسان‌ تر از توجه به دگرگونی‌های مثبت‌ آن است.

ضریب هوشی شما بسیار بالاست

گر چه بسیاری از بانوان باردار به عنوان فردی فراموشکار شناخته می‌ شوند، ولی پژوهش‌های انجام شده نشان می‌ دهد که در حقیقت طی بارداری از هوشیاری بیشتری برخوردار هستید. دکتر جوزف گووی، متخصص مغز به پژوهشی اشاره می‌ کند که نشان می دهد، پستانداران در دوران بارداری با افزایش سطح هوشیاری ذهنی و قدرت حفظ خاطرات روبرو می شوند و می‌ توانند اطلاعات بیشتری را برای مدتی طولانی‌ تری به خاطر بسپارند. زیرا هورمون‌ های استروژن، پروژسترون و اکسی‌ توسین به تقویت بخشی از مغز شما که مسئول خاطرات است کمک می‌کنند. اگر دچار کمی فراموش کاری می‌شوید، نگران نباشید. احتمالا بخاطر اعصاب ناراحت و کمبود خواب است. برای استفاده از تمامی قوای ذهنی خود، حل کردن جدول یا سودوکو را امتحان کنید.

تغییرات مدل ناخن و مو 

اگر تاکنون درباره تغییراتی که در دوران بارداری بر ناخن و موی شما روی می‌ دهد، فکر نکرده‌اید، اکنون وقت آن است که به این تغییرات توجه کنید. قبل از بارداری، موهای شما چرخه‌ ای معمولی برای رشد و ریزش داشته است. ولی زمانی‌ که باردار هستید، هورمون استروژن مرحله رشد را طولانی‌ تر کرده و میزان موهایی که می‌ ریزند را کاهش می‌ دهد و آنها را ضخیم‌ تر می‌ کند. علاوه بر این، تمامی ویتامین های بارداری‌ که مصرف می‌ کنید، سرشار از کلسیم است که به ناخن‌های شما قوت و درخشش می‌ بخشد.

تغییرات پستان‌ها

نمی‌توان این موضوع را نادیده گرفت که طی بارداری، پستان‌ها بزرگ‌تر، پرتر و گِردتر می‌شوند. خبر خوب اینکه می‌توانید در این دوران از سینه‌بندهای بدون سیم استفاده کنید، زیرا این نوع از آنها معمولا در دوران بارداری ناراحت‌کننده هستند، در واقع به آنها نیازی ندارید. در حقیقت آنچه نیاز دارید، یک سینه‌بند خوب مادرانه است. اکنون می‌توانید به انحناهای ایجاد شده در بدن خود افتخار کنید. علاوه براین، پژوهش‌ها به این نتیجه رسیده‌اند که پس از بارداری، احتمال ابتلاء به سرطان پستان‌ کاهش می‌یابد. در صورت شیردهی پستانی فرزندتان، احتمال ابتلا به سرطان پستان 43 درصد کاهش می‌یابد و برای بانوانی که در برابر این بیماری آسیب‌پذیرتر هستند، احتمال ابتلا به بیماری 32 درصد کاهش می‌یابد.

میل جنسی شما شدت می‌یابد

بله حقیقت دارد. البته طی سه ماهه دوم بارداری، آن را بیشتر احساس خواهید کرد. در این مرحله، حالت تهوع صبحگاهی تان بهبود می‌یابد، ورم مچ پاها یا کمر درد هنوز پدیدار نشده‌اند و از انرژی بیشتری برخوردار هستید. افزایش تولید خون آلت تناسلی شما را حساس‌تر و تولید نرم‌کننده‌های مهبلی را بیشتر می‌کند. در صورتی‌که پزشک‌تان شما را از آمیزش جنسی منع نکرده است، پیش از تولد فرزندتان، از افزایش میل جنسی خود لذت ببرید.

تغییرات احساسات

معمولا درباره حالات احساسی بارداران زیاد صحبت می‌شود (مخصوصاً از جانب همسر بارداران). افزایش هورمون‌ها می‌تواند شما را حساس‌ تر و گاهی با دگرگونی احساسی شدیدتری روبرو کند، در صورتی که همین هورمون‌ها می‌توانند باعث شادی شما نیز شوند. پروژسترون، ماهیچه‌های شما را آرام می‌کند، بنابراین بدن‌ تان با آرامش و راحتی بیشتری روبرو می‌شود و استروژن نیز می‌تواند احساس خوبی به شما دهد.

دوران بارداری فرصتی برای ترک عادت های ناسالم

هنگام بارداری، انگیزه‌ بهتری برای حفظ سلامتی دارید. زیرا عادات بد، جنین شما را نیز تحت تاثیر قرار خواهند داد. اگر عادت‌های ناسالمی دارید مثل کشیدن سیگار، نوشیدن الکل و مصرف غذاهای نامناسب، بارداری بهترین زمان برای تغییر شیوه زندگی شماست. بدن‌تان نیز به شما در پیمودن این راه کمک خواهد کرد، برای مثال در دوران بارداری با توجه به صدای بدن‌تان متوجه خواهید شد که چه زمانی نیاز به استراحت دارید. باردار بودن احتمالاً شما را به گوش دادن بیشتر به بدن‌تان، راهنمایی می‌کند. اگر هنوز عادات بد را کنار نگذاشته‌اید، اکنون زمان آن رسیده است. هرگز برای این کار دیر نیست.

منبع: ترجمه: پوران گلشنی