ضعف بینایی عامل اصلی افت تحصیلی در مقطع دبستان!

یافته های تازه نشان می دهند، کودکان پیش دبستانی که از فرزندتان به عینک نیاز دارد؟ اصلاح نشده رنج می برند با مشکلات تحصیلی دست و پنجه نرم خواهند کرد. 

محققان انجمن بینایی کودکان آمریکا بر روی بیش از 500 کودک چهار و پنج ساله ای که مشکل بینایی نداشتند و از دوربینی اصلاح نشده رنج می بردند مطالعه کرده و دریافتند، کودکانی که از دوربینی درمان نشده رنج می برند در مقایسه با همسالان شان که بینایی شان طبیعی است نمرات کمتری می گیرند.

این موضوع به خصوص در آزمون شناسایی کلمات و جملات نوشته شده بر روی تخته سیاه نمایان می شود.

دکتر مریان رادفورد، مدیر بخش تحقیقات انجمن بینایی کودکان آمریکا و سرپرست این مطالعه گفت:" نتایج این مطالعه نشان داد که درمان نشدن مشکلات بینایی در دوران پیش دبستانی تاثیر منفی بر داروی مسکن عامل افت تحصیلی کودکان! دانش آموزان مقطع دبستان می گذارد. "

پروفسور مرجین تیلور، استاد بینایی سنجی دانشگاه ایالتی اوهایو نیز گفت:" نتایج مطالعات پیشین ارتباط میان ضعف بینایی و بروز مشکل خواندن را تنها در مقیاسی کوچک اثبات کردند، نتایج مطالعه تازه نشان داد که سن عامل مهمی در بروز این مشکل است. "

دکتر پاول کولپ، متخصص چشم پزشک کودکان مرکز پزشکی رونالد ریگان در لس آنجلس نیز معتقد است حضور کودکان در دوره های پیش دبستانی باعث شناسایی ضعف بینایی کودکان و درمان زود هنگام آن می شود.

منبع: healthday