The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

از واکسن های مجاز تا واکسن های ممنوع در دوران بارداری

تنها نوزادان و کودکان نیستند که به واکسینه شدن نیاز دارد. برخی از مادران باردار نیز ممکن است در این دوران به واکسینه شدن نیاز داشته باشند. با خواندن این مطلب متوجه خواهید شد که کدامیک از واکسن ها در چه مقطعی از دوران بارداری ایمن یا ناایمن هستند.

واکسن های دوران بارداری

بهترین زمان برای مشاوره با پزشک در مورد واکسینه کردن، پیش از بارداری است. تزریق برخی از واکسن ها (سرخک و آبله مرغان) در دوران بارداری خطر بروز ناهنجاری های مختلف در رابطه با رشد جنین را افزایش دهند. بنابراین تزریق این گونه واکسن ها که حاوی ویروس های زنده هستند در طول دوران بارداری توصیه نمی شود.

دکتر والاس متخصص بیماری های زنان و زایمان بیمارستان دانشگاه نیوجرسی می گوید: تزریق برخی واکسن ها مانند آنفولانزا در دوران بارداری با هدف افزایش قدرت سیستم ایمنی بدن توصیه می شود. تزریق واکسن سرماخوردگی با هدف جلوگیری از ابتلاء نوزاد به سرما خوردگی در طول شش ماهه نخست زندگی و افزایش شدید درجه حرارت بدن مادر در طول دوران بارداری توصیه می شود.

واکسن های دیگری نیز وجود دارند که تزریق شان در طول دوران بارداری بلامانع است و پزشک تان با توجه به شرایط بدنتان آنها را تجویز خواهد کرد.

دکتر چارلز سکیپ وولف از مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها و مرکز ملی ایمن سازی و بیماری های تنفسی آمریکا می گوید:" تزریق واکسن هایی که با ویروس های زنده ساخته شده اند (آبله مرغان، سرخک، اوریون و سرخجه) در طول دوران بارداری ممنوع است.

با این وجود، اگر پس از تزریق واکسنی که با ویروس زنده تولید شده، متوجه شدید باردارید، نگران نشوید، اما بالافاصله با پزشک تان مشورت کنید. اگر تصمیم گرفته اید باردار شوید، باید 28 روز پس از تزریق واکسن برای باردار شدن اقدام کنید.

دکتر والاس می گوید:" اگر به خاطر نمی آورید واکسن آبله مرغان تزریق کرده اید یا نه، به احتمال زیاد در مقابل آن ایمن هستید. دست کم نیمی از افرادی که زمان تزریق واکسن آبله مرغان به بدن شان را فراموش کرده اند در مقابل این بیماری مصون هستند. پزشک تان برای اطمینان یافتن از مصون بودن بدن تان آزمایش خون تجویز می کند. اگر به این بیماری مبتلا شده اید بدن تان پس از تزریق immune globulin در طول 96 ساعت ایمن می شود.

ابتلاء به بیماری سیاه سرفه به شدت در حال افزایش است. این بیماری می تواند برای نوزادانی که به طور کامل ایمن نشده اند و هنوز نوبت سوم واکسن شان در شش ماهگی را دریافت نکرده اند، خطرناک باشد. اگر باردار هستید و هنوز این واکسن را تزریق نکرده اید با پزشک تان مشورت کنید.

 

واکسن های مجاز در دوران بارداری

  • واکسن آنفولانزا در دروان بارداری

واکسن آنفولانزا از جمله واکسن های مجاز برای بانوانی که در فصل سرما خوردگی باردار می شوند در دوران بارداری است . سرما خوردگی و تب شدید در طول دوران بارداری برای مادر و جنین خطرناک است. بهترین زمان تزریق این واکسن آغاز فصل سرما است. اما دریافت این واکسن باید از طریق تزریق انجام گیرد. دریافت این واکسن با استفاده از اسپری داخل بینی (حاوی ویروس زنده) در دوران بارداری ممنوع است.

  • واکسن هپاتیت ب در دوران بارداری

واکسن هپاتیت ب برای بانوانی که واکسینه نشده اند و در خطر ابتلا به این هپاتیت ب قرار دارند در دوران بارداری مجاز است. .تزریق واکسن هپاتیت ب در طول دوران بارداری بلامانع است.اما اگر نتیجه آزمایش خون نشان داد به این بیماری مبتلا نشده اید دریافت این واکسن را به پس از زایمان موکول کنید.

 

واکسن های ممنوع در دوران بارداری

  • واکسن سرخک، اوریون، سرخجه در دوران بارداری

واکسن سرخک، اوریون، سرخجه برای بانوانی که در برابر بیماری سرخک مصون نیستند تجویز می شود. تزریق واکسن این بیماری می تواند موجب بروز ناهنجاری هایی در جنین شود. بهترین زمان تزریق این واکسن 28 روز پیش از لقاح جنین یا بالافاصله پس از زایمان اما بانوانی که در ماه های اخیر در محل سکونت شان بیماری اوریون شایع شده می توانند این واکسن را بالافاصله پس از زایمان دریافت کنند.

  • واکسن آبله مرغان در دوران بارداری

واکسن آبله مرغان برای بانوانی که در برابر بیماری آبله مرغان مصون نیستند تجویز می شود.بهترین زمان تزریق این واکسن 28 روز پیش از لقاح جنین یا بالافاصله پس از زایمان اما دریافت این واکسن در طول دوران بارداری ممنوع است.

 

شرایط خاص در باردار برای تزریق واکسن

  • واکسن ویروس پاپیلومای انسانی ( HPV ) در دوران بارداری

خانم هایی 26 ساله یا جوان تر که واکسن ویروس پاپیلومای انسانی ( HPV ) را دریافت می کنند در برابر سرطان دهانه رحم مصون می شوند.بهترین زمان تزریق این واکسن پیش یا بالافاصله پس از بارداری است، دریافت این واکسن نیاز به انجام دادن آزمایش پاپ اسمیر را کاهش نمی دهد.

  • واکسن سیاه سرفه، دیفتری، کزاز در دوران بارداری

واکسن سیاه سرفه، دیفتری، کزاز باید توسط بزرگسالان، کودکان، شیر خواران، پرستاران و ... دریافت شود. بزرگسالانی که از زمان دریافت واکسن کزازشان بیش از دو سال گذشته باید بالا برنده ایمنی این واکسن را دریافت کنند، برخی از متخصصان سلامت عمومی دریافت این واکسن در سه ماهه دوم بارداری را بلامانع می دانند. برای مثال در زمانی که بیماری سیاه سرفه شایع شود، دریافت این واکسن توصیه می شود.

منبع: health