The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

10 پیش نیاز سه ماهه اول بارداری

در حقیقت، سه ماه اول بارداری یکی از دشوارترین دوره‌هاست، زیرا شما در حال مبارزه با نشانه‌های بارداری هستید. اگر دوستان و خانواده‌ی خود را از بارداریتان مطلع نکرده باشید، احساس تنهایی نیز گاهی به شما فشار می آورد. در واقع، زمانی که از سردرد، بدحالی یا خستگی به ستوه می آیید، دیگران توجه ویژه ای به شما ندارند. همچنین در سه ماه اول بارداری خطر سقط جنین در بیشترین حد است، بنابراین احساس دلهره و استرس نیز طبیعی است. به زبان ساده، سه ماهه اول بارداری یکی از پرچالش ترین دوران زندگی شما خواهد بود، اما نگران نباشید، زیرا برای بهبود اوضاع در سه ماه اول بارداری پیش‌نیازهایی وجود دارد که به شما کمک می‌کنند تا این ماه‌ها را با موفقیت سپری کنید. 

  • سوتین مناسب

اگر در سه ماه اول بارداری پستان دردناک و حساسی دارید، باید سوتین مناسبی برای خود تهیه کنید. در این دوران بیش از هر چیز دیگر به حمایت و آسایش نیاز دارید، پس سوتین فنر دار را دور بیندازید. اگر بودجه‌ی محدودی دارید، می توانید سوتین شیردهی تهیه کنید تا بعد از زایمان نیز از آن استفاده کنید. سوتین مناسب شیردهی از آسیب‌دیدن نوک پستان پیشگیری می‌کند و به شما کمک می‌کند که شب‌ها هنگام غلت زدن در بستر آسیب نبینید و احتمالاً به بهبود حساسیت پستان نیز کمک خواهد کرد. 

 

  • مولتی ویتامین

اگر در مقطع لقاح جنین آنها را استفاده می‌کردید، باید سریعاً پس از دیدن نتیجه‌ی مثبت آزمایش بارداری از مولتی ویتامین مخصوص بارداری استفاده کنید، این مولتی ویتامین ها باید شامل ویتامین‌ها و مواد معدنی ضروری باشند. ویتامین‌های مصرفی شما در سه ماهه های بارداری باید شامل 400 میکروگرم اسید فولیک باشد، فولیک اسید خصوصاً در سه ماه اول بارداری ضروری است. گرچه پیش از اجرای آن، احتمالاً می‌خواهید برای جهش‌ ژن MTHFR آزمایش دهید ، خصوصاً اگر سابقه‌ی سقط جنین یا عوارض دیگری دارید، شاید بخواهید اسید فولیک را با فولینیک یا متیل‌فولات جایگزین کنید.  

 

  • کتاب‌های مناسب بارداری

اکنون زمان آموختن موضوع‌های مربوط به بارداری است. احتمالاً خودتان متوجه شده‌اید که کمتر می‌توانید بر موضوع دیگری متمرکز شوید، پس با آگاهی از تمام موضوع‌های مربوط به بارداری، از این مسیر یک طرفه‌ی تفکر، کمال بهره را ببرید. نه فقط موارد ساده، بلکه تمام دانش مرتبط با بارداری را بیاموزید. در این دوران باید از تمامی علائم و مشکلات احتمالی و همچنین چگونگی رشد و تغییرات بدن خود و جنین تان اطلاع کسب کنید.

 

  • بیسکویت زنجبیلی و مغزها برای جلوگیری از حالت تهوع

در صورت داشتن حالت تهوع، از خوراکی‌هایی بهره بگیرید که بتوانید مواد غذایی را در شکمتان نگه دارید. زنجبیل و نعناع به کاهش حالت تهوع کمک می‌کنند. بنابراین، ذخیره‌ای از بیسکویت زنجبیلی و مغزها را دسترس داشته باشید و دمنوش نعناع نیز بنوشید.  برخی از مادران باردار متوجه می‌شوند که خوردن کراکر خشک یا بیسکوییت نازک زنجبیلی به عنوان اولین خوراکی در صبح زود به بهبود تهوع صبحگاهی کمک می‌کند. اگر دچار حالت تهوع هستید، به خوبی می‌دانید که تا چه حد ناخوشایند است. تمام روز تماشای کاسه‌ی توالت اصلاً خوشایند نیست. گرچه این نیز بگذرد. فقط باید این چند هفته را بگذرانید تا احساس بهتری داشته باشد. 

 

  • یادداشت رویاهای برای کنترل احساس اضطراب و استرس

درست مثل افرادی که مواد توهم زا مصرف کرده اند، در دوران بارداری رویاهایتان کمی عجیب و غریب خواهد بود. رویاهای عجیب و غریب بارداری می‌تواند از اوایل سه ماهه‌ی اول بارداری شروع شود، پس دفترچه یادداشتی برای ثبت رویاها کنار بسترتان نگه دارید تا هنگام بیدار شدن هر خوابی را که به خاطر می‌آورید، در آن بنویسید.  برخی از مادران در دوران بارداری رویاهای آشفته ای را تجربه می‌کنند. بارداری زمان دگرگونی‌های قریب‌الوقوع است و تعجبی نیست که این موضوع بر دنیای رویاها نیز اثر بگذارد. نوشتن رویاهای تنش زا به شما کمک می‌کند تا با این احساس اضطراب و استرس کنار بیایید. 

 

  • بطری آب

در دوران بارداری باید روزانه حدود هشت لیوان آب بنوشید. نوشیدنی‌های دیگر نیز جزو مایعات مصرفی شما به حساب می‌آیند، اما آب بهترین نوشیدنی برای شماست، زیرا خلاف دیگر نوشیدنی‌ها حاوی افزودنی‌های ناسالم یا شکر نیست. شاید در ابتدا مصرف این مقدار آب ساده نباشد، خصوصاً اگر از دستشویی رفتن‌های مکرر شبانه کلافه باشید. یکی از روش‌ها برای افزایش احتمال نوشیدن هشت لیوان آب روزانه، حمل بطری آب با خود در تمام اوقات روز است. بطری آب به شما یادآور می‌شود تا آب بیشتری بنوشید و مطمئن می‌شوید که هرگز از جرعه‌های بعدی دور نخواهید بود. 

 

  • روغن نارگیل خالص برای مرطوب نگه داشتن پوست

افزایش میزان آب مصرفی برای پوست شما بسیار مفید است، افزایش مصرف میوه‌ و سبزی‌های تازه نیز فایده مشابهی برایتان خواهد داشت. اما اگر می‌خواهید پوست شما تا حد ممکن نرم بماند، از روغن نارگیل خالص استفاده کنید. همان طور که فرزندتان به آهستگی در سه ماه اول بارداری تغییر می‌کند، برای کمک به مرطوب نگه داشتن پوست می‌توانید روغن نارگیل خالص را به شکم و پستان خود بمالید.  این روغن به طور طبیعی تولید شده است، مواد شیمیایی و افزودنی‌های آسیب‌رسان ندارد و فایده‌ی دیگرش، بوی خوش آن است. 

 

  • بالشت بارداری برای خواب راحت

هرگز برای خرید بالشت بارداری دیر نیست. در واقع، هرچه سریع‌تر آن را بخرید، از آن بیشتر استفاده خواهید کرد. بالشت بارداری در دوران بارداری از بدن در حال تغییرتان حمایت خواهد کرد و خواب خوب شبانه شما را بهبود می‌بخشد. اگر بالشت بارداری بخرید از خرید آن پشیمان نخواهید شد. 

 

  • انگیزه برای حفظ تناسب اندام

بارداری زمان مناسبی برای کسب کردن یا حفظ تناسب اندام است. فقط چون باردارید، به این معنا نیست که نه ماه آینده را باید درازکش باشید و به جای دو نفر غذا بخورید. در حقیقت، باید بهتر غذا بخورید و برای حفظ تناسب اندام خود تلاش کنید. باید بصورت روزانه ورزش کنید، گرچه وقتی در سه ماه اول با خستگی بارداری مبارزه می‌کنید، ورزش کردن دشوار به نظر می آید.  اما فقط 30دقیقه پیاده‌روی ملایم برای تپش قلب و بهبود تناسب اندامتان کارساز است. برخی از بارداران ترجیح می‌دهند که چند روز در هفته شنا کنند و افراد دیگر تمرین‌های پیش از بارداری خود را ادامه می دهند. 

 

  • حمایت عاطفی از طرف همسر

اگر تصمیم گرفته‌اید که در سه ماه اول بارداری، حاملگی خود را مخفی نگه دارید، باید بر حمایت احساسی شریک زندگی خود متکی باشید. به این معنا که درباره‌ی هر چیز و همه چیز در رابطه با بارداری، زایمان و نوزاد با همسر خود صحبت کنید. به دلیل افزایش نیازهای عاطفی مادر در دوران بارداری و افزایش احساسات وابستگی و هم چنین به دلیل نگرانی های خاص مادر در دوران بارداری، لازم است که حمایت و توجه و محبت همسر خود را در تمام دوران بارداری به همراه داشته باشد تا تنش و اضطراب مادر کاهش یابد و زمینه برای رشد و نمو مناسب جنین فراهم شود. توصیه می شود که والدین ساعاتی از روز را در کنار هم نشسته و در مورد نامگذاری فرزند آینده ی خود، در مورد شیوه های تربیتی او و تصمیماتی که برای آینده ی فرزند خود دارند با یک دیگر صحبت کنند.    

منبع: نی نی پلاس