The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

علت و علائم سوختگی ناشی از بستن پوشک یا التهاب پوشکی

اگر باسن فرزندتان سرخ و ملتهب به نظر می‌رسد، احتمالاً دچار سوختگی ناشی از بستن پوشک یا التهاب پوشکی شده است، یعنی یک ناراحتی پوستی که اغلب بچه‌ها در مقطعی به آن دچار می‌شوند. این اتفاق معمولاً بین نه تا دوازده ماهگی اتفاق می‌افتد.

 

نشانه ها و علائم سوختگی ناشی از بستن پوشک یا التهاب پوشکی

سوختگی ناشی از بستن پوشک یا التهاب پوشکی معمولا دارای نشانه ها و علائم زیر است:

  • لکه ها و برآمدگی های سرخ و صورتی پوست
  • پوست ترک خورده
  • تاول ها

خوشبختانه التهاب پوشکی معمولاً ملایم است و پوست باسن یا ناحیه‌ای که زیر پوشک قرار می‌گیرد دچار لکه ها یا سوختگی های پوستی می‌شود. البته این مشکل عموماً دردناک نیست، گرچه احتمالاً اگر در تماس با ادرار یا مدفوع قرار گیرد، دچار سوزش شود. در موارد شدید امکان دارد که تاول‌هایی را مشاهده کنید که به سمت پائین پا ادامه می‌یابند.

 

علت سوختگی ناشی از بستن پوشک یا التهاب پوشکی

در اکثر موارد، التهاب پوشکی وقتی ایجاد می‌‌‌شود که پوست فرزندتان در اثر تماس مداوم با مدفوع یا ادرار آسیب ببیند. زیرا اوره و نیتروژن موجود در ضایعات بدنی (مدفوع و ادرار) با گذشت زمان با یکدیگر واکنش نشان داده و آمونیاک حاصل می‌شود (که بوی تند ادرار نتیجه آن است) و سپس باعث آسیب پوستی می‌گردد.  

اگر فرزندتان دچار اسهال است، این مسئله نیز می‌تواند آغازگر التهاب پوشکی شود. همچنین مدفوع و ادرار کودک پس از خوردن یک خوراکی به شدت اسیدی (مثل میوه‌ها) نیز می‌تواند پوست را ملتهب کند.

البته گاهی التهاب می‌تواند به سبب نوعی قارچ پوستی به نام "قارچ کاندیدا" باشد که در نواحی مرطوبت و گرم مثل پوشک زندگی می‌کند.

ممکن است این مسئله بر اثر آلرژی فرزندتان به مواد شیمیایی موجود در پوشک‌ آغاز شود (موادی مثل "سدیم پلی اکریلات" که ژلی جذب کننده است). بنابراین شاید لازم باشد مارک‌های مختلف پوشک‌های موجود در بازار را امتحان کنید تا برای فرزندتان بهترین را انتخاب کنید.

 

روش های پیشگیری و درمان سوختگی ناشی از بستن پوشک یا التهاب پوشکی

برای کاهش احتمال آسیب زدن ادرار و مدفوع به پوست فرزندتان، سریعتر پوشک او را تعویض کنید و برای کمک به خشک شدن پوست آن ناحیه، بگذارید فرزندتان زمانی را بدون پوشک سپری کند. و برای پرهیز از خراب کاری روی فرش‌، او را با اسباب بازی‌هایش روی زیراندازی قرار داده و بر اوضاع نظارت داشته باشید.

ناحیه آسیب دیده را با کرم مخصوص التهاب پوشکی بپوشانید. برای حمایت پوست فرزندتان و پیشگیری از مرطوب شدن بیش از حد، پس از هر تعویض پوشک، روی آن ناحیه کرم بمالید.

 اگر ناحیه التهاب بسیار متورم یا عفونی شد با پزشک متخصص اطفال ملاقات کنید. احتمال دارد متخصص اطفال کرم استروئیدی ملایمی را برای کمک به کاهش خارش و سرخی تجویز کند. اگر التهاب به علت قارچ کاندیدا باشد، امکان دارد به کرم ضدقارچ نیاز داشته باشید. 

 

5 نکته بسیار مهم و قابل توجه هنگام تعویض و بستن پوشک

1- همه چیز را آماده کنید، تا مجبور نباشید در وسط کار فرزندتان را به تنهایی رها کنید. لوازم ضروری مورد نیاز عبارتند از، پوشک‌، تشک تعویض، پنبه، آب جوشیده خنک شده یا دستمال مخصوص پاک کردن بچه، بسته پوشک و لباس‌ جدید.

2- برخی از نوزادان دوست ندارند که هنگام تعویض پوشک در معرض هوا قرار گیرند. اگر فرزندتان در برابر هوا حساس است، او را با حوله یا پتویی بپوشانید و مطمئن گردید که دستان‌تان نیز گرم باشد، زیرا ممکن است باعث آغاز گریه شود.

3- هنگام تعویض پوشک پسر کوچک‌تان، مراقب باشید که ادرار او وارد چشمان‌تان نشود. پوشک خشکی را روی آلت او بیاندازید و برای پیشگیری از ترشحات، آلت تناسلی او را به سمت پائین قرار دهید. برای پیشگیری از ورود میکروب‌ها به واژن دختر کوچک‌تان، باسن او را از سمت جلو به عقب پاک کنید.

4- بچه بزرگ‌تر لحظه‌ای که او را برای تعویض پوشک به زمین می‌گذارید، سعی می‌کند، از آزادی استفاده کرده و جنب و جوش بیشتری داشته باشد. به جای این‌که مثل یک مسابقه کشتی او را به زمین میخکوب کنید، با یک اسباب بازی حواس او را پرت کنید.

5- پوشک کثیف را باز کنید. پاهای بچه را از زانوان بلند کرده و مدفوع را با پوشک قدیمی پاک کنید. آنرا تا بزنید و کنار گذارید. فرزندتان را پاک کنید، ناحیه را خشک کرده و در صورت لزوم، کرم محافظ بمالید. پوشک تمیز را زیر فرزندتان بگذارید (بالای پوشک زیر باسن و سپس از بین پاها بیرون می‌آورید) و آنرا ببندید.

 

مطالعه بیشتر:

1- انواع التهاب پوشکی یا سوختگی ناشی از بستن پوشک به نوزاد

2- تعویض پوشک نوزاد

3- توصیه های کاربردی درباره پوشک بچه