The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

نحوه پاک کردن لکه مدفوع از لباس نوزاد

آیا تا بحال تجربه کرده اید که کودک دلبندتان را در آغوش گرفته اید، ناگهان رنگ صورتش قرمز می شود و گویی انفجار کوچکی در پوشکش رخ داده است؟ آیا مقدار دفع در کودک شما نیز به حدی است که از پوشک بیرون می زند و ناچار هستید برای تعویض او را حمام کنید؟

حتما شما هم سرهمی سفید بر تن کودک می کنید، اما حالا این لباس های زیبا لکه مدفوع به خود گرفته و شما نمی دانید که چگونه می توان با پاک کردن لکه های مدفوع در هزینه های خرید لباس صرفه جویی کرد. لباس های سفید و پوشک های پارچه ای آغشته به لکه روی هم انباشته شده اند و هر ترفندی را برای از بین بردن این لکه ها به کار بسته اید تا بتوانیم از همین لباسها برای فرزندان بعدی هم استفاده کنید.  البته این لکه ها حتی اگر قدیمی هم باشند به ظاهر از بین می روند اما به هیچ وجه نمی توانید انتظار داشته باشید که لباسها، پوشک پارچه ای و حتی فرش منزلتان همانند روز اول شود.

در این مقاله، مؤثرترین شیوه ها و بی خطرترین محصولات و نیز 6 مرحله ساده برای از بین بردن لکه های مدفوع نوزاد ارائه شده است.

مؤثرترین راه از بین بردن لکه های مدفوع

قرار دادن لکه در معرض نور آفتاب به طرز معجزه آسایی در از بین بردن لکه ها موثر است تا جایی که می توان آن را سفید کننده طبیعی دانست. اما در فصل زمستان و سرما یا وقتی در یک آپارتمان زندگی می کنید و نمی توانید لباسها را در فضای باز پهن کنید، دیگر نور آفتاب گزینه مناسبی برای شما نیست و برای از بین بردن لکه ها به راه حل های دیگری نیاز دارید.

پوشک های کامل، به دلیل شکلی که دارند و استفاده از کش در ناحیه کمر و پا تا حد زیادی از بیرون زدگی مدفوع نوزاد جلوگیری می کند. حتی اگر می خواهید از پوشک های یکبار مصرف نیز استفاده کنید (در صورتی که به جای پوشک کامل از پوشک ساده استفاده می کنید که  برای بستن آن کاورهای لاستیکی مورد نیاز است)، بهتر است کاور روی آن پارچه ای باشد.

 

استفاده از شوینده های طبیعی یا صنعتی برای از بین بردن لکه های مدفوع

قبل از شروع، اول تصمیم بگیرید آیا می خواهید صرفا پایبند به روش های طبیعی باشید یا در صورت نیاز می توانید از روشهای مصنوعی نیز استفاده کنید. این کاملا مبتنی بر سلیقه شخصی شما بوده و هر کدام از این روش ها نیز مزایا و معایب خاص خود را دارند.

مهمترین دلیل مادران در استفاده از فرآورده های طبیعی رعایت جانب ایمنی است. بسیاری معتقدند محصولات شوینده صنعتی از آنجا که حاوی مواد سرطان زای شناخته شده و یا احتمالی از قبیل فتالات، فنل ها و فرمالدئید هستند، اگر به طور نامناسب و یا در دراز مدت مورد استفاده قرار بگیرند، مضر خواهند بود.

شوینده های طبیعی به خصوص اگر در مناطق خارج از شهر یا روستا زندگی می کنید به سادگی قابل دسترس نیستند. در این صورت باید فروشگاه های عرضه کننده حضوری یا آنلاین را از قبل شناسایی کرده و برای تهیه محصولات شوینده طبیعی به آنها مراجعه نمائید. اگر مقدار اجابت مزاج کودک خیلی زیاد بوده و در اسرع وقت به شوینده یا پاک کننده نیاز دارید، می توانید به طور موقت از فرآورده های صنعتی استفاده کنید.

آیا استفاده از محصولات شوینده صنعتی در پوشک های پارچه ای بی خطر است؟

اگر می خواهید لکه های روی پوشک پارچه ای را بردارید، اول باید اطمینان حاصل کنید که از بین لکه برها و شوینده های موجود در بازر کدامیک بی خطر هستند. شاخص هایی برای شوینده ها تعریف شده است که نشان می دهد آیا استفاده از آنها در پارچه بی ضرر است یا خیر.

بهتر است برای پاک کردن لکه های لباس نوزاد از ملایم ترین محصولات استفاده کنید، نه از نرم کننده و محصولاتی که حاوی رنگ و عطر هستند و مراقب هر نوع نشانه حساسیت باشید. در صورت مشاهده نشانه هایی مانند جوش، خشکی و پوسته پوسته شدن یا برآمدگی های قرمز روی پوست نوزاد، با پزشک تماس بگیرید. در بیشتر موارد با شستن کامل تر و آبکشی بیشتر لباس های نوزاد، مشکل برطرف می شود ولی گاهی هم پزشک انجام آزمایش های بیشتر را توصیه می کند. قبل از شستن هر لباس برای اولین بار، اطلاعات مندرج روی بسته بندی آن را بخوانید. بهتر است لباس های نوزاد را جدا از لباس دیگر افراد خانواده بشویید. همیشه لباس نوزاد را در اولین فرصت بشویید چون با ماندن آلودگی روی لباس نوزاد، شستن و پاک کردن لکه ها سخت تر می شود.

 

پاک کردن لکه مدفوع از لباس نوزاد در 6 مرحله

1- مدفوع را بردارید

در ابتدا باید هر چه زودتر مدفوع را از روی پارچه برداشت و آب کشی کرد. استفاده از شلنگ های پرفشار، می تواند در زدودن مدفوع از روی لباس یا پوشک به ما کمک کند. اگر فرش آلوده به مدفوع شد، باید تا جایی که امکان دارید با استفاده از کیسه پلاستیکی و دستکش یکبار مصرف، مدفوع را جمع کرده و از له شدن آن روی فرش جلوگیری کنید.

2- آن را در آب غوطه ور کنید

پارچه یا لباس آغشته به لکه مدفوع را در آب گرم غوطه ور سازید. برای پوشک های پارچه ای و فرش می توان از اسپری آب استفاده کرد تا ناحیه لکه شده به طور کامل در آب غوطه ور شود. بهتر است از قبل وسیله های های مناسب برای این منظور تهیه کرده و در منزل داشته باشید.

3- از لکه بر استفاده کنید

در این خصوص باید تصمیم بگیرید که می خواهید از لکه برهای طبیعی استفاده کنید یا لکه برهای صنعتی. بر این اساس ماده شوینده  مناسب خود را انتخاب کنید.

لکه برهای طبیعی

  • استین استیک (صابون لباسشویی): ابتدا باید لکه را کاملا خیس کنید، سپس صابون را روی لکه خیس شده بکشید. می توانید مقدار از صابون را رنده کرده و در یک بطری افشانه حاوی مقداری آب داغ بریزید، بطری را محکم تکان دهید تا صابون کاملا در آن حل شود، سپس آن را روی لکه بپاشید. بعد از چند ساعت لکه را بشوئید.
  • آبلیمو: ابتدا لکه را خیس کنید، استفاده مستقیم از آب لیمو یا ترکیب ¼ فنجان آب لیمو را با یک فنجان آب در یک بطری افشانه و پاشیدن آن بر ناحیه لکه، در از بین بردن لکه ها موثر است.

لکه برهای صنعتی و شیمیایی

  • لکه برهای سریع آنزیم دار: می توان این لکه برها را مستقیما روی لکه پاشید و استفاده کرد. این نوع لکه بر ها در انواع و برندهای تجاری مختلف در بازار وجود دارند.

لکه برهای خانگی

  • مایع ظرفشویی، پراکسید هیدروژن و جوش شیرین: البته مایع ظرفشویی یک ماده طبیعی نیست اما این سه در کنار یکدیگر یک لکه بر قوی می سازند. دو واحد پراکسید هیدورژن را با یک واحد مایع ظرفشویی و یک واحد جوش شیرین مخلوط کنید از مخلوط دو فنجان پراکسید به همراه یک فنجان مایع ظرفشویی و یک فنجان جوش شیرین مقدار زیادی از این لکه بر بدست می آید که می توانید برای استفاده های بعدی ذخیره کنید.

4- روی لکه را برس بکشید و بگذارید بماند

بعد از اینکه لکه لباس را به لکه بر آغشته کردید روی آن را با استفاده از یک مسواک به خوبی برس بکشید. مسواک های قدیمی بهتر هستند. بعد از برس کشیدن لکه، آن را 10 الی 15 دقیقه به حال خود رها کنید. می توانید پوشک های پارچه ای را بعد از این مدت با دست بشویید یا آنها را در کهنه شوی سطلی قرار دهید.  

5- شستشوی کامل

پوشک یا لباس کودک را مثل همیشه به خوبی بشویید. اگر از مایع یا پودر لباسشویی استفاده می کنید، برچسب آن را به دقت بخوانید و اطمینان حاصل نمایید که برای کودک خطری ندارد. برای فرش، ابتدا با استفاده از بطری افشانه آن را با آب سرد به خوبی آب کشی کرده و با استفاده از پنکه یا سشوار یا حوله و پارچه تمیز خشک کنید.

6- لباس ها یا پوشک ها را در آفتاب خشک کنید

اگر شرایط مهیاست، می توانید لباسها و پوشک ها را بعد از شستشو زیر نور آفتاب خشک کنید. در مورد لباس های رنگی یا لباس هایی با طرح های چاپی حتما آنها را به صورت پشت و رو بیاویزید تا طرح ها و رنگ لباس از بین نرود. پوشک های پارچه ای را به گونه ای آویزان کنید که کش های بغل بیش از حد کشیده نشده و خاصیت الاستیک آنها از بین نرود. 

لکه ها به ما یادآوری می کنند مادری کار ساده ای نیست و زحمت بسیار می طلبد. اما بدون شک زدودن لکه ها هر چقدر که پایدار باشند، غیر ممکن نیست. با اندکی کار و تلاش می توان کاری کرد که لباس های کودک، پوشک او و حتی فرش منزل مانند روز اول تمیز و بدون لک باشد.

 

مطالعه بیشتر:

1- پاک کردن لکه شیر مادر از روی لباس

2- روش صحیح شستشوی شیشه شیر

3- همه چیز در مورد مکونیوم یا اولین مدفوع نوزاد

4- دفعات نرمال دفع ادرار و مدفوع در نوزادان چقدر است؟