The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

آیا زردی نوزاد با تغذیه مادر در بارداری ارتباط دارد و قابل پیشگیریست؟

سوال مخاطب:

آیا تغذیه مادر در دوران بارداری با زردی نوزاد بعد از تولد در ارتباط است؟

 

پاسخ کارشناس:

دکتر آرین (جراح و متخصص زنان،زایمان و نازایی)

 

زردی نوزاد ربطی به تغذیه مادر یا عفونت ویروسی هپاتیت ندارد و غیر قابل پیشگیری است. معمولا در مادرانی که گروه خون O به خصوص O منفی دارند اتفاق می افتد فلسفه ایجاد آن هم به این دلیل است که جنین در داخل رحم چون از اکسیژن دست دوم مادر استفاده می کند تعداد گلبول های قرمز آن بین 6 تا 7 میلیون می رسد در حالی که در آدم بالغ بین 4 تا 5 میلیون است. لذا بعد از تولد در عرض دو، سه روز اول تعداد اضافی گلبول های قرمز نوزاد تجزیه و نابود می شوند که نتیجتا ماده زردی زا یا بیلی روبین غیرمستقیم اضافه بر ظرفیت ایجاد می شود که کبد قادر به تجزیه آن نبوده تا بتواند از ادرار دفع شود لذا اضافی آن در بدن باعث زردی می شود که گاهی با گذاشتن چراغ های مخصوص روی بدن نوزاد آن ها را از بین می برند و در نهایت اگر به 20 برسد تعویض خون نوزاد ضروری خواهد بود. در نوزادان نارس هم این اتفاق شایع است.

 

موضوعاتی که در این بخش مشاهده می کنید سوالاتی است که توسط مخاطبان نی نی پلاس مطرح شده و توسط پزشکان متخصص و ماما هایی که با این مجموعه همکاری می کنند پاسخ داده شده است.

شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به مادران دیگر كمك كنید، زیرا مشكل شما ممكن است مشكل دیگر مادران نیز باشد.

مطالب بیشتر:

 

منبع: نی نی +