The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

آیا شیر مادر باعث افزایش زردی نوزاد می شود؟

سوال مخاطب:

آیا شیر مادر باعث افزایش زردی نوزاد می شود؟

 

پاسخ کارشناس:

دکتر آرین (جراح و متخصص زنان،زایمان و نازایی)

 

زردی نوزاد با شیر مادر هیچ ارتباطی ندارد و نه تنها با تغذیه در دوران بارداری قابل پیشگیری است و نه میکروب و ویروس عامل آن است فقط به دلیل تخریب گلبول های قرمز نوزاد که تعداد آن برای جبران کمبود اکسیژن در داخل رحم بیشتر از آدم بالغ است بعد از تولد به سرعت پیش آمده و چون کبد قادر به تجزیه آن ها نیست که از ادرار دفع شود لذا در خون پس زده و زردی ایجاد می شود که آن هم با استفاده از لامپ های مخصوص که به بدن نوزاد لخت می تابانند در ظرف دو سه روز تمام می شود و به ندرت اگر از 20 تجاوز کند نیاز به تعویض خون دارد.معمولا در مادرانی که گروه خون O به خصوص O منفی دارند اتفاق می افتد فلسفه ایجاد آن هم به این دلیل است که جنین در داخل رحم چون از اکسیژن دست دوم مادر استفاده می کند لذا بعد از تولد در عرض دو، سه روز اول تعداد اضافی گلبول های قرمز نوزاد تجزیه و نابود می شوند که نتیجتا ماده زردی زا یا بیلی روبین غیرمستقیم اضافه بر ظرفیت ایجاد می شود که کبد قادر به تجزیه آن نبوده تا بتواند از ادرار دفع شود لذا اضافی آن در بدن باعث زردی می شود.

 

موضوعاتی که در این بخش مشاهده می کنید سوالاتی است که توسط مخاطبان نی نی پلاس مطرح شده و توسط پزشکان متخصص و ماما هایی که با این مجموعه همکاری می کنند پاسخ داده شده است.

شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به مادران دیگر كمك كنید، زیرا مشكل شما ممكن است مشكل دیگر مادران نیز باشد.

مطالب بیشتر:

 

منبع: نی نی +