The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

با هشت اشتباه در شست و شوی واژن آشنا شوید!

رعایت بهداشت ناحیه تناسلی از عوامل مهمی است که به پیشگیری از بروز بیماری‌های عفونی و قارچی کمک می‌کند. اما برخی عادات نادرست که در شستشوی این ناحیه داریم خود می‌تواند زمینه‌ساز برخی بیماری‌ها باشد. در صورتی که مبتلا به نوعی بیماری عفونی یا قارچی ناحیه تناسلی هستید و از سوزش و خارش رنج می‌برید و این مسئله مرتبا با وجود مصرف دارو در شما عود می‌کند، نگاهی به 8 اشتباهی بیاندازید که خانم‌ها در شستشوی ناحیه تناسلی مرتکب آن می‌شوند. اصلاح این عادت می‌تواند در رفع مشکل کمک کننده باشد.

1- شست و شوی مکرر

همان‌طور که گفته می‌شود نباید موها را روزانه بشویید زیرا سبب خشکی آن‌ها می‌شود، شست و شوی ناحیه تناسلی نیز به صورت زیاد و مکرر می‌تواند سبب تغییر PH و بروز اختلال در اکوسیستم ناحیه شود. تنها دو بار در روز، یک بار صبح و یک بار شب ناحیه تناسلی نیاز به شست و شو دارد. این کار باید آرام انجام شود تا به بافت‌های نازک ناحیه که نقش محافظتی دارند، آسیبی نرسد. در صورتی که در دوران قاعدگی بوی ترشحات شما را ناراحت می‌کند و به این دلیل مرتبا ناحیه را شست و شو می‌دهید بهتر است بدانید که این بو بسیار طبیعی است و ناشی از ترشحات غدد فوق کلیوی و تخمدان‌هاست. با شستن این بو از بین نمی‌رود. پس در رعایت بهداشت زیاده‌روی نکنید.

2- استفاده نادرست از دستمال توالت

بعد از شستشوی ناحیه تناسلی توصیه اکید می‌شود که ناحیه را خشک کنید. برای خشک کردن باید دستمال را از جلو به سمت عقب بکشید در غیر این صورت این احتمال وجود دارد که میکروب‌های ناحیه مقعد به سمت ناحیه تناسلی کشیده شوند و عامل بروز عفونت و التهاب مثانه باشند. در عین حال باید از دستمال کاغذی نرم، بدون رنگ و اسانس استفاده کنید تا محرک ناحیه تناسلی نباشد.

3- استفاده از حوله و دستکش

برخی خانم‌ها برای شستشوی ناحیه تناسلی از دستکش استفاده می‌کنند. این کار اشتباه است زیرا دستکش می‌تواند در صورتی که مکرر استفاده شود خود منبع آلودگی باشد. استفاده از دستکش‌های یک بار مصرف را هم توصیه نمی‌کنیم زیرا بافت دستکش معمولا مناسب ناحیه حساس تناسلی نیست و بهتر است پوست دست با آن در تماس باشد. در ضمن شستشوی این ناحیه با دست باعث می‌شود خانم متوجه تغییرات احتمالی در ناحیه شود. بعد از هر بار شستشو نیز لازم است کاملا محیط را خشک کنید زیرا رطوبت خود می‌تواند زمینه ساز عفونت‌های قارچی باشد.

4- استفاده از شامپوی بدن برای شست و شوی ناحیه تناسلی

از شامپوی یا صابونی که برای شستشوی بدن استفاده می‌کنید هرگز برای شستشوی ناحیه تناسلی استفاده نکنید زیرا این نوع شوینده‌ها از یک سو حاوی رنگ و اسانس هستند و از سوی دیگر می‌توانند سبب بروز اختلال در PH ناحیه تناسلی و فلور واژینال شوند. در حالت عادی برای شستشوی ناحیه تناسلی نیازی به استفاده از صابون ندارید اما در دوران یائسگی یا زمانی که دچار عفونت قارچی یا خشکی واژن هستید استفاده از صابون با ph خنثی یا کمی اسیدی می‌تواند مفید باشد.

5- استفاده از دوش واژینال

گرچه شستشوی ناحیه تناسلی دو بار در روز توصیه شده اما دوش واژینال اصلا کار درستی نیست. شستشو باید به ناحیه خارجی محدود شود. داخل واژن باکتری‌هایی به نام لاکتوباسیل وجود دارد که از آن در برابر عفونت‌ها محافظت می‌کند. شست و شوی داخل واژن سبب از بین رفتن فلور واژن و سوزش آن می‌شود.واژن توانایی ضد عفونی کردن خود را دارد و هیچ نیازی به شستشوی داخل آن نیست.

6- استفاده طولانی مدت از تامپون یا نوار بهداشتی

در دوران قاعدگی بهداشت ناحیه تناسلی اهمیت بیشتری دارد. رطوبت بالا در این زمان و سایش با نوارهای بهداشتی می‌تواند سبب سوزش و خارش شود. توصیه می‌شود هر 3 تا 4 ساعت یک بار نوار بهداشتی را عوض کنید. در هنگام شست و شو نیز نیازی به استفاده از صابون ندارید.

7- استفاده از اسپری‌ های خوشبو ‌کننده

اسپری‌های خوشبو ‌کننده ناحیه تناسلی در داروخانه‌ ها موجود است که سبب از بین رفتن بوی ناخوشایند می ‌شود. استفاده مکرر از این نوع خوشبو ‌کننده‌ ها توصیه نمی‌شود زیرا محرک بافت واژن است و می ‌تواند سبب سوزش و آلرژی شود. در صورتی که احساس می‌ کنید ناحیه تناسلی بوی ناخوشایندی دارد شاید مبتلا به عفونت باشید و بهتر است به متخصص زنان مراجعه کنید.

8- عدم شست و شوی واژن پس از اتمام رابطه جنسی

شست و شوی واژن قبل از رابطه جنسی موضوعی انتخابی است اما بعد از اتمام رابطه جنسی بهتر است این ناحیه را بشویید و خشک کنید و برای پیشگیری از عفونت ادراری حتما آب بنوشید. لازم نیست داخل واژن را شست و شو دهید یا از صابون برای شست و شو استفاده کنید.

 

 

مطالعه بیشتر: 

1- بوی بد واژن، بدن و دهان در بارداری

 

 

منبع: prevention