The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

درمان سوختگی کودکان با پوست ماهی

محققان برزیلی موفق شدند با استفاده از پوست ماهی تیلاپیا درد سوختگی های شدید کودکان را تسکین داده و هزینه دارویی درمان شان را کاهش دهند.

آنها معتقدند، قرار دادن طولانی مدت پوست خوک منجمد و بافت انسان روی ناحیه سوخته شده باعث مرطوب شدن، انتقال کلاژن (نوعی پروتئین) و بهبودی آن خواهد شد.

با این وجود، بیمارستان های عمومی برزیل که از کمبود پوست خوک و بافت های انسانی رنج می برند، گاز استریل را جایگزین آنها کرده اند که درد زیادی به بیماران تحمیل می کند.

اما دانشمندان دانشگاه سئارا در شمال برزیل پوست ماهی تیلاپیا که به شدت مرطوب و حاوی کلاژن است را جایگزین پوست خوک و بافت های انسانی کرده اند.

پروفسور اودریکو د موراس، استاد مدرسه پزشکی دانشگاه سئارا و سرپرست این مطالعه گفت:" پوست ماهی تیلاپیا تسکین دهنده فوق العاده دردهای سوختگی است. "

او افزود:" پوست ماهی به صورت عادی دور انداخته می شود، بنابراین به راحتی می توانیم از آن برای تسکین درد و درمان سوختگی کودکان استفاده کنیم. "

پس از استفاده از پوست ماهی تیلاپیا برای درمان بیش از 56 بیمار که از سوختگی های درجه دوم و سوم رنج می بردند دریافتند، این ماده به دلیل این که حاوی مقادیر بالای کلاژن نوع یک است، مدت زیادی مرطوب باقی مانده و پروسه درمان را کوتاه تر می کند.

مطالعه بیشتر:

1- میگرن نتیجه کمبود ویتامین D در کودکان

2- اشعه ایکس و تندرستی کودکان

منبع: foxnews