روتاویروس متداول ترین عامل ابتلا نوزادان به اسهال ویروسی

یافته های تازه نشان می دهند، واکسیناسیون باعث شده از یک دهه گذشته تا کنون آمار مبتلایان نوزادان و کودکان به اسهال و بستری شدن شان در بیمارستان ها و هزینه های تحمیل شده به بهداشت عمومی (یک میلیارد دلار) کاهش یابد.

 

روتاویروس یکی از متداول ترین عوامل ابتلا نوزادان و کودکان به اسهال ویروسی در ایالات متحده آمریکا است.

محققان پس از بررسی و تجزیه و تحلیل اطلاعات پزشکی بیمارانی (کودکان کمتر از پنج سال) که پیش از سال 2006 در بیش از 26 ایالت آمریکا به دلیل ابتلا به اسهال ویروسی بستری شده بودند پی بردند واکسیناسیون از ابتلا بیش از 380 هزار کودک به اسهال ویروسی و گذاشتن 1.2 میلیارد دلار خرج روی دست سیستم بهداشت عمومی آمریکا جلوگیری کرده است.

دکتر ایال اسمیت، محقق ارشد مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آمریکا و سرپرست این مطالعه گفت:" یافته های ما تاثیر مثبت واکسیناسیون نوزادان و کودکان در پیشگیری کردن از ابتلا آنها به بیماری های ویروسی (به خصوص اسهال) را تایید می کنند. "

او افزود:" هر چه تعداد افرادی که واکسن دریافت می کنند بیشتر باشد، احتمال ابتلا آنها به بیماری ها و بستری شدن شان در مراکز درمان کمتر می شود. "

کارشناسان بهداشت عمومی معتقدند، با واکسینه شدن 73 درصد نوزادان و کودکان 19 تا 35 ماهه آمریکایی در سال 2015 از هزینه شدن یک و نیم میلیارد دلار جلوگیری شده است.

 

مطالعه بیشتر:

1- پاسخ دادن به نگرانی والدین درباره واکسن ها

2- نابودی 11 بیماری با واکسیناسیون

3- واکسناسیون نوزاد

 

منبع: healthday