The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

طراحی با حنا در بارداری خطرناک است؟

همه چیز بستگی به نوع حنا دارد. پیش از هر چیز اگر قصد دارید از حنا به عنوان خالکوبی یا تاتو موقت بر روی پوست تان استفاده کنید ابتدا باید از طبیعی بودن آن مطمئن شوید. استفاده از حنا یکی از سنت‌های رایج در کشورهای عربی است.

حنای طبیعی از درختچه‌ ای به همین نام به دست می‌آید. حنا یک رنگ موی طبیعی بوده و عوارض رنگ موهای شیمیایی را ندارد. بنابراین می‌ توان آن را با خیال راحت در دوران بارداری بر روی پوست یا مو قرار داد. رنگ حاصل از حنای طبیعی قهوه‌ای و کاملا بی‌ خطر است و استفاده از آن به عنوان جایگزینی مناسب برای رنگ‌ ها و محصولات شیمیایی به خانم ‌های باردار توصیه می ‌شود. رنگ کردن موها با حنا در مقایسه با سایر رنگ ‌های طبیعی، ماندگاری بیشتری دارد ضمن این که با استفاده از آن می‌ توان طیفی از رنگ های متفاوت ایجاد کرد.

برای انجام خالکوبی یا تاتوی موقت معمولا حنای طبیعی با آب لیمو و روغن‌ های گیاهی مخلوط می ‌شود. به همین دلیل پیش از استفاده حتما باید از بی ‌ضرر بودن این روغن‌ها برای دوران بارداری اطمینان حاصل کنید. رنگ دهی خمیر حنا بر روی پوست زمان بر است. پس از برداشتن خمیر اثر طرح‌ نارنجی و سپس قهوه ‌ای رنگ می شود. آثار این خالکوبی تقریبا سه هفته می ماند.

حنای سیاه حاوی ماده ای شیمیایی به نام " پارافنیلن دی امین " است. این ماده ممکن است موجب بروز دراماتیت تماسی یا حساسیت شدید شود. استفاده از این نوع حنا برای سلامتی بسیار مضر است.

پارافنیلن دی امین یا همان " پی پی دی " عنصری است که در تولید رنگ مو استفاده می ‌شود. سال ها است استفاده از این ماده توسط سازمان غذا و داروی آمریکا ممنوع شده اما هنوز در برخی از آرایشگاه ها از این ماده استفاده می شود. در صورت استفاده از حنای سیاه برای خالکوبی موقت و بروز حساسیت بلافاصله با پزشک مشورت کنید.

همیشه پیش از مصرف محصولات حاوی حنا دستورالعمل استفاده و همچنین سایر مندرجات روی بسته‌بندی محصول را به دقت بخوانید تا از ترکیبات دقیق به کار رفته در آن مطلع شوید. ضمنا پیش از استفاده همواره موارد احتیاطی زیر را به خاطر بسپارید:

  • پیش از مصرف حنا به خصوص اگر قصد استفاده از آن بر روی پوست خود را دارید از طبیعی بودن آن اطمینان حاصل کنید. رنگ حنای طبیعی قهوه ای است.
  • چندین ساعت زمان برده و اثر آن بر روی پوست به مدت چند هفته به جا می‌ماند. ولی حنای سیاه رنگی کاملا مشکی دارد. خاصیت رنگ‌دهی این حنا بالا بوده و ماندگاری آن بر روی پوست نیز تقریباً یک هفته است. از همه مهم تر این که استفاده از حنای سیاه برای سلامتی بسیار خطرناک است.
  • در صورت تردید نسبت به طبیعی بودن حنا از آن استفاده نکنید
  • هرگز برای بالا رفتن خاصیت رنگ‌ دهی حنا دمای محیط را بالا نبرید. چون گرمای بیش از حد می‌ تواند باعث افزایش فشار خون یا سرگیجه تان شما شود.

ممکن است در ماه‌های پایانی بارداری به دلیل بزرگی شکم، خم شدن و انجام خالکوبی برای شما مشکل بوده و حتی باعث ایجاد خفگی و سرگیجه شود. بنابراین از یک دوست بخواهید که در انجام این کار به شما کمک کند. به این ترتیب پیشرفت کار سریع‌تر و نتیجه آن نیز مطلوب‌تر خواهد بود.

منبع: نی نی+