The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

چه زمانی باید کارکردن در بارداری را متوقف کنید؟

در مورد کار کردن مادر باردار در دوران بارداری، نظرات مختلفی وجود دارد. بعضی از خانم ها فکر می کنند هنگامی که متوجه بارداری می شوند، باید کار خود را ترک کنند و بعضی از مادرها تا آخرین روز سرکار حاضر می شوند و با دیدن علائم زایمان، کارکردن را متوقف می کنند. اما کدامیک درست است؟ در واقع کار کردن در بارداری مزایا و معایبی دارد. گاهی اوقات به علت شرایط ویژه ای که مادر دارد، کار کردن او در طول دوران بارداری ممنوع است.

مزایای و معایب کنار گذاشتن شغل در بارداری

اگر مدت کوتاهی پس از بارداری کار کردن را متوقف کنید، زمان بیشتری برای تمرکز روی فرزندتان دارید. همچنین، لازم نیست با استرس محیط کار کنار بیایید، به ویژه اگر شغل پر استرسی داشته باشید. با این حال از دست دادن شغل در اوایل بارداری خودش هم می تواند باعث تنش شود. چون ممکن است زوج را دچار مشکل مالی کند.

کار کردن در دوران بارداری یک انتخاب است. تا زمانی که مشکلی ندارید، می توانید به کارکردن ادامه دهید. بسیاری از بانوان ترجیح می دهند در دوران بارداری کار کنند، چون ذهن درگیر مسائل شغلی می شود و گذراندن دوران بارداری راحت تر است. اما باید در مورد فشار کاری مراقب باشید.

 

علائم هشدار دهنده برای متوقف کردن کار در بارداری

برخی علائم نشان می دهد اگر شغل خود را کنار بگذارید، بهتر است. برخی از این نشانه ها اینها هستند:

1- بی قرار و بی میل هستید

بارداری ممکن است شما را کلافه کند. خوابتان کمتر می شود، شب ها بی قرار هستید، نگران سلامتی جنین می شوید و ... که همه اینها ممکن است در کیفیت انجام وظایف شغلی تان موثر باشد.

اگر دچار خواب آلودگی و خستگی زیاد هستید یا مضطرب اید، با دکتر خود صحبت کنید. میزانی از خستگی در اوایل بارداری طبیعی ست. ولی اگر اذیت می شوید و نمی توانید به کارکردن ادامه دهید، در خانه بمانید. زیرا آرامش مادر به جنین کمک  می کند تا سریعتر  و بهتر رشد کند. این موضوع در شیردهی خوب هم بسیار مهم است.

2- اگر هنگام نشستن روی صندلی و یا ایستادن احساس ناراحتی می کنید

اگر در محل کار هنگام نشستن و ایستادن دچار مشکل هستید، آن را جدی بگیرید و با دکتر خود در این باره صحبت کنید. علاوه بر این، اگر مجبور به ایستادن زیاد، بالا رفتن از پله، حمل فایل ها و غیره هستید، بهتر است با مدیر خود برای تغییر نوع کارتان صحبت کنید و یا کارکردن را کنار بگذارید.

3- علائم زایمان زودرس را دارید

در مراحل بعدی بارداری، ممکن است متوجه شوید که علائم اولیه زایمان را تجربه کرده اید. این علائم شامل کمردرد، یا لکه بینی است. این ها علائم زایمان زودرس است و باید بلافاصله به پزشک مراجعه کنید.

اگر دچار این علائم شدید، نه تنها باید کارکردن را کنار بگذارید، بلکه در مواقعی استراحت مطلق توصیه می شود.

شرایط خاصی وجود دارد که پزشکان توصیه می کنند که به طور کامل شغل خود را کنار بگذارید یا ساعت های کاریتان را کاهش دهید. بعضی از این شرایط به این علت است که باید در بیمارستان بررسی شوید و مدام تحت نظر باشید، برخی هم به دلیل نیاز به استراحت مطلق است.

در اینجا به چند نمونه از شرایطی که باعث می شود پزشکان به کاهش یا متوقف کردن کار توصیه کنند، اشاره می کنیم.

همانطور که ذکر شد، تصمیم گیری درباره ی هر کدام از موارد بالا به وضعیت شما و نظر متخصص زنان بستگی دارد.

 

مطالعه بیشتر:

1- کارهای ممنوعه منزل در دوران بارداری

2- آیا کار منزل در دوران بارداری مجاز است؟

3- آیا خانه تکانی در بارداری و انجام کارهای سنگین بی خطر است؟

4- بلند کردن اشیای سنگین در دوران بارداری