The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

آماده کردن منزل برای نوزادان نارس

روزی که بتوانید نوزادتان را به منزل ببرید، به خصوص آنها که نوزادشان در ان آی س یو (NICU) بستری بوده، روزی ست که مشتاقانه انتظارش را می کشیدید. در عین حال که بردن نوزاد به منزل نیاز به آمادگی قبلی دارد، اما در مورد نوزادان نارس باید کارهای بیشتری صورت گیرد. والدین نوزاد نارس باید اقداماتی در منزل انجام دهند و به ابزار و وسایلی نیاز دارند که برای نوزاد کامل لازم نیست.

 

از اندازه مناسب لباس ها و پوشک برای نوزاد نارس اطمینان حاصل کنید

اکثر پوشک ها و لباس هایی که برای سیسمونی نوزاد تهیه کرده اید، حتی پس از وزن گیری او در ان آی سی یو، از نظر اندازه خیلی بزرگ تر از سایز او هستند. بنابراین لازم است برای او لباس های کوچکتری خریداری کنید که متناسب با جثه او باشد. البته نیازی نیست هزینه زیادی برای خرید لباسهای سایز کوچک صرف کنید، نوزادان خیلی سریع رشد می کند و لباس های قبلی اش اندازه خواهد شد.

دست های اطرافیان همیشه باید ضد عفونی باشد

مهمانان برای دیدن کوچولوی دوست داشتنی به منزل شما می آیند و بسیاری از این قانون پزشک آگاهی ندارند که باید قبل از در آغوش گرفتن نوزاد، دستهایشان را بشویند. شاید اگر مقداری محلول ضد عفونی کننده به آنها بدهید و بخواهید دستان خود را به محلول آغشته سازند، تصور کنند که شما در مراقبت از فرزندتان زیاده روی می کنید، اما در هر صورت این کار را انجام دهید، شما باید با زدودن آلودگی ها و میکروبها از اطراف نوزادتان تا سر امکان از او محافظت کنید.

مانیتور کودک تهیه کنید

با این همه، وقتی از سلامتی نوزاد مطمئن شدید، احتمالا برای آسودگی خاطر و پایش بیشتر نوزاد به یک مانیتور کودک نیاز دارید.

آغوشی گردن آویز تهیه کنید

شاید بخواهید مراقبت پوست به پوست را بیرون از بیمارستان نیز ادامه دهید، آغوشی کودک به شما کمک می کند تا همیشه کودک را در آغوش بگیرید و او را نزدیک به خود نگه دارید.

شیردوشی تهیه کنید که بدون دخالت دست کار کند

اکنون که در منزل هستید و پزشک و پرستار تمام طول روز در دسترس شما نیست، تمامی امور مربوط به مراقبت از کودک، به عهده شماست. یعنی اگر بخواهید همه کارها را با دست انجام دهید، وقت کافی نخواهید داشت. استفاده از یک شیردوش برقی که بدون دخالت دست کار می کند، به شما امکان می دهد که علاوه بر دوشیدن این طلای مایع، به سایر کارهای خود نیز برسید.

منزل را به بهترین شکل پاکیزه نگاه دارید

اگرچه لازم نیست همه قسمت های خانه را استریل کنید، اما بهتر است منزل را کاملا پاکیزه نگاه دارید. مراقب باشید استفاده از هر گونه شوینده و پاک کننده شیمیایی قوی که برای تنفس نوزاد مشکل ایجاد می کند، ممنوع است. شاید بعد از ورود نوزاد آنقدر مشغول باشید که نتوانید برای مدتی به نظافت منزل بپردازید، اما تمیز کردن خانه علی رغم زحمتی که دارد بسیار لذت بخش است.

اگر فرزند دیگری دارید، با او نیز در خصوص حساسیت نگهداری از نوزاد نارس صحبت کنید

نوزاد وقت زیادی از شما خواهد گرفت، به سایر فرزندانتان توضیح دهید که خواهر یا برادر تازه واردشان بسیار کوچک و بسیار حساس است و به توجه زیادی نیاز دارد، بنابراین همگی باید برای مدتی صبور باشید. سعی کنید تا جایی که امکان دارد زمان بیشتری برای سایر فرزندانتان صرف کنید تا از روی حسادت، کشمکش و درگیری رخ ندهد.

شیشه شیر مناسب تهیه کنید

اگر نخواهید نوزادتان را با شیر مادر تغذیه کنید و یا قصد داشته باشید شیر خود را دوشیده و به او بدهید، به تعدادی شیشه شیر نیاز دارید- حداقل باید چند عدد شیشه بگیرید تا در طول روز بدون اینکه مجبور باشید، آنها را بشوئید بتوانید به نوزادتان شیر بدهید، قبل از تهیه بهتر است نظر پرستار بخش نوزادان را در مورد بهترین برندهای موجود در بازار جویا شوید.

یک گهواره نوزادی برای اتاق خواب تهیه کنید

پژوهشهای جدید نشان داده اند، گهواره نوزادی در اتاق والدین امن ترین جا برای خوابیدن نوزاد است، این نکته اهمیت فراوان برای نوزادان زودرس دارد و مراقبت دائم از نوزاد حس بهتری به والدین خواهد داد.

یک تب سنج داشته باشید

شما نمی توانید چشم از نوزاد زودرس بردارید و در همه حال باید مراقب سلامتی او باشید، بهتر است یک درجه تب تهیه کنید تا هر زمان که احساس کردید نوزاد تب دارد بتوانید سریعا از آن استفاده کنید.

از برق اضطراری در زمان قطعی برق استفاده کنید

اگر نوزاد زودرس در منزل دارید، قطعی برق مشکل کوچکی نیست. اگر نوزاد باید به مانیتور یا اکسیژن وصل باشد، باید در زمان قطعی برق، به فکر برق اضطراری باشید .

در محل ماسب یک میز تعویض پوشک تعبیه کنید

اگر خانه بزرگی دارید یا اتاق خواب در طبقه بالای ساختمان واقع شده است، نمی توانید هر بار که نوزاد نیاز به تعویض پوشک دارد، به طبقه بالا بروید بنابراین بهتر است در بخش دیگری از منزل مانند رختشویخانه یا سرویس بهداشتی جایی برای تعویض کودک در نظر بگیرید و یک میز تعویض در آن قسمت تعبیه کنید.

لوازم جانبی اضافی مانیتور کودک را تهیه کنید

نوزادان زودرسی که به منزل آورده می شوند به دستگاه مانیتور (پایش) متصل هستند که ممکن است قطعات آن در نتیجه بالا رفتن حرارات بسوزد. تهیه لوازم جانبی به شما کمک می کند که همیشه آن را در اختیار داشته و در صورت نیاز، نگران تعویض نباشید.

 

مطالعه بیشتر:

1- آنچه برای نگهداری از نوزاد نارس در خانه نیاز دارید

2- 10 نکته مهم برای نگهداری و مراقبت از نوزاد نارس

3- سندرم مرگ ناگهانی نوزاد (SIDS) در نوزادان نارس

4- 4 نکته درباره نوزاد نارس

5- نشانه‌های زایمان نارس و هر آنچه که در انتظار نوزاد نارس است

6- بخش مراقبت‌ های ویژه نوزادان نارس (NICU)