The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

سندرم مرگ ناگهانی نوزاد (SIDS) در نوزادان نارس

نوزادان نارس که زودتر از موعد متولد می شوند سه برابر بیش از نوزادانی که در موعد مقرر به دنیا آمده اند در معرض خطر سندرم مرگ ناگهانی (SIDS) قرار دارند.

 

سندرم مرگ ناگهانی نوزاد SIDS

سندرم مرگ ناگهانی نوزاد تا کنون موجب مرگ میلیون ها نوزاد در سراسر جهان بوده است. از اینرو لازم است تا با نکات پیشگیری از این سندرم بیشتر آشنا شوید. 

طبق نتایج پژوهش های اخیر سندرم مرگ ناگهانی در  نوزادان نارس سه برابر بیشتر از سایر نوزادان بروز می کند. اما بطور کلی مرگ ناگهانی و بدون دلیل هنگام خواب نوزاد بیشتر در سنین زیر یک سال رخ می دهد. اگر نوزاد قبل از موعد طبیعی زایمان و بین هفته ۲۴ الی هفته ۲۷ بارداری متولد شده باشد، نارس است و بیشتر در معرض خطر سندرم مرگ ناگهانی (SIDS) قرار دارد. اما خوشبختانه نوزادانی که به روش طبیعی و در زمان طبیعی خود بین هفته 37 تا 40 بارداری متولد می شوند کمتر با این خطر روبرو هستند. 

به همین دلیل متخصصین به والدین توصیه می کنند تا مراقبت های لازم و پیشگیرانه بیشتری را از نوزاد نارس خود داشته باشند، نگهداری ویژه، تغذیه مناسب مادر برای شیردهی بهتر و تقویت سیستم ایمنی بدن نوزاد، توجه به نکات ایمنی هنگام خواب نوزاد می تواند به پیشگیری از سندرم مرگ ناگهانی نوزاد کمک بسیاری کند. 

سندرم مرگ ناگهانی نوزاد، مرگی بسیار سریع و غیر قابل توضیح است که در نوزادان به ظاهر سالم رخ می‌دهد و براساس آمار‌ها هرسال ۲ هزار نوزاد در آمریکا و حدود ۳۰۰ نفر در انگلستان در اثر این سندرم جان خود را از دست می‌دهند.

 

افزایش خطر سندرم مرگ ناگهانی نوزاد (SIDS) در نوزادان نارس

محققان اعلام کردند، احتمال بروز این سندرم در میان نوزادانی که در هفته های بیست و چهارم تا بیست و هفتم بارداری متولد شده اند زیاد است. آنها همچنین پی بردند، خطر بروز سندرم مرگ ناگهانی در فرزندان نخست خانواده ها بسیار زیاد است.

محققان بریتانیایی پس از مطالعه و تجزیه و تحلیل اطلاعات پزشکی بیش از 10 هزار نوزادی که در سال های 2012 و 2013 متولد شده اند دریافتند، در حالی که آمار مرگ و میر نوزادانی که در هفته های 39 تا 42 بارداری متولد شده اند بسیار کمتر از آمار مرگ نوزادانی است که در هفته های 24 تا 27 بارداری به دنیا آمده اند. آنها معتقدند، عامل بروز 25 درصد سندرم مرگ ناگهانی نوزاد در خواب، خفگی و گرفتگی مجرای تنفسی است.  

 

پیشگیری از مرگ ناگهانی نوزاد (SIDS) در نوزادان نارس

برای کاهش خطر  مرگ‌های ناگهانی و بی دلیل نوزاد نکات زیر را رعایت کنید:  

  • نوزاد را به پشت بخوابانید، هرگز او را به شکم نخوابانید.
  • هنگام خواب نوزاد را انتهای تخت قرار دهید به طوری که پاهای او انتهای تخت را لمس کند.
  • از تشک سفت و متنایب با تخت با ملحفه کوچک استفاده کنید.
  • از بالشت، کوسن و لحاف پر استفاده نکنید.
  • پتوی نازک یا ملحفه کوچک را تا روی سینه نوزاد بکشید و گردن و سر او را کاملاً باز بگذارید. 
  • هنگام خواب برای نوزاد لباس های گرم مانند کلاه و غیره  نپوشانید. 
  • دمای اتاق را بیش از حد گرم نکنید.
  • هرگز هیچ کس نباید در اتاق خواب، آشپزخانه و محیط خانه سیگار یا قلیان مصرف کند. دود می تواند موجب قطع تنفس نوزاد در خواب شود.

برای پیشگیری از سندرم مرگ ناگهانی نوزاد در خواب در نوزاد نارس خود باید پیش از ترخیص از بیمارستان نکات ضروری و نحوه شیردهی و مراقبت های لازم را از متخصص اطفال دریافت کنید. 

 

مطالعه بیشتر:

1- پیشگیری از خطر سندرم مرگ ناگهانی نوزاد

2- شناخت علت و راه های پیشگیری از سندرم مرگ ناگهانی نوزاد (SIDS)

3- بخش مراقبت‌ های ویژه نوزادان نارس (NICU)

4- 4 نکته درباره نوزاد نارس

 

منبع: نی نی پلاس