The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

آثار و فواید بازی نمایشی و نقش بازی کردن برای کودکان

کودکان در هر سن و سالی که باشند عاشق نمایش دادن هستند، در مدرسه در منزل و تقریبا درهر جایی که هستند. 

انواع بازی ها نمایشی مناسب کودکان

بازی های نمایشی شامل دو قسمت اصلی هستند:

  • بازی فانتزی ( خیالی رویایی)
  • بازی نمایشی اجتماعی

در بازی فانتزی، فرزندتان در یک کاراکتر باقی نمی‌ماند و دائما نقش خود را با شخصیت‌های مورد علاقه‌اش تغییر می‌دهد. اینگونه نمایش‌ها از سن دو سالگی شروع و تا زمان پیش دبستانی به اوج خود می‌رسد.

در بازی نمایشی اجتماعی کودک کاملا به نقش خود متعهد است. بطور مثال اگر دختر خردسال شما نقش یک شاهزاده خانم را بازی می‌کند، او کاملا در نقش خود باقی می‌ماند و آن نقش را تمام و کمال بازی می‌کند.

در این نوع بازی‌ها کودک داستان خود را بر اساس اشخاص و کاراکترهای مورد علاقه‌اش که در فیلم‌ها و داستان های کودکانه دیده و شنیده است انتخاب می‌کند.

 فواید بازی نمایشی برای کودکان

هر دو نوع بازی های نمایشی برای کودکان مفید هستند. بگذارید نگاهی به تاثیرات مفید این بازی‌ها بیندازیم:

1- افزایش مهارت های اجتماعی در کودکان

بازی نمایشی مهارتهای اجتماعی را از طرق مختلف ارتقاء می‌بخشد؛ از بازی کردن با دیگر کودکان، تا پی بردن به اینکه چه احساسی داری وقتی به جای یک شخصیت دیگر هستی.

2- افزایش روحیه کار جمعی در کودکان

با دادن نقش به کودکان دیگر در داستان خود، کودکان یاد می‌گیرند که چگونه با دیگران همبازی شوند و دیگران را در کار خود سهیم کنند.

3- بلوغ عاطفی

نقش بازی کردن می‌تواند به کودکان موارد بسیاری را در مورد احساسات یاد بدهد و این درس ها در تمام دوران زندگی با کودک همراه هستند و کمک می‌کند که یاد بگیرند چگونه احساس خود را بیان و ابراز کنند.

4- رشد آگاهی

کودکان از طریق بازی نمایشی و نقش بازی کردن در‌می‌یابند که جهان چگونه کار می‌کند. این به آنها کمک می‌کند تا نتیجه گیری و تصمیم های منطقی را اتخاذ کنند.

 چند بازی نمایشی مفید برای کودکان

۱- مهمانی چای: کودکان در سن پیش دبستانی عاشق مهمانی چای با بزرگترها هستند. فقط کافی است سرویس چای خوری اسباب بازیشان را بچینند و بازی شروع می‌شود. بگذارید کودک تان میزبان باشد و برای شما چای بریزد. شما هم می‌توانید عروسک های او را در روی صندلی‌ها جای دهید.

۲- دکتر دامپزشک: آیا کودک شما حیوانات پشمی و پارچه ای را دوست دارد؟  پس برای او یک بازی ترتیب دهید و این بازی با علاقه او به حیوانات سازگار است. حیوانات اسباب بازی و ابزار پزشکی اسباب بازی او را بیاورید. به او بگویید که این حیوان به معاینه پزشک نیاز دارد. هر کودک بالای ۲ سال سن عاشق بازی در نقش یک پزشک و درمان حیوانات خود است.

۳- نمایش نقش سگ: این یک نقش جالب برای کودک نوپا و حتی کودک پیش دبستانی است. شما و کودک در حالی که چهار دست و پا راه می‌روید با صدای واق واق همدیگر را دنبال کنید. کودکان ذاتا مجذوب حیوانات هستند و سگ ها محبوبتر هستند.

4- تشکیل یک کتابخانه : اگر فرزندتان کتاب دوست دارد، بگذارید او نقش یک کتابدار را ایفا کند. یک قفسه از کتابهای مختلف در خانه درست کنید و یک مُهر ساختگی به او بدهید تا کتابهایی که شما برای او خوانده‌اید را علامت‌گذاری کند و مهر بزند یا اجازه بدهید آنها ساعت مطالعه برای شما بگذارند و تلاش کنند برای  شما کتاب بخوانند.

 مطالعه بیشتر:

1- فواید یوگا برای کودکان

2- آشنا کردن نوزادان و کودکان با موسیقی

3- تقویت حس امنیت درونی در کودک با بازی

4- رفتار با کودکی که به مهد کودک نمی رود