سفر در بارداری (حذف نکنید)

آخرین مسافرت دو نفری همراه همسرتان، البته پیش از تولد نوزاد روشی بسیار خوب برای ثبت خاطره ای به یادماندنی از آخرین ماه های زندگی بدون بچه است.

زمان مناسب سفر در بارداری

اگر دچار تهوعی صبحگاهی یا خستگی شدید هستید، از مسافرت در سه ماهه اول خود لذت نخواهید برد (بسیاری از خانم‌ها در سه ماهه اول بارداری خود چنین احساسی دارند). دکتر پیتر وینست می‌ گوید:" یک خانم باردار بین هفته‌ 18 تا 26 بارداری، عموما در آسوده‌ ترین حالت خود قرار دارد، در ضمن در این محدوده زمانی، احتمال سقط جنین نیز کاهش می‌ یابد. "

 متخصصین پیشنهاد می‌کنند، اگر قصد سفر دارید در سه ماهه دوم بارداری آن را انجام دهید. زیرا در این دوران احساس انرژی بیشتری دارید، البته این احساس تا پایان بارداری پایدار نیست، بنابراین از فرصت استفاده کنید. زیرا خستگی بسیار شدید، درد، پاهای متورم، سوزش سردل، حساسیت به گرما و بسیاری دیگر از ناراحتی‌های اواخر بارداری در سه ماهه سوم به شما هجوم می آوردند.

چمدان تان را ببندید و به مسافرت بروید. در نظر داشته باشید که احتمال دارد برای سفر زمینی یا هوایی طولانی احساس خوبی نداشته باشید. پس سفری نزدیک و کوتاه احتمالاً بهترین گزینه برای شماست.

ارتفاع بیش از سه هزار متر و غواصی برای فرزندتان مناسب نیست. اسکی، پیاده‌روی در مناطق دور افتاده یا گرما یا سرمای شدید بسیار خطرناک است. قرار گرفتن در معرض دمای زیاد می‌تواند برای جنین آسیب‌رسان باشد، به ویژه در اولین 12 هفته، بنابراین در شرایط خیلی گرم قرار نگیرید. بهتر است که پاهای‌تان را بالا بگذارید (برای بهبود جریان خون)، بخورید (خوردنی‌های مناسب بارداری)، بنوشید (آب بدنی خود را حفظ کنید) و شادمان باشید.

رژیم غذایی تان باید همان رژیمی باشد که در خانه از آن پیروی می‌کردید. از آنجایی‌که هنگام بارداری در برابر عفونت‌های مثانه و تنفسی آسیب پذیر هستید، پیش از ترک منزل پزشک‌ را ملاقات کرده و راه کارهای حل مشکلات احتمالی را دریافت کنید. برای مشکل برفک و اسهال داروهای ایمن در دوران بارداری را به همراه داشته باشید. مقصدی را انتخاب کنید که می‌دانید از نظر پزشکی به خوبی از شما مراقبت می‌شود و از آدرس نزدیک‌ترین بیمارستان یا درمانگاه مطلع شوید.