The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

خوردن غذاهای تند و پرادویه بر شیردهی چه تاثیری بر مادر و نوزاد دارد؟

به غذای پرادویه فکر کنید. اگر دهان‌تان آب افتاده از جمله بانوان متعددی هستید که غذای تند و پرادویه دوست دارید. وقتی باردار بودید احتمالا برای جلوگیری از بروز هرگونه مشکل در شکم‌تان از خوردن این گونه غذاها خودداری می‌کردید. بعد از زایمان احتمالا می‌خواهید به رژیم غذایی عادی خود بازگردید.

هر نوزادی ممکن است به تعدادی از مواد غذای و یا ادویه ها و ... آلرژی داشته باشد. اگر پس از خوردن غذای تند و شیردهی به نوزاد متوجه  واکنش های آلرژیک همچون گریه های شدید، پرش از خواب، استفراغ، بثورات پوستی و ... شدید، لازم است از مصرف غذاهای تند اجتناب کنید.

اما اگر سؤالتان این است که «آیا می‌توانم در دوران شیردهی غذای تند بخورم؟» به خواندن این مقاله ادامه بدهید.

در این مقاله خواهید خواند که آیا شیرخوار می‌تواند مزه ادویه ها از جمله فلفل را از شیر حس کند یا خیر و از کجا می‌توانید بفهمید کوچولوی شما به غذای پرادویه حساس است.

تاثیر غذاهای تند و پرادویه بر شیردهی

آیا خوردن غذای تند و پرادویه در دوران شیردهی بی ضرر است؟

بله، بی‌ضرر است. با اینکه ممکن است مقدار کمی از آن وارد شیر مادر شود اما به هیچ روی بر شیرخوار تاثیری نمی‌گذارد. در بسیاری از فرهنگ‌ها، مادران عادت به خوردن غذای پرادویه دارند و در دوران شیردهی نیز تغییر در رژیم غذایی خود نمی‌دهند. هیچ شاهدی مبنی بر اینکه شیرخواران این مادران پرنفخ، بهانه‌گیر یا بدخلق هستند وجود ندارد.

بهترین کاری که می‌توانید بکنید این است که به یک رژیم غذایی متنوع و سالم وفادار بمانید و از غذاهایی که شما را ناراحت می‌کند اجتناب کنید.

طبق نظر لوسی کوک رواشناس که متخصص تغذیه کودکان است: «این کودکان شیرخوار به طور کلی بعدها نیز راحت‌تر غذا می‌خورند چون طعم‌های مختلفی را از همان مراحل اولیه زندگی تجربه کرده‌اند، در حالی که کودکان شیرخشکی یک تجربه ثابت دارند.»

 

آیا غذای پرادویه بر شیر مادر تاثیر می‌گذارد؟

برخلاف شیرخشک، مزه شیر مادر مطابق با غذایی که شما می‌خورید تغییر می‌کند. به عنوان مثال، اگر غذای سیردار بخورید، احتمالا شیر شما هم مزه مشابهی می‌گیرد و ممکن کوچولوی شما از آن خوشش نیاید. اگر مزه شیر تغییر کند ممکن است شیرخوار شما آن را دوست داشته و نوبت‌های بیشتری شیر بخورد.

یک تحقیق دیگر که در سال ۲۰۰۱ منتشر شد نشان می‌دهد کودکانی که در رحم یا هنگام شیرخوارگی در معرض مزه‌های مختلف قرار داشته‌اند، احتمالا وقتی بزرگ می‌شوند هم همان طعم‌ها را دوست خواهند داشت.

اما اگر می‌بینید که شیرخوار شما ناراحت است و بی‌قراری می‌کند، یا اینکه شما احساس سوزش معده می‌کنید، مدتی رژیم غذایی معتدل‌تری را دنبال کنید. به شیرخوار زمان بیشتری برای قبول آن بدهید. برای این‌که بفهمید کوچولوی شما شیر با طعم ادویه را دوست دارد یا خیر، روش آزمون و خطا را دنبال کنید.

اگر تمایل به خوردن غذاهای تند در شیردهی دارید، بهتر است یک بار امتحان کنید، غذای تند مصرف کرده و به واکنش نوزاد خود در هنگام شیر خوردن پس از دو یا سه ساعت توجه کنید. بدون شک با مصرف این ادویه ها طعم شیر تغییر خواهد کرد، حال ممکن است واکنش نوزاد شما به این طعم جدید مثبت باشد، و یا این که بلعکس بوده و شیر با طعم جدید را نپذیرد.

 

نشانه های حساسیت نوزاد به غذاهای تند و پر ادویه

روش تشخیص حساسیت نوزاد به غذاهای تند و پر ادویه

می‌توانید با تحت نظر گرفتن واکنش‌های او متوجه بشوید شیرخوار شما به غذاهای پر ادویه حساس است یا خیر.

ممکن است:

  • بعد از شیرخوردن بهانه گیری کند.
  • کم بخوابد.
  • مدت طولانی گریه کند.
  • ناراحت به نظر برسد.
  • ناگهان بیدار شود.

نشانه های دیگری که نشان دهنده واکنش است شامل موارد زیر است:

  • خس خس کردن
  • واکنش پوستی
  • خلط یا مدفوع سبز
  • یبوست

اما این نشانه ها الزاما مبتنی بر واکنش نسبت به غذای پرادویه نیست و می‌تواند نشانه‌ آلرژی به غذاهای دیگری مانند گندم، لبنیات، مرکبات یا ذرت در رژیم غذایی شما باشد.

اگر هنگام شیر دادن غذای پر ادویه خوردید و چنین نشانه هایی را مشاهده کردید، یک هفته چنین غذاهایی نخورید و بعد دوباره امتحان کنید تا رفتار شیرخوار را ببینید. بعضی شیرخواران ممکن است در صورت مصرف مقدار زیاد غذای پر ادویه توسط مادر بهانه‌گیری کنند. در این صورت مقدار معتدل‌تری مصرف کنید. در صورت نیاز برای مشورت به پزشک خود مراجعه کنید.