The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

کارهای ممنوعه منزل در دوران بارداری

برای یک مادر دوره بارداری از حساس ترین زمان ها محسوب می شود و لازم است که بیشتر از هر موقعی به فکر خودشان باشند. مادر باردار باید برای تمیز کردن خانه شان به نکاتی توجه کنند تا هم به خود و هم به جنین شان آسیبی نرسد و هم اینکه کارهای خانه شان روی هم انباشته نشود.

اکثر مادران باردار خودشان را مسئول رسیدگی به کارهای خانه می دانند. این موضوع قابل درک است ولی باید بدانید که انجام برخی کارها می تواند به شما و جنین تان آسیب وارد کند. به شما پیشنهاد می کنیم برای انجام دادن کارهای منزل در این دوره از همسر و یا خانواده تان کمک بگیرید و از خطرات احتمالی که می تواند در این دوران خطر آفرین باشند جلوگیری کنید.

کارهای مربوط به امور خانه که در بارداری نباید انجام دهید

در دوران بارداری به دلیل اینکه وزن بالا می رود و بودن برخی مشکلات باعث می شودکه کار منزل را برای شما کمی سخت کند. ولی برخی از مادران به این نکات توجهی ندارند و مانند قبل به کارهای خانه شان رسیدگی می کنند. این را بدانید که انجام برخی از کارهای منزل ممکن است برای شما و جنین تان بسیار خطرناک باشد و یا اینکه برای سلامتی بارداری تان مشکلاتی را به وجود بیاورد. ما در ادامه به شما می گوییم که در این دوران از چه کارهایی باید دوری کنید.

1- بلند کردن و یا کشیدن وسایل سنگین

 در این دوران با رشد جنین و بالا رفتن وزن تان به اندازه کافی بر روی کمرتان فشار وارد می شود. با انجام برخی کارها مانند بلند کردن کیسه برنج، حمل خریدهای روزمره، بلند کردن کودک خردسال و جا به جا کردن مبلمان که می تواند فشار زیادی را به کمرتان بیاورد احتمال به وجود آمدن یک مشکل جدی در کمرتان افزایش می یابد.

2- استفاده از مواد شوینده خانگی

شست و شو و نظافت خانه یک امر بسیار مهم است. ولی این نکته را بدانید که استفاده از برخی از مواد شوینده می تواند آسیب جدی برای خود و جنین تان به دنبال داشته باشد. به شما توصیه می کنیم که اگر می خواهید از مواد شوینده قوی مانند لوله بازکن ها و یا جرم گیرها استفاده کنید آن را به همسرتان بسپارید و از سایر مواد شوینده به مقدار خیلی کمی استفاده کنید. این را به یاد داشته باشید هنگام استفاده از مواد شوینده حتما از دستکش و ماسک استفاده کنید و پنجره ها را هم باز بگذارید تا هوا در رفت و آمد باشد.

3- کار روی نربان و یا چهارپایه

در دوران بارداری هرگز نباید برای باز کردن پرده بر روی نردبان و یا برای برداشتن ظرفی به روی چهارپایه بروید. تمام کارهایی که باید در آن تعادل داشته باشید در دوران بارداری بسیار خطر آفرین می باشد، به دلیل این که در دوران بارداری وضعیت بدن شما تغییر می کند و به همین خاطر حفظ تعادل برای شما بسیار دشوار خواهد بود. افتادن از روی نردبان و چهار پایه برای شما و جنین تان خطرناک است.

4- ایستادن طولانی مدت

برخی از کارها در خانه نیاز دارند که به مدت طولانی بر روی پاهای تان بایستید مانند شستن ظرف ها و یا غذا درست کردن. به شما توصیه می کنیم که این کارها را در دوران بارداری بسیار کم انجام دهید و در هنگام انجام آنها حتی برای مدت کوتاه یک چهار پایه کوچک زیر پایتان گذاشته و هر چند دقیقه یکبار آن را جابجا کنید. غذاهایی که نیاز ندارند شما به خاطر آن مدت طولانی را کنار اجاق گاز بایستید می توانند گزینه مناسبی برای دوران بارداری باشند. شما می توانید برای شستن ظرف ها و سایر کارهای آشپزخانه از یک صندلی استفاده کنید و موقع کار کردن بر روی آن بنشینید.

5- جارو کردن و نظافت زمین

زمانی که می خواهید زمین را جارو کنید و یا اینکه آن را بشویید باید مدت زیادی کمر خود را خم نگه دارید. این حالت باعث می شود که به کمرتان فشار بیاید و به دردهای کمرتان بیافزاید و نگذارد در طول شب خواب راحتی داشته باشید. به شما پیشنهاد می کنیم که این کارها را تا حد ممکن کم کنید و از وسایلی برای تمیز کردن منزل تان استفاده کنید که ارتفاع دسته آن ها مناسب با قد شما باشد تا موقع کار کردن مجبور نباشید کمرتان را خم کنید.

 

مطالعه بیشتر:

1- آیا خانه تکانی در بارداری و انجام کارهای سنگین بی خطر است؟

2- بلند کردن اشیای سنگین در دوران بارداری

3- چه آسیب دیدگی های کودک نوپا را تهدید می کند؟

4- آیا بالا رفتن از پله در دوران بارداری بی خطر است؟