The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

علت زردی نوزادان چیست؟ گروه خونی مادر موثر است؟

سوال مخاطب:

آیا زردی نوزاد با گروه خونی منفی ارتباط دارد یا چه عواملی باعث می شوند تا نوزاد مبتلا به زردی شود؟

 

پاسخ کارشناس:

دکتر آرین (جراح و متخصص زنان،زایمان و نازایی)

 

زردی نوزاد ربطی به گروه خونی منفی مادر ندارد چون جنین در داخل رحم از اکسیژن دست دوم موجود در خون مادر استفاده می کند لذا تعداد گلبول های قرمز آن ها تا هفت هزار افزایش می یابد در حالی که در افراد عادی چهار تا چهار و نیم میلیون است لذا بعد از تولد در 24 ساعت اول این گلبول های قرمز اضافی به خصوص ناسالم ها از بین می روند و ماده بیلی روبین Bilirubin مستقیم را تولید می کنند و چون کبد قادر به تجزیه آنها نیست که از ادرار دفع شود لذا اضافی آن در خون که باید حداکثر تا 8 باشد بالاتر رفته و باعث زردی می شود که با انجام اشعه درمانی و در مدت یکی دو روز کاهش می یابد چنانچه از 20 بالاتر رود تعویض خون نوزاد ضروری است.

 

موضوعاتی که در این بخش مشاهده می کنید سوالاتی است که توسط مخاطبان نی نی پلاس مطرح شده و توسط پزشکان متخصص و ماما هایی که با این مجموعه همکاری می کنند پاسخ داده شده است.

شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به مادران دیگر كمك كنید، زیرا مشكل شما ممكن است مشكل دیگر مادران نیز باشد.

مطالب بیشتر:

 

منبع: نی نی +