The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

شیاف پروژسترون در هفته 8 بارداری، ضرر دارد؟

سوال مخاطب:

هفته هشتم بارداری هستم و از هفته چهارم شیاف پروژسترون استفاده کردم آیا این موضوع برای جنین ضرر دارد؟

 

پاسخ کارشناس:

دکتر آرین (جراح و متخصص زنان،زایمان و نازایی)

 

پروژسترون ها انواع مختلفی دارند که اتفاقا سالم ترین و بی خطرترین آن ها شیاف سیکلوژست است چون جفت بعد از تشکیل مقداری پروژسترون تولید می کند که باعث رشد بهتر و جلوگیری از سقط می گردد. این شیاف ترکیب مشابه پروژسترون مترشحه از جفت را دارد بنابراین این دارو برای جنین بی ضرر است ولی بعضی از آن ها نظیر مدروکسی پروژسترون در قرص ها باعث چسبندگی دهانه واژن می شود که به سادگی با دست باز می شود و بعد از بلوغ هم تکرار نمی شود ولی در پسرها ممکن است باعث اشکالات جدی تر شود که شایع ترین آن اختلال سوراخ آلت تناسلی در پایین (هیپوسپادیاس) و ندرتا در بالا (اپی سپادیاس) خواهد شد.

 

موضوعاتی که در این بخش مشاهده می کنید سوالاتی است که توسط مخاطبان نی نی پلاس مطرح شده و توسط پزشکان متخصص و ماما هایی که با این مجموعه همکاری می کنند پاسخ داده شده است.

شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به مادران دیگر كمك كنید، زیرا مشكل شما ممكن است مشكل دیگر مادران نیز باشد.

 

مطالب بیشتر:

 

منبع: نی نی +