The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

علائم و نشانه های رحم دو شاخ چیست و چگونه درمان می شود؟

اگر شما دارای یک رحم دو شاخ هستید، به این معنی است که بخش بالایی رحم به طور کامل و یا ناقص به دو بخش مجزا تقسیم شده، این دو بخش شدگی ممکن است درحدی باشد که رحم به شکل قلب دیده شود و یا در حدی باشد که رحم تا نزدیک واژن به دو قسمت تقسیم شده باشد.

رحم دوشاخ چیست؟

رحم اندامی است که در بدن یک بانو قرار دارد و جنین را در خود نگه می‌دارد. شکل خفیف این وضعیت گاهی به عنوان رحم قلبی نیز نامیده می‌شود، زیرا در واقع شبیه به قلب است. شکل رحم شما در هنگام بارداری بسیار مهم است، زیرا بر چگونگی قرارگیری جنین تاثیر گذار خواهد بود. غیر طبیعی بودن رحم نسبتاً غیر معمول است. در حدود ۳ درصد از بانوان با یک نقص در اندازه، فرم و ساختار رحم به دنیا می‌آیند. رحم دو شاخه ای یکی از شایع‌ترین انواع ناهنجاری های رحم است.

رحم دو شاخ یک ناهنجاری مادرزادی است. این اتفاق زمانی روی می‌دهد که رحم یک دختر در زمان جنینی به طور طبیعی رشد نمی‌کند. تنها بخشی از مجاری مخصوص به نام مجاری مولر یا پارامزونفریک به هم می‌پیوندند که منجر به جدا شدن دو قسمت فوقانی یا شاخ های رحم می‌شود. زمانی که اتصال این مجاری در بخش های بالایی به درستی شکل نمی گیرد، رحم به شکل قلب در می‌آید. شما نمی‌توانید از ایجاد این وضعیت جلوگیری و یا آن را متوقف کنید.

در ادامه این مطلب درباره راه‌هایی که پزشکان برای نشانه ها و روش های تشخیص یک رحم دو شاخ و روش های درمان آن بیشتر خواهید دانست.

 

علائم و نشانه های رحم دو شاخ

بانوان دارای رحم دوشاخ با این عارضه متولد می‌شوند، اما ممکن است از این موضوع آگاه نباشند تا زمانی که یک سونوگرافی یا یک آزمایش تصویربرداری انجام می‌دهند. این به آن دلیل است که این عارضه اغلب نشانه قابل توجهی ندارد. از سوی، دیگر برخی از بانوان با یک رحم دو شاخ از علائم زیر شکایت دارند:

  • خونریزی غیر طبیعی
  • سقط جنین های مکرر
  • پریودهای دردناک
  • دردهای شکمی
  • احساس درد در هنگام مقاربت

اگر شما یک رحم دوشاخه ایی دارید، تمام مدت عمر این عارضه را خواهید داشت. بنابراین هرگونه علائم بالقوه باید برای شما عادی باشد.

 

روش تشخیص رحم دو شاخ چیست؟

پزشک برای تشخیص رحم دو شاخ از روش های زیر استفاده می کند:

اغلب اوقات این شرایط در طی انجام یک سونوگرافی که برای رحم شما در دوران بارداری، یا زمانی که علائم غیر عادی را مشاهده می کنید، تشخیص داده می شود.

بسیاری از بانوان از اینکه دارای یک رحم قلبی شکل هستند شگفت زده می شوند، حتی برخی از آنها تمام زندگی خود را بدون دانستن این واقعیت می گذرانند.

 

روش های درمان رحم دو شاخ چیست؟

یک عمل جراحی موسوم به متروپلاستی، گاهی می تواند برای اصلاح یک رحم دوشاخه در مادرانی که سابقه سقط جنین داشته اند مورد استفاده قرار بگیرد. در یک تحلیل 88 درصد از بانوانی که یک جراحی متروپلاستی انجام داده اند، بارداری آنان با موفقیت کامل به زایمان رسیده است. اکثر بانوان برای ترمیم رحم دو شاخ نیاز به عمل جراحی ندارند.

انجام این روش در بانوان با یک رحم دو شاخ که نابارور هستند در جامعه پزشکی بحث انگیز است. این به آن دلیل است که شمار بسیاری از  تحقیقات نشان می دهد که این عارضه بر روی شانس باروری بانوان تاثیر گذار نیست. اما در حر حال امکان پذیر بودن و نیز نتیجه عمل به شدت عارضه در فرد بستگی دارد.

 

مطالعه بیشتر:

1- سرطان دهانه رحم با چه روش های قابل تشخیص است؟

2- آیا آزمایش کولپوسکوپی و تکه برداری از گردن رحم درد دارد؟

3- چسبندگی رحم (سندرم آشرمن) چیست و چرا به وجود می آید؟

4- انواع حاملگی خارج رحمی و روش های درمان آن