The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

با معنای انقباضات ناراحت كننده بارداری آشنا شوید!

شاید در ابتدای حاملگی از این دردها نگران شويد و فکر کنید که شاید خدای ناکرده این دردها نشانه همه چیز درباره سقط جنین! باشد. حتی ممكن است در سه ماهه دوم احساس کنید که زايمان زودرسی در راه است و این انقباضات شما را به حد جنون برساند و همواره با تعجب از بپرسيد آيا زمان زايمان فرا رسيده است؟

در حقیقت اين انقباضات ناراحت كننده می تواند آرامش را از شما سلب کند. اما اينها چه معنايي دارند؟ لازم است بدانید که این انقباضات می توانند نشانه خیلی چيزها باشند.

تجربه یک مادر باردار در هفته ششم؛
این خانم که یک بار سابقه سقط جنین داشته است می گوید که در طول روز از انقباضات ملايم و مكرر و كمي شديدتر در هنگام شب رنج مي برد. اين تير كشيدگي ها در حدود پنج دقيقه ادامه داشته و سپس متوقف مي شوند.

مسلما این خانم از سقط جنين دوباره بسيار نگران است، البته تاكنون لكه هاي خوني يا خون ريزي نداشته و از نظر سلامتی نیز وضعیت خوبی دارد. البته برای اطمینان از سلامت جنین و مادر و رفع نگرانی های احتمالی ممکن است پزشك او پیشنهاد انجام یک آزمايش خون را بدهد تا بتواند اندازه HCG خون (نام هورموني كه نشان دهنده بارداري است) را اندازه گیری كند. در واقع در هفته ششم بارداري استفاده از سونوگرافی براي مشاهده دقيق هر گونه وضعيتي كمي زود است.

در واقع بعد از اندازه گیری HCG و سایر نشانه ها، هيچ گونه نشانه اي از سقط جنين وجود ندارد و انقباضاتي كه این خانم احساس مي كند به احتمال زياد مربوط به رشد طبیعی جنين در بدن مادر است. 
در حقيقت رحم مادر در حال پرورش جفت، كيسه مايع رحمي و پر كردن آن به وسيله مايع رحمي است.

جنين براي جايگزيني در رحم نياز به زمان دارد و پس از قرار گرفتن رشدش آغاز می كند. البته بسیاری از خانم ها در اين دوران احساس ناراحتي نمي كنند، اما عده ای از خانم ها به علت داشتن رحمي بسيار حساس، احساس ناراحتی مي كنند.

این شرایط در سه ماهه دوم بارداري کمی متفاوت است و اغلب خانم های باردار انقباضات ملايم يا درد ناک را تجربه مي كنند، زيرا در این دوره رحم در حال رشد باعث كشيده شدن بافت هاي ماهيچه ها مي شود.

البته احساس انقباض، درد و گرفتگي بیشتر شب ها و زماني كه بدن در حال آرامش است به سراغ مادران می آید. احتمالا اين احساس به دلیل حركت هاي جنين در شب است زيرا در طول روز فعاليت هاي مادر باعث تكان خوردن رحم مي شود و شب ها هنگامی که از فعالیت های مادر کاسته می شود و رحم ثابت و بی حرکت می شود، جنين احساس مي كند که حالا زمان بازي اوست. به همین دلیل وقتی خانم های باردار در حال استراحت هستند و كاري انجام نمي دهند بيشتر متوجه حركات رحم خود مي شوند.

بسياري از بانوان بعد از نزديكي با همسرشان انقباضات ملايمي را احساس مي كنند. در بيشتر موارد مسئله اي براي نگراني وجود ندارد. در دوران بارداری يا غیر از آن، اين روابط در خانم ها باعث انقباضات رحمي مي شود.

در اواخر دوره بارداري انقباضات شدیدتر مي شوند، این شدت نشانه وقوع كارهای مهمی در بدن و رحم مادر است. خانم هايي كه قبلا مراحل زايمان را تجربه نكرده اند ممكن است فكر كنند که این انقباضات نشانه درد زايمان است.

آنها در انتظار انقباضات مكرر در فواصل منظم هستند و هنگامی که با چيزي بيشتر از گرفتگي هاي عادت ماهيانه روبرو می شوند و برای چند ساعت نیز ادامه می یابد فكر مي كنند؛ خوب اين درد زايمان است. سپس دوش گرفته و شروع به راه رفتن مي كنند كه در اين زمان ديگر دردي احساس نمي كنند.

يا در حالتي بدتر، سوار ماشين شده (به همراه همسر مضطرب خود و کیفی كه تمامي لوازم مورد نيازشان را در آن جمع آوري كرده اند) و بطرف زايشگاه به راه مي افتند، در آنجا آنها را به دستگاه هاي مختلف وصل مي كنند و سرانجام متوجه مي شوند، خبري نبوده است.

در حقيقت اين كه خبري نبوده؛ تمريني برای آمادگي براي مراحل زايمان است. این مسئله را درعلم پزشكي نشانه های اوليه زايمان مي نامند. رحم شما در آمادگي براي زايمان بايد كارهاي زيادي انجام دهد.

رحم بايد فشار وارد كند تا سر جنين به طرف پايين آمده و وارد كانال خروجي شود. دهانه رحم بايد آن قدر نرم و نازك گردد تا بتواند به اندازه كافي باز شود. دهانه رحم ماهيچه كوچك قوي اي است كه باید در دوران بارداری بسيار محكم باشد تا جنين را در داخل رحم نگهداري كند، به همین خاطر گاهی در برابر خروج جنين از رحم كمي مقاومت مي كنند و به انقباضات بیشتری براي نرم و باز كردن دهانه رحم نیاز است.

تجربه یک مادر از انقباضات مراحل زايمان 
خانمی که زمان اولين زایمانش فرا رسیده بود و دو هفته نیز از موعد زايمانش نیز گذشته بود می گوید که به همراه همسرش ساعت انقباضات را اندازه گيري و يادداشت مي كردند.

اين انقباضات واقعا ناراحت كننده، سخت و خسته كننده بودند. او مي گويد: هر دفعه فکر می کردم که اینها بايد درد زايمان باشند، بلي؟ نه. شب ها پس از دیگری مي گذشتند و انقباضات با نظم خاصي مي آمدند و مي رفتند.

ما هم به اين انقباضات توجه زيادي مي كرديم و احساس مي كردیم که بايد تمامي آنها را يادداشت كنیم و مراقب همه چيز باشیم تا زمان موعود فرا رسد. شايد اين به دليل چيزهايي بود كه در كلاس بارداري آموخته بوديم و مي خواستيم تا حد امكان خود را مشغول نگهداريم تا انقباضات حقيقي شروع شوند. با توجه به ناراحتي هايي كه داشتم، مسلما بهترين روش براي گذراندن وقت خوابيدن بود.

بهتر است بدانید که زماني كه مراحل زايمان شروع مي شود شما دیگر نمي توانيد این گرفتگي هاي عضلاني را انقباض بناميد. در اين مورد شك نداشته باشيد زيرا آنها به طور كل شديدتر از انقباضاتي است كه تا آن زمان احساس كرده ايد.

در واقع آنها را بايد جريانات شديد و سريع ناميد. اين انقباضات آنچنان شديد و قوي هستند كه سرانجام جنين را از كانال خروجي رحم به بيرون هدايت مي كنند. وقتي به شما مي گويند انقباضات مراحل زايمان را تشخيص خواهيد داد، مطمئن باشيد، اين حقيقت دارد.

سئوال: در چه مواردي از داروی پيتوسين استفاده مي شود؟

در هنگام زايمان از داروي پيتوسين Pitocin primer استفاده مي شود. پيتوسين براي وادار كردن به زايمان يا براي كمك به روند زايمان استفاده مي شود. پيتوسين شكل مصنوعي اكسی توسين طبيعي (هورموني كه باعث انقباضات شما مي شود) است. كه از طريق رگ تزريق مي شود و باعث قويتر و نزديك تر شدن انقباضات به يكديگر مي شود.

اگر خطر ادامه بارداري براي مادر يا جنين زياد باشد يا مراحل زايمان به آهستگي صورت مي گيرد، پيتوسين مي تواند در اين موارد دارويي قابل استفاده باشد. اما، برنامه براي وادار كردن به زايمان براي آسودگي خانم باردار يا پزشك مي تواند به خطر براي سلامتي مادر و جنين بيانجامد.

دکتر كريس كنلن مي گويد: واداركردن به زايمان، احتمال خطر براي زايمان از طريق سزارين، زايمان طولاني مدت، عفونت و نياز به مسكن براي درد را افزايش مي دهد.

منبع: نی نی+