The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

شناخت درد زايمان و روش های زایمان بدون درد

شاید زایمان، وضع حمل و تولد نوزاد بزرگ ترین اتفاق در دوران بارداری و حتی در تمام زندگی شما باشد. اگر مانند دوران بارداری از اتفاقات حین زایمان نیز آگاهی داشته باشید زایمان بدون دردسری را تجربه خواهید کرد. با آگاهی از روش های مختلف زایمان یا انتخاب هایی که برای بی هوشی می توانید داشته باشید حتما این دوران را به خوبی طی می کنید.

من تا به حال دچار درد زایمان نشده ام، از کجا بدانم این درد چه حسی دارد؟

ممکن است سوال کنید که من تا به حال دچار درد زایمان نشده ام، از کجا بدانم این درد چه حسی دارد؟ وقتی عضله رحم مقبض می شود، درد ناراحت کننده ای ایجاد می شود که معمولا با احساس فشار به کمر و لگن همراه است.

 

يك راه آسان برای شناخت درد زايمان

برای شناخت درد زایمان راه آسانی به شما می گوییم : با نوک انگشت تان گونه و پیشانی خود را لمس کنید، سپس قسمت بالای شکم خود ( قله رحم ) را لمس کنید، یک رحم آرام و بدون درد مثل گونه شما نرم است ولی یک رحم دردناک و منقبض مثل پیشانی شما سفت است. این روش برای تشخیص درد زودرس زایمان بسیار مفید است و به شناخت درد زایمان کمک زیادی می کند.

امروزه روش های بیشتری برای زایمان وجود دارد. احتمالا شما نیز علاقه دارید با روش های غیر سنتی زایمان آشنا شوید. البته تمام این روش ها در دسترس همگان نیست. ولی آگاهی از آنها می تواند به شما آرامش دهد. برخی از خانم ها به دلیل ترس از درد زایمان ترجیح می دهند که نوزدان آنها از طریق سزارین متولد شود.

از زمان های بسیار دور انسان ها همواره در تلاش بوده اند که درد زایمان را کاهش دهند و در طول سال ها روش های مختلفی را برای کاهش درد زایمان به کار گرفته اند.

به طور کلی انجام زایمان بدون درد به دو روش امکان پذیر است: دارویی و غیر دارویی 

  • روش های غیر دارویی :

ماساژ، تمرکز، موزیک، گیاه درمانی، طب سوزنی، تحریک الکتریکی پوست، هیپنوتیزم، ورزش، گرما، آب درمانی، زایمان در آب، انرژی درمانی و حضور همسر در اتاق زایمان است.

  • روش های دارویی :

استنشاق گاز انتونوکس ( گازی بدون رنگ و بو که مخلوطی از اکسیژن و اکسید نیترو است و با شروع درد زایمان آنرا از طریق ماسک تنفس می کنید و موجب بی دردی می شود). تزریق دارو از طریق سرم و یا تزریق داخل عضله، بی حسی از ناحیه کمر و تزریق مواد بی حس کننده داخل کانال زایمان. وقتی شما از ناحیه کمر بی حس می شوید، می توانید راه بروید ولی درد ها را احساس نمی کنید و بعد از زایمان به راحتی به نوزاد خود شیر می دهید و قدم می زنید.

منبع: نی نی+